Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z drutowcem

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 23:34

Problem z drutowcem limuzyna, nie jest istotne czy pryskasz w nocy czy w dzien jesli masz na mysli efektywnosc zabiegu pod wzgledem tego czy pryskasz na owady lub nie (czyli na glebe). Ten zabieg, poprzez to ze bedzie 'krążył' w glebie przez jakis czas - chroni bulwe przed robactwem. Nie musi byc bezposredniego kontaktu oprysku z insektem. Gleba przenosi to zadanie.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z drutowcem Dzisiaj, 16:01
  •  

#22 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 listopad 2010 - 10:44

Problem z drutowcem po za tym drutowiec nie wychodzi na powierzchnię.pomylił z rolnicą.a dursban czy pyrinex musi być wymieszany z ziemią przeciw drutowcom bo działa gazowo.można nie mieszać ale w czasie oprysku musi bardzo lać z nieba żeby to wsiąkło.tak się robi w truskawce a i tak efekt jest gorszy

#23 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 17:23

Problem z drutowcem a jeszcze czym sie rozni drutowiec od rolnicy??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 14:45

Problem z drutowcem grutowiec jest cieńki 1-2 mm i najczęściej biały lub żółty a rolnica z 4-5 mm i chyba brązowa.poszukaj na googlach.drutowiec gryzie głęboko w ziemi a rolnica pod wierzchem.a jeszcze jest pędrak też szkodliwy

#25 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 16:05

Problem z drutowcem No to jezeli nie zastosuje dursbanu to jak mam chronic kartofle pozniej jak zaczną gryzc? sa opryski? czy dzialaja te same co na stonke

#26 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 11:43

Problem z drutowcem rolnice zwalcza się w nocy bo wychodzą na powierzchnię.ja nie zwalczałem w tym roku a było dosyć sporo.pyretroidy działają na wszystko w odpowiedniej dawce.zresztą są zarejstrowane jakieś środki do zwalczania rolnic w ziemniaku.a drutowca jak wcześniej nie zlikwidujesz to potem nic nie zrobisz.niektórzy pryskają podczas deszczu zaraz przed sadzeniem bo trochę się wymiesza.ale efekt pewnie jest gorszy choć na pewno w jakimś stopniu skuteczny

#27 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 19:14

Problem z drutowcem limusine tobie to się z rolnicą pomyliło bo od kiedy to sie ziemniaki sadzi latem jak są upały?????????? śmieszne to co ty mówisz a dolistnie to możesz rolnice pryskać bo o zwalczeniu drutowca to zapomnij

#28 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 19:52

Problem z drutowcem

grutowiec jest cieńki 1-2 mm i najczęściej biały lub żółty a rolnica z 4-5 mm i chyba brązowa.poszukaj na googlach.drutowiec gryzie głęboko w ziemi a rolnica pod wierzchem.a jeszcze jest pędrak też szkodliwy

nornica pozatym co piszez jest zwinięta w w kólko .
Pytałem w pior dlaczego mam duże nasilenie tego szkodnika .wszystko mi wyjaśnili
Sieje gorczyce na poplon , mam program rolno środowiskowy ,gdy gorczyca kwitnie zwabia dorosłą postać nornicy ( ćme ) ,które masowo żerują na kwiacie a następnie składają jaja do ziemi ,przez to na przyszły rok na tym polu szkodnik masowo występuje.
Dlatego siejąc gorczyce należy ją przyorać przed kwitnieniem ,lub jeżeli musimy pozostawić do wiosny opuzniamy siew do 30 września ,aby nie zakwitła przed zimą.
Pytałem też o drutowc , rośliną która jest trująca dla nich jest gryka , można ją siać na popolon
Prestige, jezeli sie myle to mnie poprawcie kosztuje 200 zł na 400 kg sadzeniaków

#29 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:12

Problem z drutowcem Ziomalek0 a czy ja powiedziałem ze sadze ziemniaki latem jak sa upaly? Nie rozumiem co nazywasz smiesznym.

#30 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:41

Problem z drutowcem Rolnica
Dodany obrazek
Drutowiec
Dodany obrazek
Pędrak
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:50

Problem z drutowcem bo ty pisałeś że pryskasz w nocy jak sa upały ale chyba nie na drutowca!!!

ale panowie czy dacie gwarancje że jak opryskam pyrinexem i zaprawie prestge to nie bedzie żadnych uszkodzeń przez drutowca????????? Nie ukrywam że w tamtym roku na jednym kawałku miałem 100% strat wyrządzonych przez drutowca

#32 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 22:08

Problem z drutowcem Gwarancji nie da Ci nawet producent środka. Z mojego doświadczenia wynika że tak ale zabieg musi być wykonany tak jak wcześniej pisałem i w dawce minimum 5l/ha. Co się tyczy zaprawiania to ja zaprawiam w czasie sadzenia. Dwie dysze za redlicą jedna zgodnie z kierunkiem jazdy druga przeciwnie opryskują sadzeniaka w czasie jak wpada do ziemi i jeszcze się toczy co powoduje pokrycie prawie całej jego powierzchni. Ma to również dodatkową zaletę bo dysze pryskają także na ziemię czyli dezynfekują środowisko w którym kiełkuje sadzeniak skutecznie zabezpieczając przed ryzoktoniozą czyli gniciem kiełków.

#33 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 październik 2011 - 19:41

Problem z drutowcem wielkie dzięki dla forumowiczów którzy udzielili pomocy w temacie drutowca. Srodki dursban i prestige w 99% się sprawdziły w pierwszym roku stosowania. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

#34 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:28

Problem z drutowcem a jaki koszt jest tego prestige na ziemniaki i czy można kiełkowane zaprawiać jeśli tak to kiedy jak maja kiełki czy przed włożeniem w skrzynki bez kiełków ??

#35 Share kris63

kris63

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 październik 2013 - 20:01

Problem z drutowcem Koledzy uprawjam ziemniaki ekologiczne .Przegrywam z drutowcem dziesiątkuje mi uprawe cz posiannie gorczycy jako przedplon załatwi drania .pozdrawiam Kris

#36 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 październik 2013 - 20:06

Problem z drutowcem Nie sprowadzi jeszcze rolnice kolejnego szkodnika

#37 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 07 październik 2013 - 21:09

Problem z drutowcem Rośliną która w pewnym stopniu ogranicza występowanie drutowca jest gryka o ile dobrze pamiętam.

#38 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 październik 2013 - 06:25

Problem z drutowcem ogranicza dobrze. Ale jednak lepszy dursban :D

#39 Share kris63

kris63

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 październik 2013 - 20:43

Problem z drutowcem widze że koledzy preferują dursban czy istnieje ina forma zwalczani drutowca .nisz chemia ,jestem skłony zastsować oprysk lub zaprawe tylko jak to się ma do ekologi Goral1 pisze; gryka załatwia drania ok ale zastosuje gryke za dwa lata jak wcześniej wspomniałem na polu gdzie mają buć ziemniaki rośnie gorczyca .pozdrawjam Kris .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 09 październik 2013 - 05:31

Problem z drutowcem ekologiczne to w ogóle nie jest. Ale przy masowym występowaniu to jedyny skuteczny sposób który działa przez kilka lat.