Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie??

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:17

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? dokladnie albo reglonem albo Orkanem zrabac ale nie randapowac...chyba jak mam 3,5h ziemniakow to nie bede kosa jak tam ktos wspomnial..kosa to sobie mozesz kolego w ogrudku kosic...Pozdrawiam serdecznie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Dzisiaj, 18:01
  •  

#22 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:42

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? My czasem wykaszamy łancuchem który przez zwykłą przekładnie jest napedzany z wałka i idzie świetnie. Najczesciej nie kosimy wogóle bo duza anna sobie świetnie z tym radzi.

Kolego, jesli w tych ziemniakach jest tylko trawa to spryskaj to Agilem lub podobnym srodkiem do jednolisciennych. Ziemniaki nie ucierpią, a za 3 tygodnie trawa uschnie i co najwazniejsze podziemne rozłogi tez :)

#23 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:51

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Ja koszę kosiarką rotacyjną.Zakładam najgorsze noże, ustawiam kosiarkę tak żeby szła po wierzchołkach redlin wbijam niski bieg i tnęDodany obrazek Wcześniej kosiłem podkaszarką a jeszcze wcześniej kosąDodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 14:37

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Wkoncu wziąłem rotacyjną i skosiłem.Byłem u sasiada po te łańcuchy ale go nie było więc wziołem rotacyjną i wykosiłem.A są jakieś takie opryski kiedy ziemniak juz jest wielki i zakryte są miedzyrzędzia np koniec czerwca początek lipca a pojawia sie trawa zeby opryskac na trawe a zeby nie zniszczyc ziemniaka zeby go nie przypalic ani zeby nie uschnął??a trawa zeby znikła tak jak np. przy oprysku przed wschodowym albo zaraz po wschodach

Ja koszę kosiarką rotacyjną.Zakładam najgorsze noże, ustawiam kosiarkę tak żeby szła po wierzchołkach redlin wbijam niski bieg i tnęDodany obrazek Wcześniej kosiłem podkaszarką a jeszcze wcześniej kosąDodany obrazek

Ja też zakładam najgorsze noże ale nie bawie się niskimi biegami:D:D wkładam mojemu ferdkowi 235 1 szosową która jest dużo szybsza niż u 255 2000 obrotów i dawaj i wogule go nie dławi chodź trawa ma ponad metr i pole jest lekko pod góre a rotacyjna ma takie obroty że bardzo dobrze se radzi i wyrabia.Nie ma to jak stare angliki :):)

#25 Share paker17

paker17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 12:39

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? A słyszał ktoś z was może o takich łańcuchach co się do traktora zapina i one od wałka się kręcą??jak to wygląda ma ktoś morze zdjęcie ??

#26 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 13:13

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Mam takie łańcuchy, ale co z tego, ze zetnę jak w dołku redliny sterczy trwa i kopaczka się zapycha. Kupiłem Bastę zapłaciłem 93 zł za litr na pół hektara a ile paliwa zaoszczędzone. Te łańcuszki są zaczepione na przekłądni do napędu pasa transmisyjnego np do młocarni B)

#27 Share Evenement51

Evenement51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 13:27

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Ja już od paru lat zawsze pryskam Roundup, poczekam az krzak ziemniaka uschnie i pryskam. Co do sadzenia to nijak to wplywa caly czas sadze swoimi sadzonkami i jest dobrze. A po drugie nikt ziemniakow surowych nie je, więc nawet jak cos zostanie to przy gotowaniu bakterie gina. Czytając odpowiedzi nie których to do chodze do wniosku, że teraz prawie nic byśmy nie mogli jeść, bo przecież każde warzywo czy owoc które znajdziamy w sklepie bylo pryskane.

#28 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 29 sierpień 2010 - 13:46

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? haha kosą <lol> 20 ha orkan B)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#29 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:50

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Ja naciny wcale nie ścinam nawet jeśli jest duży chwast bo dla mnie to jest bez sensu... Zawsze jak się zetnie to bardziej się zapycha w kombajnie, wujek teraz widziałem z ciął chwasty i nacine w ziemniakach osą to co chwile się zatrzymywał bo sie zapychało i aby klną...
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#30 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 sierpień 2010 - 17:05

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie??

