yacenty

OC na przyczepe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3828

Witam!

które firmy oferuja OC na przyczepy?

 

dzwonilem do wszystkich znanych mi tanszych (mBank, Link4, axa) i nikt nie ma w ofercie,

gdzie najtaniej ubezpiecze?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Ja mam ubezpieczoną w PZU. Składka roczna chyba 40 zł od przyczepy rolniczej. Moja jest samochodowa i płace więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

podobnie jak karuś mam w PZU - imho trochę drogo ale na zetorka i przyczepkę ktora jest na mnie (reszta dalej na tatę) nie szukalem gdzie jest taniej. za samochodówkę było chyba osiemdziesiąt parę złoty

 

jacek - ubezpieczyc chcesz przyczepe rolniczą czy przyczepę samochodową??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych po zniżkach tata płaci 38 złotych bodajże :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

no u mnie wiekszosc sprzetu jest w pzu.

teraz mialem ubezpieczyc ta HLke co nie dawno kupilem, wolalbym miec w kilku firmach, bo wiadomo jakis dzwon to wtedy leci po calym sprzecie

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ubezpieczać można na poczcie. U nas działa taka firma jak UNICA. W niej mamy ubezpieczone budynki i Valtrę. Reszta jest ubezpieczona jak na razie w PZU. Ale jak nam się ubezpieczenie skończy to chyba wszystko tam przeniesiemy.

Siostra ma cieniasa to z max zniżkami płaci tam 100zł mniej niż w PZU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

[a jak jest z innymi oplatami jak ma sie ciezarowa da sie ja przerejestrowac na rolnicza??

bo na ciezarowa trzeba placic drogowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Czasami nie trzeba ale to zależy od pracownika w gminie. I jeśli masz przyczepe ciężarową ale nie masz auta tylko ciągniesz ją za ciągnikiem i wykorzystujesz tylko i wyłącznie do celów rolniczych to podatku nie bedziesz płacił.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Dokładnie nie ma to znaczenia, może byc ciężarowa i nic nie bedziesz płacił jak wykorzystujesz ją tylko do celów rolniczych, w urzędzie musisz wypełnić taki papierek A5 i po problemie(sam tydzień temu miałem taki przypadek bo HLka jest ciężarowa, minus to tylko droższy przegląd), co do ubezpieczenia to mamy w PZU, ale wszyscy chwalą TUW, bo jest dużo tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Witam!

które firmy oferuja OC na przyczepy?

....

 

Grabarzem nie jestem ale ten wątek ma dobry temat o który mi chodzi ;)

 

Gdzie teraz warto wykupić OC na pojazdy:

Dwa ciągniki rolnicze

Zetor 10145

Belarus 952.3

 

Dwie przyczepy ciężarowo rolnicze

AUTOSAN D-633 DMC=8500kg

SANOKD 45 DMC4850kg

 

Zależałoby mi na wyrównaniu okresów ubezpieczenia (obecnie co miesiąc kończy mi się jakieś ubezpieczenie OC co jest męczące). W HDI dowiedziałem się że jest to możliwe czyli OC na wszystkie pojazdy miałbym jednorazowo a nie bujać się co miesiąc. W PZU nie chcą mi tego zrobić.

 

Ogólnie gdyby była możliwość ubezpieczenia przeze mnie pojazdów których nie przerejestrowałem to dochodzi:

C-330M

AUTOSAN D-46

SAM do 600kg (samochodówka)

Mam je na EŚT do VATu.

 

W sumie 3 ciągniki, 4 przyczepy, jakby było wszystko jednorazowo to byłoby super.

OC+AC na oba autka i OC gospodarstwa pozostaje tam gdzie jest obecnie.

 

Lepiej ubezpieczać na osobę indywidualną/rolnik czy działalność?

Bo przy AC autka ostatnio wyszło że na działalność (REGON mam) wychodzi sporo taniej.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

u nas każdy pojazd jest ubezpieczony gdzie indziej - tak akurat swego czasu wyszło ze różne firmy dawały różne stawki.

Raz przyczepa była taniej w PZU, raz auto taniej w BRE Ubezpieczenia, raz przyczepa w HDI, raz kombajn w Concordii itd


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no u mnie też tak było, potem PZU dawało najlepsze ceny ale pojazdów się uzbierało i HDI kusi wyrównaniem terminów OC ale jak patrzę po stronie https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

to nie ma danych o moim pojeździe z HDI.

Liczyłem że 2 AC+OC w PZU na auta + OC gosp w PZU + 3 ciągniki + 4 przyczepy + kombajn to pójdą mi na rękę i wyrównają OC żebym nie latał do nich co miesiąc ale nie chcą więc czas szukać gdzie taniej a chcę zacząć od pojazdów wymienionych wyżej.

 

Poza tym jak się będzie kończyć OC takiego zestawu pojazdów to i obecny ubezpieczyciel będzie bardziej skłonny do zniżek jak i konkurencja aby podkupić. Szkód z OC nie było odkąd pamiętam więc wisi mi czy polecą zniżki czy nie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

W zależności od firmy.Jak chce pozyskać nowego klienta to dają 20 procent zniżki.Ja c 360 i t 25 mam w PZU a reszta gdzie jest najtaniej.Bizona ma Concordi bo było taniej od PZU o 90 zł a przyczepa 27 zł dwie osobówki gdzie najtaniej.Jak kończy się OC to idę do agenta który ma kilka firm pod sobą i ubezpieczam gdzie najtaniej.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tyle że mi bardziej zależy na jednej, max 2 firmach a nie 10 ubepieczeń w 10 firmach i kupa papierów ;)

A gdzie masz te przyczepy po 27pln?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

TUW.Towarzystwo ubezpieczeń społecznych.Sam się zdziwiłem że tak mało ale jakaś promocja dla rolników na święta była a tak płaciłem koło 45 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

mi się kojarzy IFA za 31zł ale musze sprawdzić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

W TUW za hw 6011 i d-47 zapłaciłem po 35 zł , ciągniki po 30zł.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

za przyczepy w Concordii zapłaciłem po 35 zł, za ciągniki w starym roku 55, a w nowym już 85 zł ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

TUW.Towarzystwo ubezpieczeń społecznych.Sam się zdziwiłem że tak mało ale jakaś promocja dla rolników na święta była a tak płaciłem koło 45 zł.

A przy przejściu do nich nie ma jakiejś opłaty, w zeszłym roku pytałem albo u nich albo MTU i oferta owszem najniższa ale jak przyszło co do czego to jeszcze jakaś opłata i w rzeczywistości ciut drożej niż w PZU.

 

W TUW za hw 6011 i d-47 zapłaciłem po 35 zł , ciągniki po 30zł.
a wpisowe doliczyłes jako koszt? Bo patrzę na ich ofertę i nawet 35 za pojazd + ileś wpisowego to mam drożej niż u konkurencji.

 

Poza tym weźcie nr rejestracyjne i posprawdzajcie na stronie funduszu czy są tam te ubezpieczenia czy nie bo jak zapomni się dokumentów a trafi się kontrola to ciut lipa

 

35PLN za OC na rolnicze to ładna kwota.

Za ciągniki (OC+NNW) mi HDI proponuje 86 z kwotą 5tys na NNW a PZU 91zł z kwotą 9 tysia na NNW.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

W PZU samo OC na przyczepę i T-25 po 60zł(ojciec ma wszystkie zniżki).


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Z tą stroną funduszu to mnie zaskoczyłeś , ale wszystko jest ok.

https://zapytania.oi...guest?with=zpp1

W tuw jestem już od dłuższego czasu , czy było wpisowe to nie pamiętam . Za przyczepy płaciłem ostatnio 30zł +5zł skł.członkowskiej . Wiadomo ,że zależy to też od zniżek za bezszkodowość itp. Nie twierdzę , że to jest najlepsza firma , dla porównania podałem . Jeden termin też by mnie interesował , bo biegam do nich kilka razy w roku , muszę się zapytać , czy jest taka opcja .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj