Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 80 - 90 KM

513 odpowiedzi na ten temat

#441 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 17:10

Ciągnik 80 - 90 KM Młode pokolenie :P -wyjdę na starego pierdołę-ale co mi tam :D -dawnymi czasy byście w robocie poumierali...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 80 - 90 KM Dzisiaj, 17:21
  •  

#442 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 17:27

Ciągnik 80 - 90 KM Klima przez lato przekonała mojego tate. Ja dzięki niej (alergik) moge pracować w robotach z dużym kurzem no i oczywiście komfort lepszy. Jak bedziesz brał Zetora to polecam też Grammera Pneumatycznego ;D

#443 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 14 listopad 2012 - 17:55

Ciągnik 80 - 90 KM Jaro taaaaaa poumierali na nie jednym ciagniku sie pracowało w lato bez klimy na słońcu i dawało sie radę a wracając do tematu ten Zetor to może byc coś akurat wspomniałeś jeszcze o Farmtracu to kwestia zobaczenia przemyślenia a o ursusie nie bede sie wypowiadać

#444 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 18:09

Ciągnik 80 - 90 KM Ten ciągnik będzie głównym w narazie małym gospodarstwie wg mnie powinien mieć mozwe nie w kolejności co najważniejsze: skrzynie 40 km, rewers, klinatyzację po co sie cofać w rozwoju, udźwig do pługa obrotowego 4, agregat 3 m z siewwnikiem, skłaniam się coraz bardziej do URSUSA w końcuto ma być zakup na kilka lat, ale zetor kusi. Wszystko fajnie ale zadłużać sie na kilka lat i odemować sobie i dzieciom od gębyto nie zamierzam.

#445 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 18:33

Ciągnik 80 - 90 KM @Ursus11, na co masz alergię? Na każdy kurz czy tylko zbożowy?
@jaro, czyżbyś wcale klimy nie używał? :D
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#446 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 18:45

Ciągnik 80 - 90 KM Kolego ja mam ursusa 9014h od niedawna i moge Ci go polecić bo komfort jazdy jest bardzo dobry i za 127tys nic w tym wyposażeniu nie kupisz. Ale zapomnij o tym że podepniesz do niego jak napisałeś pług 4skibowy obrotowy lub agregat z siewnikiem 3m bo to poprostu nie ta moc ciągnika,

#447 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 20:33

Ciągnik 80 - 90 KM To z jakim sprzętem on u ciebie pracuje, bo jak siepytałemdelera totwierdzi że da bez problemu radę z agregatem i siewnikiem 3m np z agromaszu,pługto fakrycznie moze i 3+ 1 obrotowy,przynakmniej tak mnie dealer zapewniał. U mnie w okolicyto MTZ z 3m sieją.

#448 Share piomal1991

piomal1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (hodowla trzody chlewnej; Turystyka; Sport

Napisany 15 listopad 2012 - 10:46

Ciągnik 80 - 90 KM Panowie i może panie:) Szukam ciągnika w przedziale 75-95 KM cena do 70 tys rocznik najniżej 95' w dość dobrym wyposażeniu tj. klima ale niekoniecznie ( w C-330 nie ma a pracowało sie od dziecka:) EHR rewers najlepiej mechaniczny i oczywiście 4 WD Pracował będzie na około 25 ha z czego 8 to łąki oglądałem DF i Case podobają się nawet bardzo od razu mówię JD i NH odpadają znajomi mają mówią że JD zaje...ty tylko "żre jak smok" NH może i mniej palą ale podobno awaryjnością odstraszają oczywiście "podobno'' nie wiem bo nie miałem czytałem posty i widzę że wiele dobrego piszecie na temat Valtry/Valmeta szczególnie wersje 6XXX też ciekawy ciągniczek ale pomyślę o nim:) Doradźcie który bardziej polecacie albo jakie odradzacie. Orne to gliny piaszczyste i piaski ilaste średnie; łąki to głównie torfy i często rozmiękłe:(
http://otomoto.pl/ca...30-A233453.html

#449 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 15 listopad 2012 - 13:53