Ja już od paru lat zawsze pryskam Roundup, poczekam az krzak ziemniaka uschnie i pryskam. Co do sadzenia to nijak to wplywa caly czas sadze swoimi sadzonkami i jest dobrze. A po drugie nikt ziemniakow surowych nie je, więc nawet jak cos zostanie to przy gotowaniu bakterie gina. Czytając odpowiedzi nie których to do chodze do wniosku, że teraz prawie nic byśmy nie mogli jeść, bo przecież każde warzywo czy owoc które znajdziamy w sklepie bylo pryskane.

Bakterie giną ale wchłonięta substancja aktywna nie zginie od gotowania B)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 30 sierpień 2010 - 07:34

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? znalazłem gdzieś w necie badania że roundupem można nawet desykować nać jak zielona ale cit gorzej się przechowują i nie nadają się do sadzenia później bo tylko 10 % kiełków będzie.ale napewno jak opryskacie gdy już naci nie będzie to nic ziemniakom nie będzie bo po zetknięciu z ziemią przestaje działać a bulwy są w ziemi.u mnie też chwastnica urosła jak diabli i wszędzie dookoła u ludzi też.ja kopię anną więc nie koszę ani nie pryskam bo anna wszystko przerobi.w zeszłym roku kosiłem rozdrabniaczem i kombajn(ale hagedorn)się zapychał co chwila.a reglone jest nie do kupienia u mnie bo zrobili pierwszą klasę toksyczności i nikt nie sprzeda jak nie masz uprawnień

#32 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 październik 2010 - 08:15

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? ja polecam kombajn hassia nie trzeba kosić idzie w trawie :blink: a pozatym jak ktos pryska i dobre stanowisko ma to ziemniaki czyste do jesieni :D
\

#33 Share schubi5

schubi5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:00

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Ja wykaszam rotacyjną. U mnie na wsi niektórzy stosują wykaszarkę do trawy, taką jaką się stosuje w ogrodzie. Nie polecam jednak przy zbyt dużym areale uprawy.

#34 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:43

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Ja to dbaqm przez cały rok aby nei było w ziemnikach zielska ma być czysciutko i pózniej przy wykopakach nie muszę sobie głowy tym zawracać a 3 lata temu kosiłem rotacyjna :P

#35 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:23

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Ja od dwóch lat nie muszę się także martwić o chwasty. Jest to duża wygoda, nie mówiąc o zwyżce plonu i jego jakości

#36 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:44

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? :)
chwastow wieloletnich takich jak perz to tylko pelna dawka randapu lub cliniku i jesli pojdzie w korzen to ok
reglone tylko zasusza rosline

Ja to dbaqm przez cały rok aby nei było w ziemnikach zielska ma być czysciutko i pózniej przy wykopakach nie muszę sobie głowy tym zawracać a 3 lata temu kosiłem rotacyjna :P

formujesz redliny??

Edytowany przez przemol87, 22 styczeń 2011 - 21:58.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#37 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 08:56

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? @ przemol87 bierze od ciebie próbki ziemniaków PIORiN, bo jak wezma to bedziesz miał pozamiatane, w zeszłym roku brali u mnie, jak rozmawiałem z inspektorem to wykryli u jednego gościa że stosował glifosat na ziemniaki, dołożyli mu kare i zakaz uprawy ziemniaka jadalnego na handel.

#38 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 styczeń 2011 - 11:26

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Tak formuję redliny ;)

#39 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:27

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? A nie lepiej TITUSEM DuPoint-a, przed zakryciem rzędów przez ziemniaka. Nie ma perzu i innych chwaściorów i nie ma rozterki że łamiesz prawo.

Edytowany przez agromatik, 23 styczeń 2011 - 13:28.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:34

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie?? Ale @Agromatik sam Titus nie bierze lebiody. A czy użycie np afalonu czy linurexu przedwschodowo jest łamaniem prawa? :o