Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 80 - 90 KM

513 odpowiedzi na ten temat

#501 Share krystianjanu

krystianjanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 luty 2015 - 17:49

Ciągnik 80 - 90 KM Co doradzicie na ok 32ha ornych i 3 ha zielonych? ma to być Nowy ciągnik, będzie pracował z turem, jako główny ciągnik do orki, agregatów. ziemia raczej lekka 3-5 klasa. posiadam również bydło ok 25szt w tym 10 krów dojnych. aktualnie w gospodarstwie znajduje się c360, zetor 8011 z turem którego chciałbym zamienić na tego nowego, i brat pomaga ursusem 1204 ale kiedyś planował go sprzedać dlatego Nowy ma być głównym ciagnikiem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 80 - 90 KM Dzisiaj, 19:00
  •  

#502 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 09 luty 2015 - 07:11

Ciągnik 80 - 90 KM Jaki masz budżet kolego?

#503 Share krystianjanu

krystianjanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 luty 2015 - 20:01

Ciągnik 80 - 90 KM dostanę z młodego rolnika 100k i myślę że jeszcze z modernizacji coś wpadnie, myślę coś ok 250K na traktor. chciałbym również aby miał szersze opony bo nie jeżdżę dużo po asfalcie więc bardziej się przydadzą, Klima, rewers to standard, bez biegów pelzajacych,
fendt raczej odpada bo drogi, myślałem raczej o df, kubota, nh, case, jd, mf ale ciężki wybór

#504 Share PolskaMocUrsus

PolskaMocUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:21

Ciągnik 80 - 90 KM

witam :) chce kupic uzywany ciagnik do gospodarstwa 25ha ziemi ornej i 3 ha lak, w przyszlosci moze dojsc jeszcze 10 ha ziemi ornej. Maszyna ma przez dwa lata sluzyc jako glowna, pracowac z turem plugiem obrotowym 3 skiby i agregatem uprawowo siewnym biernym 3 metry.najlepiej zeby byla to czworka jakas zwrotna... cena to max 60000 razem z turem. co polecacie? Ostatnio ogladalem casea 744s z 1995roku to prawie to samo co 845. mial ladnego tura, tuza i wom i pneumatyke. co sadzicie o tym traktorze? da rade przy tych maszynach?

Kolego spokojnie da radę, tylko weź wersję z napędem , bo bez tego to ch*j nie robota. Dokładnie obejrzyj skrzynię, bo jednemu użytkownikowi  youtuba padła w podobnym i musiał sprzedać go za połowę ceny.

Nie myślałeś nad MF czy renówką albo fendtem?  

@Orkidea, myślałeś może nad ursusem c-380?  Dasz za niego troche ponad 100k. i masz praktycznie wszystko co potrzebne w standardzie.Traktor miał pochlebne opinie na forum-użytkownik  twierdzi,że lepszy jest od majora. Jak z polskich to nad farmerem nawet nie warto się rozglądać, Farmtrack- ok tylko anomalię są nieraz z serwisem, nt.pronara nie wiem nic. W takiej kasie to tylko jeszcze rusek, bo case/NH to nie ten puap cenowy 

Myślę, że pomogłem ;)

Edytowany przez PolskaMocUrsus, 23 luty 2015 - 23:29.

Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

#505 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:44

Ciągnik 80 - 90 KM

Jak można twierdzić że Ursus C380 ma pochlebne opinie i jest lepszy od Zetora Major 80? Ursus w oficjalnej sprzedaży jest od tego miesiąca i na palcach u jednej dłoni można policzyć posiadaczy tego ciągnika więc jak można o nim więcej coś powiedzieć jak ergonomia i wygląd? 