Ciągnik 80 - 90 KM Myśle że taki 6400 bedzie dobrym rozwiazaniem za te pieniadze nie za stary bo ok. 2000r i znajdziesz w nim wszystko czego chcesz - skrzynia 36/36 z rewersem mechanicznym - przy odrobinie szczęścia mozna znaleźc wersję z HiShift'em (sprzęgło sterowane przyciskiem na gałce dwigni biegów) wtedy nawet do zmiany biegów czy kierunku jazdy nie ma konieczności wciskania pedału sprzegła :D
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#450 Share piomal1991

piomal1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (hodowla trzody chlewnej; Turystyka; Sport

Napisany 16 listopad 2012 - 21:38

Ciągnik 80 - 90 KM A coś mniejszego max te 90 KM bo pod tą Valtre cały sprzęt bym musiał wymieniać bo szkoda ganiać tego potwora z małym agregatem etc. Ale dzięki za podpowiedź to mimo wszystko będzie ostateczne rozwiązanie jak nie znajdę czegoś mniejszego:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 09:57

Ciągnik 80 - 90 KM A MF z serii 61x0? Wydają się być przyjemne, z ceną się zmieścisz spokojnie, powyżej 95r wszystkie są. 4x4, EHR rewres eh ale ze sprzęgłem i ogólnie komfortowa kabina, myślę ze model 6140, będzie wprost idealny :)

#452 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 17 listopad 2012 - 10:19

Ciągnik 80 - 90 KM

A coś mniejszego max te 90 KM bo pod tą Valtre cały sprzęt bym musiał wymieniać bo szkoda ganiać tego potwora z małym agregatem etc. Ale dzięki za podpowiedź to mimo wszystko będzie ostateczne rozwiązanie jak nie znajdę czegoś mniejszego:)

Potwora :blink: toz to tylko ma 95KM :lol: tyle co max podałeś :P Jak co to jest jeszcze mniejszy model 6300 - 85KM rózniący sie głównie moca i rozmiarem kół :D

Edytowany przez MgrLukash, 17 listopad 2012 - 10:20.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#453 Share karol2997

karol2997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 17:07

Ciągnik 80 - 90 KM Witam
Planuje kupic ciągnik 70-85 KM
Miałby zastapic c360
Na nowy chce wydac max 120tyś. brutto
Za używanego 70-80 tyś. brutto
Bedzie pracował z prasa zwijająca sipma classic około 400 bel rocznie i w przyszłosci z turem przy tych belach
W transporcie mało bym go uzywał
Robiłbym nim około 150mth rocznie
Szukam ciągnika który ma mało elektroniki i ma wmiare tanie częsci.
Nie może byc też paliwożerny bo na moje gospodarstwo było by to nie ekonomiczne

Połączony

Edytowany przez MAT912, 13 styczeń 2013 - 18:02.

#454 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 17:54

Ciągnik 80 - 90 KM Proponuję Zetora Proximę 70 lub 80 - ładne, schludne ciągniczki, nie mają za dużo elektroniki, no i to co w turze bardzo przydatne, czyli rewers. Jeżeli nie weźmiesz go bardzo doposażonego to myślę, że 120tyś. się zmieścisz.

#455 Share uncle_fester

uncle_fester

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 22:47

Ciągnik 80 - 90 KM New Holland TD5010/TD5020 powinno się zmieścić w tych pieniążkach. A wyposażenie zdecydowanie na plus, 4 cylindry, rewers, bardzo prosta i przyjazna użytkownikowi maszyna a przy okazji oszczędna w paliwie.

#456 Share Magic_86

Magic_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 luty 2013 - 00:23

Ciągnik 80 - 90 KM Witam serdecznie,
Jestem na etapie wyboru ciagnika, mimo iz przeczytalem wiele tematow dalej nie wiem co wybrac, kazda marka i model jest z jednej strony chwalona z drugiej wytykana.
Prosze o indywidualne podejscie i polecenie marki/modelu do moich potrzeb, tzn, sprzet ktory moze nie wytrzymac w dobrej kondycji pracy na 100ha, moze byc dobry na moje potrzeby.

Do rzeczy:
Gospodarstwo 20ha 3 klasa ziemi
Uprawa warzyw, sprzet pracuje czesto lecz nie calymi dniami.
+- 80km do 3 skibowego pluga obrotowego, 2,5m agregatu i brony talerzowej

Zalezy mi na mozliwie najlepszym kompromisie jakosci, spalania, cen czesci serwisu, bezawaryjnosci
Nie potrzebuje ekstra wyposarzenia, jakosc/cena priorytet

Pyt.
1. Czy Case ma silniki Iveco takie jak podobno maja NH ?
2. Jak to w koncu jest na chwile obecna z jelonkami 5M, E ? china czy nie? a moze mimo wszystko i tak lepszy od NH

Pozdrawiam wszystkich z AgroFoto

Połączone

Edytowany przez razor275, 20 luty 2013 - 08:49.

#457 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka, podróże, motocykle, samochody, sporty walki, historia

Napisany 20 luty 2013 - 07:33

Ciągnik 80 - 90 KM Moim zdaniem najlepszy byłby John Deere 6330 są ciekawe zadbane egzemplarze od 2008r. Świetnie sprawdza się w transporcie u mnie bardzo dużo wozi pszenicy podczas żniw, jest dobry do ładowacza możesz przenosić nim palety z warzywami. Jeżeli masz pług 4 skiby też możesz spokojnie nim robić idzie jak burza, Jest tam skrzynia autoguad z funkcją ecoshift, automatyczna klimatyzacja, skrętne błotniki, grzałka, światło pulsacyjne, obciążniki przednie i jeszcze sporo naprawdę super bajerów. Służy u mnie już od 4 lat jako drugi ciągnik i orze nim mam przy nim tura czasami robię kultywatorem więc jest to ciągnik moim zdaniem bardzo fajny.

#458 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 luty 2013 - 08:20

Ciągnik 80 - 90 KM Czytałem dość duzo o marce steyr i opinie ma bardzo dobre . elementy pochodza nie ktore od case . ceny niestety nie wiem w jakich granicach by była . ale warto o tą marke popytac
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#459 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 20 luty 2013 - 12:39

Ciągnik 80 - 90 KM

Pyt.
1. Czy Case ma silniki Iveco takie jak podobno maja NH ?
2. Jak to w koncu jest na chwile obecna z jelonkami 5M, E ? china czy nie? a moze mimo wszystko i tak lepszy od NH

Pozdrawiam wszystkich z AgroFoto

Połączone

Temat był już wałkowany dziesiątki razy. O ciągnikach 5E możesz poczytać tutaj http://www.agrofoto....5e-nowe-modele/
5M składane są w Mannheim w Niemczech. Z chińskiej fabryki John Deere pochodzi (o ile dobrze pamiętam) przedni most. O nich możesz poczytać tutaj http://www.agrofoto..../page__st__1360

Tematy o Case również istnieją:
"Jakiej marki jest silnik w Case" http://www.agrofoto....eco#entry771395
"Case vs. NH" http://www.agrofoto....co#entry1060583

Również pozdrawiam.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 26 luty 2013 - 19:52

Ciągnik 80 - 90 KM Witam.
Chciałbym się poradzić, jaki ciągnik kupić.Moc ok 80 KM, mile widziany przedni napęd. Gospodarstwo ma 20 Ha, na chwilę obecną obrabiane jest tylko ursusem C-330M.
Niestety, kwota jaką dysponujemy nie powala- 20000 zł w porywach może się uda uskładać ok. 25, jednak trzeba wziąść poprawkę na tura ( jeśli nie kupimy ciągnika już z zamontowanym, będzie trzeba dokupić) oraz przynajmniej pług, więc ta kwota jest mniejsza.

Na razie upatrzyłem 2 typy: MTZ- 82 z nową kabiną ( ze starą raczej odpada) lub c-385.
Chciałbym dowiedzieć się o waszą opinię na temat ww. ciągników, przede wszystkim w kwestii paliwożerności, trwałości oraz ergonomi pracy. I jak się one sprawują z turem.
Dużo czytałem na ten temat, jednak mam prawdziwy mętlik w głowie, bo wszędzie opinie są wzajemnie przeciwstawne.

Mile widziane również inne propozycje , oczywiście w tych ramach cenowych, warunek konieczny to tur.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Jakub.

Połączone

Edytowany przez razor275, 26 luty 2013 - 21:42.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini