Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FajnyMarcus    1

Sąsiad miał case 8xx xl dokładnie nie wiem jaki ale około 87-90r z turem i jak poszła tarczka sprzęgła i jakieś łożysko to miło nie było 10 tys. To było z 4-5lat temu bo potem sprzedał. Bo nowe case są ok ale stare poniżej 95r to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Jak to zwykle bywa "sąsiad miał, coś mu się zepsuło, nie wiem co, ale wiesz że 10 tys." Co niby wydarzyło się w 95 roku? Jakie znaczenie ma data 1995, może masz na to specjalne wyjaśnienie?

Widać że nie szukałeś cen części i nie masz żadnego pojęcia. Łożysko oporowe do sprzęgła kosztuje 100-300 zł, a tarcza 500 -góra 1200 zł, więc skąd te 10 tys wyliczyłeś?

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=%C5%82o%C5%BCysko+oporowe+case&category=3&sg=0

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=tarcza+sprz%C4%99g%C5%82a+case&category=99022&sg=0&order=p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Więc tam mi chodziło że im nowsze tym lepsze, a coś koło 95 roku case wprowadził jakąś nową serię. A te 10 tys to się wzięło z tego że, to był remont skrzyni i sprzęgła a nie było dużo wylatane po prostu sprzęgło zaczęło ślizgać. Do tych dziesięciu tyś dolicz koszt mechanika bo to jest skrzynia dość zaawansowana technicznie i nie było czasu żeby się zastanawiać od czego to jest itd. I od tego czasu case u nas w wiosce nie gości no prócz nowych bo dalszy sąsiad ma case jx 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Pokaż jaką nową serię wprowadził Case "koło 95 roku"? Wyjaśnij także pojęcie "skrzynia dość zaawansowana technicznie". Oczekuję konkretnych danych, przykładów, linków zamiast pisania na okrągło: jakaś, coś, koło, nie wiem dokładnie, nie było miło.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1
http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/77-case/232-case-ih-cs-110-150.html o tej serii mi chodzi. A skrzynia hm... jak dla mechanika to nie trudna ale jeśli jesteś taki mądry to ciekawe czy bez instrukcji byś coś w niej grzebnął. jaco152 a co ty masz case? Case ma dużo niepopularnych modeli a są na sprzedaż i nadziewasz się na takiego a tu cena części cię przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Pisząc "Sąsiad miał case 8xx xl dokładnie nie wiem jaki ale około 87-90r z turem" miałeś na myśli tą serię http://konedata.net/...t/caseih743.htm ? W tej serii jest zwykła 4 biegowa skrzynia, do jej naprawy wystarczy katalog. Co do (nie)popularnych modeli Case to zależy od regionu, wyjaśnij w końcu dlaczego chcesz straszyć cenami części chociaż nie dałeś żadnego przykładu, nawet nie masz Case na podwórku. Mnie ceny nie przerażają, są na podobnym poziomie do reszty zach. ciągników, wystarczy trochę posiedzieć w internecie, kilka tel. i znajduje się potrzebną część w normalnej cenie. Do tej pory wymieniam tylko filtry po 37 zł sztuka (raz w roku) i jedno łożysko w tamtym roku za 150 zł, więc skąd bierzesz te bajki o "przerażających cenach" np. uszczelka głowicy za 49 zł http://moto.allegro.pl/uszczelka-glowicy-international-case-ihc-4-cyl-i2717561002.html to tak strasznie drogo?

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

takie pierdoły typu uszczelka to nie ma porównywać sensu bo przecież to zawsze ten sam materiał. A z tego co się wczoraj dowiedziałem to oprócz skrzyni posypał się silnik i pompa hydrauliczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

"to zawsze ten sam materiał" Amerykę normalnie odkryłeś... trudno żeby tłoki były z gumy, a łożyska z gipsu... Nadal masz wielki problem z odpowiedzią na proste pytanie i zasłaniasz się rzekomymi kolejnymi awariami bez przedstawienia dowodów, nawet jednego zdjęcia.... Czego się dowiemy w kolejnym twoim poście? "Sąsiad puścił bąka w kabinie - odrazu wybiło szyby i odpadły koła - normalnie kupa złomu"?

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Potrzebuję opini użytkowników, dotyczących zakupu ciągnika ok 90 KM. Jestem w trakcie wyboru nowego traktora w cenie do ok 140 tys brutto, wiem że ne jest to dużo, ale taki budzet i więcej nie będzie. Oglądałem Pronar 5112/5122, Kioti 904, Ursus h 9014, Case JX 95, John Deere 5083E, nie miałem mozliwosci jeszcze obejżenia Farmtraca. Po przeanalizowaniu wszystkiego taka moja subiektywna opinia Pronar wykonanie badziewne, wystające w kabinie strzepy materiału wygłuszającego, otwory powycinane jak szlifierką kątową, Kiotri w kabinie Ok ale słaby podnoscnik i silnik Perkins MADE IN CHINA, Jonhn Dere słaby podnosnik, Case jak sie go doposaży to blisko 150 tys, cena wyjściowa fajna ale potem.... Najbardziej moim zdaniem odpowiadał by mi URSUS h ale każdy sprzedawca swoje chwali, jeden mówi, że chiński, inny że turecki. Cena jest dośc atrakcyjna a z jakością to dopiero się okaże. Może ktoś z was miał podobny problem i znalazł coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Dzięki zapomniałem dodać że patrzyłem też Zetora Proxima 90, tylko tam trzeba za wszystkie dodatki dopłacać, też ogólnie niezły i brany pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jack74    0

A ja powiem tak. Czasy sie zmieniają i za 140 tyś w ciągniku klimatyzacja powinna być. Przecież nkt takiej maszyny nie kupuje na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

A ja w ciągniku za 140tys. nie mam klimatyzacji. Najbardziej jest potrzebna przez 4 miesiące w ciągu roku. Co prawda podczas prasowania w upały oczy pieką ale da się pracować. ;) W drugim mam klimę to tam aż chce się pracować. Jednak 7tys. dopłacać za klimę to trochę sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Młode pokolenie :P -wyjdę na starego pierdołę-ale co mi tam :D -dawnymi czasy byście w robocie poumierali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Klima przez lato przekonała mojego tate. Ja dzięki niej (alergik) moge pracować w robotach z dużym kurzem no i oczywiście komfort lepszy. Jak bedziesz brał Zetora to polecam też Grammera Pneumatycznego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Jaro taaaaaa poumierali na nie jednym ciagniku sie pracowało w lato bez klimy na słońcu i dawało sie radę a wracając do tematu ten Zetor to może byc coś akurat wspomniałeś jeszcze o Farmtracu to kwestia zobaczenia przemyślenia a o ursusie nie bede sie wypowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ten ciągnik będzie głównym w narazie małym gospodarstwie wg mnie powinien mieć mozwe nie w kolejności co najważniejsze: skrzynie 40 km, rewers, klinatyzację po co sie cofać w rozwoju, udźwig do pługa obrotowego 4, agregat 3 m z siewwnikiem, skłaniam się coraz bardziej do URSUSA w końcuto ma być zakup na kilka lat, ale zetor kusi. Wszystko fajnie ale zadłużać sie na kilka lat i odemować sobie i dzieciom od gębyto nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Kolego ja mam ursusa 9014h od niedawna i moge Ci go polecić bo komfort jazdy jest bardzo dobry i za 127tys nic w tym wyposażeniu nie kupisz. Ale zapomnij o tym że podepniesz do niego jak napisałeś pług 4skibowy obrotowy lub agregat z siewnikiem 3m bo to poprostu nie ta moc ciągnika,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

To z jakim sprzętem on u ciebie pracuje, bo jak siepytałemdelera totwierdzi że da bez problemu radę z agregatem i siewnikiem 3m np z agromaszu,pługto fakrycznie moze i 3+ 1 obrotowy,przynakmniej tak mnie dealer zapewniał. U mnie w okolicyto MTZ z 3m sieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Panowie i może panie:) Szukam ciągnika w przedziale 75-95 KM cena do 70 tys rocznik najniżej 95' w dość dobrym wyposażeniu tj. klima ale niekoniecznie ( w C-330 nie ma a pracowało sie od dziecka:) EHR rewers najlepiej mechaniczny i oczywiście 4 WD Pracował będzie na około 25 ha z czego 8 to łąki oglądałem DF i Case podobają się nawet bardzo od razu mówię JD i NH odpadają znajomi mają mówią że JD zaje...ty tylko "żre jak smok" NH może i mniej palą ale podobno awaryjnością odstraszają oczywiście "podobno'' nie wiem bo nie miałem czytałem posty i widzę że wiele dobrego piszecie na temat Valtry/Valmeta szczególnie wersje 6XXX też ciekawy ciągniczek ale pomyślę o nim:) Doradźcie który bardziej polecacie albo jakie odradzacie. Orne to gliny piaszczyste i piaski ilaste średnie; łąki to głównie torfy i często rozmiękłe:(

http://otomoto.pl/case-4230-cx-mx-fendt-308-309-307-zetor-4230-A233453.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Myśle że taki 6400 bedzie dobrym rozwiazaniem za te pieniadze nie za stary bo ok. 2000r i znajdziesz w nim wszystko czego chcesz - skrzynia 36/36 z rewersem mechanicznym - przy odrobinie szczęścia mozna znaleźc wersję z HiShift'em (sprzęgło sterowane przyciskiem na gałce dwigni biegów) wtedy nawet do zmiany biegów czy kierunku jazdy nie ma konieczności wciskania pedału sprzegła :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

A coś mniejszego max te 90 KM bo pod tą Valtre cały sprzęt bym musiał wymieniać bo szkoda ganiać tego potwora z małym agregatem etc. Ale dzięki za podpowiedź to mimo wszystko będzie ostateczne rozwiązanie jak nie znajdę czegoś mniejszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj