Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karlik czy Bolko

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 20:54

Karlik czy Bolko Witam panowie. Zamierzam kupić kombajn ziemniaczany karlik lub bolko. Chciałem prosić o opinie tych kombajnów pod względem przerobu chwastów itp. sadze do 2ha ziemniaków rocznie. Panowie pomóżcie. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Karlik czy Bolko Dzisiaj, 00:09
  •  

#2 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 21 sierpień 2010 - 05:28

Karlik czy Bolko Jeśli chodzi o chwasty to zarówno karlik jak i bolko to porażka. Pole musi być naprawdę czyste. Inaczej kopanie tymi maszynami że tak powiem idzie strasznie (sam widzę u sąsiada. Polecam ci ANNE kombajn może i trochę droższy ale jeśli chodzi o ziemniaki oraz np. zbieranie cebuli idzie całkiem nieźle.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#3 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2010 - 07:12

Karlik czy Bolko Jeśli masz pole nie bardzo zachwaszczone pole to bierz Bolka, Ja kopię nim 6 rok, i nie narzekam, tylko trzeba od czasu do czasu wygarnąć chwasty z tego wałka co je wciąga, ale ogólnie dobry sprzęt do ziemniaków i cebuli :)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#4 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 08:41

Karlik czy Bolko No z chwastami to jest trochę problem ale kombajn bezawaryjny posiadam go od 91r jestem pierwszym właścicielem i wymieniłem w nim tylko kilka łożysk ogólnie bezawaryjny

#5 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 19:08

Karlik czy Bolko Bolko nowsza generacja maszyny, niż karlik, mój 92r,4 ha rocznie, wymieniona taśma poprzeczna jakieś łożyska, rolki, lemiesze.pole przygotowane do zbioru(nawet łęty ścięte), nie dopuścić do zachwaszczenia i wtedy kopiesz że biec za kombajnem można, na piaskach jednego roku próbowaliśmy jechać 4 szosową ale na taśmie przebierczej ziemniaki się nie mieściły przesypywały się przez zgarniacze, o wybraniu kamienia nie było mowy, prędkość dopasowuje się do przesypu ziemi przez taśmę, najlepiej jak jeszcze ziemia wchodzi za pierwszą gumę, fartuch, wtedy uszkodzeń mniej i kartofle się nie cofają. Na ziemie zwięzłe, gliny, bryłowate to kombajn z bębnem mus.

#6 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 19:55

Karlik czy Bolko anna.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#7 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 08:21

Karlik czy Bolko Panowie dzieki za pomoc wczoraj kupiłem jednak anne bo z tego co mówicie to te kombajniki muszą mieć czyściutkie ziemie najlepiej jeszcze lekkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share piotrek8111

piotrek8111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja ,sport

Napisany 06 marzec 2011 - 11:22

Karlik czy Bolko Ja mam osobiście karlika od 87 roku i go chwwale chwast czy nie idzie jak przecinak kopie nim po 5 ha rocznie ziemniaków, :) do buraków i cebuli i warzyw nadaje sie jak mało który, bolek to jakaś porażka, Anna już lepsza mi odpowiada karlik. :)

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:22

Karlik czy Bolko Ja też mam karlika i jest zajebiaszczy :rolleyes: mam zamiar zamiast kosza teraz montować i wymieniać skrzyniopalety gdy się zapełnią a później układać w jeszcze nie zrobionym magazynie, bolek czy karlik to praktycznie to samo oprócz jednej taśmy i kosza i można im dorobić adapterki do kopania buraczków, marchwi z pietruszką , zbioru cebuli poprostu cuda wionki... a jak pomyśle że mam ciągać na darmo ponad 2 tony niezgrabnego żelastwa co się nazywa ANNA to dzięki
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share 2011

2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 08:22

Karlik czy Bolko Witam jak wygląda sprawa z częściami do karlika? Czy pasują od anny?

#11 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 13:54

Karlik czy Bolko Ja mam karlika od ok 1990 roku musiałbym poszukać robiłem ok 3 ha rocznie plus 1ha buraków i pasternak u sąsiada ok 2ha kilka lat ,wiadomo jak nie było łecin zielska jechałem 4 polową 60 tką grupy zielsko to 3 biegiem poza jednym łożyskiem i lemieszami i prety łączące taśmę nic nie kupywałem ,jak miałem ziemniaki do przemysłu kilkanaście dni przed pryskałem randapem i lepiej się wybierało ,teraz sadzę góra pół hektara to mi starczy spokojnie ,bolko ma w sąsiedniej wiosce ale trudno mi powiedzieć co lepsze ,części dużo podobne do Anny

#12 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 16:58

Karlik czy Bolko teraz to wogole lepiej nie sadzic ziemniaków w małopolsce sa juz po 10groszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 18:22

Karlik czy Bolko Większość części to samo co bolko, troche tych co w annie i oczywiście dziwczna rama karlika daje 100%, wszystko dostępne, karlik jest dobry ale na lżejsze nie zwięzłe gley, chodzi o bryły
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.