#506 Share PolskaMocUrsus

PolskaMocUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 luty 2015 - 18:30

Ciągnik 80 - 90 KM

No major wg. mnie nie zabardzo udany ciągnik, np w porównaniu do proxy. A ursus kosztuje 100k w standardzie.Forumowicz ,który nim jeździł mówi że jest bardziej komfortowy niż major i ma lepszy promin skrętu. Ale tak jak mówisz wszystko "wyjdzie w praniu" , chociaz w nim siedzi perkins więc powinien być oszczędny. Z resztą poczytaj sobie : http://www.agrofoto..../#commentsStart

Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

#507 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 24 luty 2015 - 18:40

Ciągnik 80 - 90 KM

A pewnie kupuj zetora czesi nas po tyłku kopią a ty wspierasz ich gospodarke graty. Lepiej pomyśl nad farmtrackiem jak ci ursus nie pasuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#508 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 24 luty 2015 - 21:43

Ciągnik 80 - 90 KM

To co on sobie kupi to jego sprawa. Polskiej myśli technologicznej jego decyzja nie wzmocni:) Dziwisz się że ludzie wolą Zetora od Ursusa? Ursus to taki sam egzotyk na rynku jak Farmtrac czy Farmer. Moższ sobie dużo mówić o czeskiej gospodarce i że blokują polskie produkty ale to że ktoś chce kupić sprawdzony ciągnik to jego sprawa. Tym embargiem to obwiniaj naszych nieudaczników w rządzie a nie czeski przemysł. Ursus C380 ma silnik perkinsa ale nie wierzę w jego oszczędność, zresztą dużo osób wypowiada się że nowe Perkinsy wcale nie są oszczędne. 4,4l z turbo i tylko 75KM to nie bardzo mi się widzi. Jedynie to spokojnie można sobie do tych 90-100 KM moc podnieść. Niech będzie ten ursus super - życzę im tego. W zasadzie to jedynie co mogą zepsuć w Lublinie to montaż bo podzespoły kompletne przychodzą z zewnątrz. Ale montaż to też ważna sprawa. Pożyjemy zobaczymy. Na dzień dzisiejszy to nie wiele można o nim powiedzieć.

#509 Share krystianjanu

krystianjanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 13:35

Ciągnik 80 - 90 KM Z tego co czytałem to farmtrac i Ursus to ten sam właściciel więc to to samo tylko wyglądem się różni.

#510 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 17:44

Ciągnik 80 - 90 KM Gdzie ty to czytałeś? Właścicielem ursusa jest niejaki Zarajczyk i jest to w całości polski kapitał. Farmtrack natomiast ma zdaje się indyjskie korzenie. Ogólnie rzecz biorąc oba są jednak składakami składanymi z podobnych podzespołów (ten sam silnik w niektórych modelach).

#511 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 18:30

Ciągnik 80 - 90 KM

Panowie zastanawiam sie nad tymi markami John Deere 5090 G ,  New Holland TD5 85 albo T4 85 

Powierzchnia gospodarstwa to 18 ha ornej i 12 ha łak . 

#512 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 20 maj 2015 - 11:08

Ciągnik 80 - 90 KM

temat cos ucichł... Koledzy musze kupic NOWY ciagnik 80-90 km do konca maja i nie wiem jaki.... MA byc jako pomocniczy do oprysku rozsiewacza transportu. Doradźcie jaki! niech wypowiedzą sie właściciele za i przeciw z góry dzięki za odpowiedzi :D

#513 Share TomaszMdrecki

TomaszMdrecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 10:40

Ciągnik 80 - 90 KM

Witam szukam ciągnika około 80KM w cenach 50-70 tysiecy do wszystkich prac w gospodarstwie rolnym głownie do prasy rolujacej (sianokiszonka)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#514 Share MrAgriculture

MrAgriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i mechanika

Napisany 28 sierpień 2016 - 11:53

Ciągnik 80 - 90 KM

Ja bym polecił zetora 7745 albo 8145. A jak nie to też ewentualnie ursus 912 mój wujek ma na swoim gospodarstwie i się sprawuje całkiem nieźle :)