Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dwa Pytania Belarus 920

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 11:20

Dwa Pytania Belarus 920 1. Witam Mam Belarusa 920(ma on tylko 3 lata) z skrzynia 4-biegową i gdy chce wrzucić 1 lub wsteczny bieg to nie raz "wchodzi" on ze zgrzytami lub wogule nie chce wejść i muszę jeszcze raz nacisnąć sprzęgło i dodam że jest mały luz na pedale sprzęgła(sprzęgle)(około 1,5cm). Czy sprzęgło jest do regulacji, czy to coś innego?
2. Gdy hamuje lewym pedałem hamulca (czyli lewym kołem) to gdy wciskam hamulec powoli, stopniowo to nic się nie dzieje wcisnę minimalnie mocniej i nagle hamuje ostro(kolo się zatrzymuje w miejscu) a w prawym kole jest normalnie hamuje stopniowa. I czy też hamulec jest do regulacji , czy coś innego?
Proszę o szybką odpowiedź i wszystkim dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dwa Pytania Belarus 920 Dzisiaj, 20:20
  •  

#2 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 21 sierpień 2010 - 12:38

Dwa Pytania Belarus 920 Czy ten ciągnik współpracuje z turem??, jeśli tak to może czas zmienić tarczę a jeśli nie to regulacja powinna wystarczyć.

Co do hamulca to tak samo musisz go wyregulować, ale jest też inny sposób rozpędź ciągnik i gwałtownie naciśnij hamulec wtedy powinien się naprawić i się nie blokować a i rób to ostrożnie...

#3 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 16:30

Dwa Pytania Belarus 920 Ciągnik nie współpracuje z turem więc też myślę że regulacja tylko:).

A co do hamulca to tak zrobię przy najbliższej okazji. Dzięki

Proszę też o inne wypowiedzi.

#4 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 07:26

Dwa Pytania Belarus 920 Proszę pomóżcie mi. Czekam na wasze wypowiedzi.

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 08:00

Dwa Pytania Belarus 920 Rozbierz tą stronę, Sprawdz gniazda kulek rozpierających, Sprzwdz czy nie są tarcze zaolejone i profilaktycznie wymień sprężynki ściągające rozpieracz, dobrze wyreguluj. Powinno pomóc na jakiś czas. Tego rodzaju hamulcom czasem tak odbija czy w mtz, ursusie czy zetorze.
KPK Kumurun Team

#6 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 11:48

Dwa Pytania Belarus 920 Mam nowego 920 i też mam identycznie z hamulcami. Prawe koło w pewnym momencie blokuje na maksa że można przez szybę wypaść, a lewe łagodnie. Kilkakrotne regulacje nic nie pomogły. Był serwis na pierwszym przeglądzie regulowali i też nic nie pomogło. Dostęp do tych tarcz jest bezproblemowy? nie trzeba koła zdejmować?
Co do wbijania biegów: jak wrzucasz jedynkę i nie chce ona wejść to delikatnie puszczaj sprzęgło i bieg wskoczy jak w masło. To samo ze wstecznym. Nie wiem czemu tak się dzieje, myślałem że się dotrze ale u Ciebie po 3 latach tak samo jest...

#7 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 24 sierpień 2010 - 13:02

Dwa Pytania Belarus 920 w 920 jest 14/4 synchro tak jak w 952 chyba, u mnie już się wszystkie biegi wyrobiły i bezproblemowo łagodnie się włączają
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 16:53

Dwa Pytania Belarus 920 Moim zdaniem to sprzęgło jest do regulacji, bo na pedale jest bardzo mały luz i tylko jedynka i wsteczny tak ciężko wbijają.
A co do hamulca to moim zdaniem tez regulacja.
A co wy o tym sądzicie?

#9 Share FaRcIaSz

FaRcIaSz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:50

Dwa Pytania Belarus 920 Ja mam te same problemy niestety co wy :( ale mam jeszcze jeden dodatkowy a mianowicie wstecznego jak go włącze (wrzucę) to potrafi wyskoczyc to co z tym zrobic ?

#10 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 04 styczeń 2014 - 09:08

Dwa Pytania Belarus 920 W moim 820 zawsze wysprzęglam 2 razy i biegi wchodzą bez zgrzytów,wsteczny wyskakuje gdy nie do końca go włożę (powinienem głębiej wciągnąć dźwignie biegów) co do hamulców to ostatnio też zaczęły działać nie równo ale to sprawa regulacji.Co do regulacji sprzęgła to polecam tam zajrzeć gdyż po 3tyś godzin pracy wymagało niewielkich regulacji.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#11 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 09:46

Dwa Pytania Belarus 920 ja w 952 mam juz ponad 4tys mtg i jedynka czy wsteczny dalej potrafia nie wejsc za pierwszym razem . ten typ tak ma . a hamulce jak sie blokuja to trzeba podciagnac i problem zniknie

#12 Share powsinoga

powsinoga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:07

Dwa Pytania Belarus 920

Ja mam te same problemy niestety co wy :( ale mam jeszcze jeden dodatkowy a mianowicie wstecznego jak go włącze (wrzucę) to potrafi wyskoczyc to co z tym zrobic ?

kolego ja też tak miałem z wstecznym wysukakuje bo za słabo go wbijasz lub blokuje się drążek zmiany poprostu go inaczej przegnij

#13 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 10:37

Dwa Pytania Belarus 920 mam pytanie odnośnie hamulców w 952 zrobiły się jakieś słabe jak można troszkę podciągnąć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 16:47

Dwa Pytania Belarus 920 Jak słabe to raczej regulacja nie pomoże ale jeśli pedał opada za nisko jak najbardziej.
Strona 100.
http://www.pronar.pl...952_1025_PL.pdf
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź