Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup przyczepy d 47

72 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:38

Zakup przyczepy d 47 Witam!!
Mam zamier kupić przyczepe autosan d 47. Dzisjaj jade ją obejżeć, na co mam zwrucić uwage????

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup przyczepy d 47 Dzisiaj, 07:04
  •  

#2 Share ZirakS

ZirakS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Webmasterka, rolnictwo, motoryzacja, informatyka

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:49

Zakup przyczepy d 47 Zobacz czy pneumatyka działa bez zarzutów, czy podwozie koło resorów nie jest przerdzewiałe na wylot i czy amortyzatory się nie rozsypują. Na to m. in. zwracałem uwagę kupują D83
Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

#3 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:54

Zakup przyczepy d 47 przede wszystkim rama musi byc prosta, nie spawana, nie prostowana. To podstawa. Ja gdy szukalem D-47, dla mnie wlasnie to bylo najwazniejsze. I wole przerdzewiałą podloge i dziurawe burty z prostą ramą, niz pieknie odmalowana krzywą konstrukcją. Podloge i burty sam sobie zrobisz i pomalujesz tak jak bedziesz chcial. Gdy kupujesz juz pomalowana, nigdy nie wiesz jak wygladala pod spodem. Silownik ma byc sprawny, podnosi bez opoznienia. Koszt regeneracji to okolo 600-700zl. Jesli rama jest krzywa, to przy podnoszeniu do tylu, szybko to stwierdzisz, bowiem bedziesz widzial wtedy wszystko jak na dłoni. Ponadto w niektorych przypadkach silownik tez jest krzywy przy podnoszeniu, kiedy rama jest krzywa.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#4 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 11:05

Zakup przyczepy d 47 jeśli siłownik jest krzywy to nieraz nie opuszcza się sam jak podniesiesz na maxa do góry

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2010 - 11:14

Zakup przyczepy d 47 Poza tym co koledzy wyżej napisali to papiery, numer widoczny na ramie, kompletność przyczepy (tylny zaczep, koło zapasowe), sprężyna przy dyszlu (niby to niewiele ale parę stówek kosztuje).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 22 sierpień 2010 - 11:53

Zakup przyczepy d 47 Sprawy techniczne są do naprawy ale najważniejszy jest dowód rejestracyjny, a w nim zapis że jest to przyczepa ROLNICZA, a nie uniwersalna ciężarowa.koszt przeglądu rolniczej to ok.70zł na dwa lata,pozostałe to 160zł co roku.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#7 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Nowinki rolnicze, mechanizacja, motocykle

Napisany 22 sierpień 2010 - 13:46

Zakup przyczepy d 47 nie zgodze się z kolegą " waldek315" ponieważ gdy podniesiesz max do góry to tam jest takie zabezpieczenie które nie pozwalawyżej podnieść i jednocześnie opuścić, jeśli tak zrobisz to bedziesz musiał wypóścić z tłoczyska olej i tam młotem je..bnąć żeby się opuścilo :)

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2010 - 14:58

Zakup przyczepy d 47

Sprawy techniczne są do naprawy ale najważniejszy jest dowód rejestracyjny, a w nim zapis że jest to przyczepa ROLNICZA, a nie uniwersalna ciężarowa.koszt przeglądu rolniczej to ok.70zł na dwa lata,pozostałe to 160zł co roku.

Z ciężarowej można zrobić ciężarową - rolniczą - kwestia popytania na Stacji Kontroli Pojazdów.
Natomiast faktem jest to że dowód rejestracyjny musi być i dane muszą w nim grać bo o ile zmiana z ciężarowej na ciężarową - rolnicza to nie jest taki problem to jeśli w dowodzie są jakieś cuda to ciężko to wyprostować.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 16:04

Zakup przyczepy d 47 Przede wszystkim rama i jeszcze raz rama przyczepy i skrzyni ładunkowej.
Czy jest prosta nieprzerdzewiała i spawy czy są oryginalne.
Sprawdź też resory,zamocowanie i szczelność siłownika kipra.
Takie rzeczy jak pneumatyka,elektryka to naprawisz tanim kosztem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#10 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 16:44

Zakup przyczepy d 47 Właśnie wruciłem od obejżenia tej przyczepy.
Burty nie są przerdzewiałe w podłodze jest kilka małych dziurek ale to da się zaspawać, amortyzatory się nierozlatują. Niewidać żeby była bardzo pordzewiała, pneumatyka oraz kiper działają z ziłownika niewidać żadnych wycieków oleju. Instalacja elektryczna jest do roboty. Niewidać żeby rama była krzywa, ale niepodoba mi się to że na środku jest przyspawany po obydwu stronach płaskownik jak pytałem się czemu tak jest to powiedział mi gościu że ktoś ja wzmocnił. Jak już wczełniej pisalem skrzynia ładunkowa jest w dobrym stanie, tylko jak ją opuścił to nie weszła w swoje miejsce tylko musiał ją pchnąć to dopiero wskoczyło powiedział że z tyłu są tulejki wyrobione. Łożyska w dwóch kołach są do wymiany. zaczep tylni jest, natomiast niema koła zapasowego. Przedni zaczep jest nieco krzyey na początku ale myśle że da się to sprostować Sprężyna przy dyszlu jest. Opony są w dobrym stanie ale jedna jest przecięta to powiedział że mi da drógą. Niema dokumętów więc zarejestrowanie jej koszkowało by ok 500 zł ale nie myśle jej rejestrować. Cena takiej przyczepu to 4000 zł i dowóz gratis Jak myślicie czy się opłaca ja kupić?????????? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 16:49

Zakup przyczepy d 47 wrzuc zdjecia tej przyczepy jak masz :)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#12 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 16:51

Zakup przyczepy d 47 Właśnie że niezrobiłem, bo mi bateria w fonie padła :)

#13 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 17:41

Zakup przyczepy d 47

Właśnie wruciłem od obejżenia tej przyczepy.
Burty nie są przerdzewiałe w podłodze jest kilka małych dziurek ale to da się zaspawać, amortyzatory się nierozlatują. Niewidać żeby była bardzo pordzewiała, pneumatyka oraz kiper działają z ziłownika niewidać żadnych wycieków oleju. Instalacja elektryczna jest do roboty. Niewidać żeby rama była krzywa, ale niepodoba mi się to że na środku jest przyspawany po obydwu stronach płaskownik jak pytałem się czemu tak jest to powiedział mi gościu że ktoś ja wzmocnił. Jak już wczełniej pisalem skrzynia ładunkowa jest w dobrym stanie, tylko jak ją opuścił to nie weszła w swoje miejsce tylko musiał ją pchnąć to dopiero wskoczyło powiedział że z tyłu są tulejki wyrobione. Łożyska w dwóch kołach są do wymiany. zaczep tylni jest, natomiast niema koła zapasowego. Przedni zaczep jest nieco krzyey na początku ale myśle że da się to sprostować Sprężyna przy dyszlu jest. Opony są w dobrym stanie ale jedna jest przecięta to powiedział że mi da drógą. Niema dokumętów więc zarejestrowanie jej koszkowało by ok 500 zł ale nie myśle jej rejestrować. Cena takiej przyczepu to 4000 zł i dowóz gratis Jak myślicie czy się opłaca ja kupić?????????? :)

Jesli po opuszczeniu przyczepa nie wskoczyła prawidłowo w przednie ucha, to prawdopodobnie tylne ucha sa skrzywione lub jedno z nich było wyrwane i zostało krzywo wspawane. Mam tak w swojej przyczepie. Gdy chce wywracać pełną przyczepę do tyłu to musze najpierw zwalić recznie część towaru, raz tego nie zrobiłem i ponownie wyrwało ucho i omały włos przyczepa połozyłaby sie na boku[było uniesione na jakies 20-30 cm, gdyby stało sie to pozniej to bankowo lezałaby na boku]. Po opróznieniu zawartosciu w 4 ludzi i ciagnika z turem skrzynia powróciła na własciwe miejsce. Trzeba na to szczególnie uważać jesli nie chce sie miec problemów i kosztów

A przy kolejnym wywracaniu skrzywienie moze sie pogłebiać, najgorzej jest gdy towar jest nierównomiernie rozmieszczony na przyczepie,
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#14 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 20:44

Zakup przyczepy d 47 Jak myślicie wartna jest tych pieniędzy????
Co z tymi płaskownikami przy ramie?????

#15 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 11:57

Zakup przyczepy d 47

Jesli po opuszczeniu przyczepa nie wskoczyła prawidłowo w przednie ucha, to prawdopodobnie tylne ucha sa skrzywione lub jedno z nich było wyrwane i zostało krzywo wspawane. Mam tak w swojej przyczepie. Gdy chce wywracać pełną przyczepę do tyłu to musze najpierw zwalić recznie część towaru, raz tego nie zrobiłem i ponownie wyrwało ucho i omały włos przyczepa połozyłaby sie na boku[było uniesione na jakies 20-30 cm, gdyby stało sie to pozniej to bankowo lezałaby na boku]. Po opróznieniu zawartosciu w 4 ludzi i ciagnika z turem skrzynia powróciła na własciwe miejsce. Trzeba na to szczególnie uważać jesli nie chce sie miec problemów i kosztów

A przy kolejnym wywracaniu skrzywienie moze sie pogłebiać, najgorzej jest gdy towar jest nierównomiernie rozmieszczony na przyczepie,

Nie koniecznie musiało być urwane, mogła kiedyś stać krzwo przy kiprowaniu i sie cała przekrzywiła na bok, ja mam tak ze swoją - jak stoi na prostym to z 6 t pszenicy można kiprować na tył, a jak leciutko na prawą stronę teren pochyły to kaplica.

Edit: wywrotka to chyba jest d47B

#16 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 12:30

Zakup przyczepy d 47 No moze i tak być, moja ma za duzy luz na tylnych uchach i to dlatego tak krzywo wywraca, niezaleznie od terenu na którym stoi
Nawet jak wsypie zbiornik zboza nad tylną os to i tak sie krzywi przy wywracaniu
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#17 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 10:24

Zakup przyczepy d 47

Jak myślicie wartna jest tych pieniędzy????
Co z tymi płaskownikami przy ramie?????

Ze wzgledu na to ze krzywo wywraca to bym nie kupił, jedna juz taka mam i dziekuje bardzo. Skrzynie zawsze mozna naprawic, podłoge tez mozna zerwac i przyspawac nowe arkusze. Ale to twoje pieniadze i sam musisz zdecydowac, ja tylko wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Jak cos zdecydujesz to napisz. Pozdro

#18 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 12:27

Zakup przyczepy d 47 Gdzie masz te płaskowniki na ramie? Wspawane z boku w ceownik czy na środku pod ramą gdzie jest najwyższa?

#19 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 13:58

Zakup przyczepy d 47 Są wspawane na środku w cełownik tam gdzie jest rama najwyższa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:30

Zakup przyczepy d 47 To ktoś wzmocnił ją bo jak byłby płaskownik pod spodem to jest orginalnie tak. Niestety tych przyczep w dobrym stanie coraz mniej, a gruntowny remont to kosztuje połowe nowej 6 tonowej.