Polecane posty

TheMariko12    437

Nie kupuj belarusiów bo później same problemy będą z nim ;(

Mój brat takiego kupił i jak przywieźli to na początku akumulator był rozładowany ^^ później miał problemy z pompką do paliwa wogóle nie ciągneła paliwa

Kolejnym mankamentem był tylni most wył jak opętany ^^ Brat zgłaszał do serwisu ale mu tego nie uznali i powiedzieli że to norma ;/ Po trzecie te ciągniki dużo palą ;/

 

Jeśli mogę ci doradzić to lepiej dołóz 10tyś i kup se Farmtraca 675DT w full wypasie ciągnik skrętny, silik prekinsa mało pali i póki co u sąsiada lata jak ta lala ;D a tura jak mówiłeś później dokupisz bo on do niego jest idealny


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darklord666    0

Witam

zamierzam zakupic nowy ciagnik

na oku mam pol-mot 9014h lub 10014h(nieduza roznica w cenie)

lub farmtraca 690d

ciagnik ma chodzic w turze

kwota przeznaczona to okolo 120tys do 150tys brutto

co byscie wybrali lub zaproponowali innego w tych pieniadzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dfb    0

Valtra N82 czy JD 5080R?? Ciągnik ma być z ładowaczem i robić jako główny na 4-dziestu ha w gospodarstwie hodowlanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Czesc! Chciałem poprosic was o pomoc oraz rade mianowicie chiałbym kupić ciagnik okolo 80km ,który byłby przeznaczny do opryskiwacza,siewki,prasy i do rożnych lekkich prac w gospodarstwie. Chciałbym go kupić na kołach miedzyrzędowych oraz chciałbym aby mial duzy prześwit pod osią i moja prośba jest następująca co byście mi polecili (jak narazie chyba w tak dostępnej cenie jest dostępny tylko nh) jako bardziej doświadczeni użytkownicy oraz jako posiadacze ciągników z różnych stajni. Cena jaka chciałbym przeznaczyc na ten zakup nie jest zbyt wysoka bo chciałbym taki ciągniczek do 130-140 netto. Mysle że przy takim ciągniku powinna być lepsza skrzynia biegów (najlepiej żeby miał półbiegi). Następnym moim pytaniem jest jakie wyposarzenie byście jeszcze uznali w nim jako niezbędne. Z gory dziękuje za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

ja mogę zaproponować w tej cenie zetora proximę power 90 (87km) full wyposażeniu na wąskich kołach lub df agrofarma bardziej mechanicznego i uboższego (85m klima + szyberdach, GS wersja, skrzynia z półbiegami cena 145-150netto)

 

zetor bedzie miał wyższy prześwit i bedzie dłuższy czyli stabiloniejszy ale ciut mniej zwrotny

 

sam miałem taki dylemat i wybrałem proximę i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek12345    21

Czy ktoś z forumowiczów może posiada ciągnik JD 5083E?

Pytam, gdyż jest teraz promocyjna cena na ten ciągnik:

http://www.deere.pl/...pln_offer.page?

108 tys + VAT, czyli ok. 133 tys. zł brutto.

Cena dośc atrakcyjna, tylko nie wiem czy warto kupowac taki ciągnik?

To co mnie najbardziej niepokoi to maksymalny udźwig TUZ, który wynosi tylko 2100 kg na kulach:

http://www.deere.pl/...ures/pl-5e.html

Jak porówna się to z zapotrzebowaniem na udźwig 3-skibowych pługów obracalnych:

http://www.rolsad.co...cane-plugi.html

to ten ciągnik może nie dać rady udźwignąć wielu znich z nich, bo zapotrzebowanie na udźwig mają czesto powyżej 2100 kg.

Ciągniki innych firm o podobnej mocy mają zwykle udźwig ok. 3000 kg lub więcej.

Czy ktoś używa JD 5083E z pługiem obracalnym lub inną cieższą maszyną zawieszaną i może coś powiedzieć o problemach z podnoszeniem albo o ich braku?

I jakie są generalnie wady i zalety tego ciągnika w porównaniu do innych?

A jeśli nie JD 5083E to jaki inny ciągnik o podobnej mocy do max. 130 tys. zł brutto proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmo357    0

Witam! Potrzebuje waszej pomocy w wyborze dwóch ciągników o mocy 85-86 km DF Agrofarm 410 DT lub NH T5040(bez elektroniki). Który się spłać ile spalają i ile są warte. Dodam jeszcze że to będzie główny ciągnik. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Witam, zastanawiamy sie z tata nad kupnem nowego ciagnika o mocy 80-90 km. Cena max to 40-50 tyś. Bedzie on wspolpracowac z gruberem 2.2m, agregat 2,7m i plug obrotowy 3. W przyszlosci z prasa. Faworytem jest mf 3065, lecz rozwazamy rozne inne opcje. Nie interesuja nas ursusy belarusy etc.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Może kwota w € podana :lol:

Raczej chodzi mu o ciągnik uzywany (przynajmniej nieznam nowego MF o symbolu 3065) :P

@gseries

Za te pienądze mozna znaleźc Valmeta 6300 lub 6200 (ewentualnie 6100) jest lepiej wykonany (trwalszy) i ma lepszy rozkład mas (silnik nad osią) w porównaniu do tego MFa. Każdy z nich ma EHR, wiekszoś biegi pod obciażeniem (3 lub 2) sporo modeli jest wyposażonych w klimatyzację a nowsze zdazaja się z HiShiftem (elektronicznim sterowaniem sprzełga za pomocą przycisku znajdujacego sie w gałce dźwigni zmiany biegów) tak więc na komfort narzekac niepowinieneś :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

On pisze że chce kupić nowy ciągnik, nowy że nowy dla niego (a nie nowy że z 2012). A ile masz ha? Jakie pola, czy wolałbyś coś skrętniejszego czy stabilniejszego pytań jest dużo. np. jaki silnik 4 czy 6, na czym bardziej ci zależy na cenie części, na dostępności, spalaniu czy czymś innym. Ja bym podpiął się pod post wyżej że valmety serii 6xxx są dobre, john deere bym ominął bo one palą duuużo, części górna półka ceny no i potrzebny w wielu sytuacjach serwis i komputer, mają siłę i u ciąg ale spalanie także, ja bym szedł w kierunku ciągników przy których coś jeszcze zrobisz z instrukcją, mf, landini, deutz, valmet, (renault tylko nie silnik mwm), ogólnie każdy ma swoje plusy i minusy np. deutz oszczędny ale silnik też drogawy w naprawie, mf ciut za dużo elektroniki jak na swój wiek, np. seria 3xxx (choć sam mam mf 3050), landini mały wybór i mniejszy komfort niż w poprzednich markach. Fendta i case bym odrzucił bo ten pierwszy drogi w zakupie i części drogie, a case to w zakupie tańszy ale w częściach super drogi, renault ma drogie ale części do silnika mwm ( koszt generalki 4 cyl to około 10tys). Tu moje propozycje, dla ciebie przykładowe ciągniki,

to np.

mf 3075 ma około 95 KM i jest najmniejszym ciągnikiem w tych pieniądzach z 4 półbiegami

landini 8880 i 9880, prostota i Perkins,

deutz no to agroprimy lub jakiś bardziej wylatany agrotron 4,(85,90,95). To tyle od mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

@FajnyMarcus- John Deere za 40-50tys. do którego " potrzebny w wielu sytuacjach serwis i komputer"? :mellow:

Wytłumacz mi dlaczego wg. agencji Martin&Jacob w sprzedaży nowych traktorów trzy czołowe marki to John Deere, Zetor oraz New Holland? Przecież do JD i NH części są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zetor i NH sa tanie w zakupie a jakby nie patrzec to dla sporej części ludzi jedno z głównych kryterii wyboru jest CENA ZAKUPU :P

A hmmm... JD po cześci popularnosc, prastiż i legendarna trwałosc a po cześci tanie proste modele skierowane do mniej zamoznych rolników ;)

 

Wracajac do JD za 50tys to chyba bedzie mniej zaawansowany technologicznie od MF 3000 :huh:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Daniel może ciut przesadziłem ale myślę że ciężko by było dociec co jest ciągnikowi serii 6x00, więc dlatego napisałem że serwis by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Przepraszam panowie moglem to inaczej ująć,chodzilo mi ze nowy ze dla mnie bedzie nowy:D

Na te Valmety tez patrze, tylko ze jest ich mało, a jak z czesciami?

@FajnyMarcus

15ha + uslugi, ziemie mam raczej piaskowate, no miejscami sie trafi dobra ziemia ale to na nie wielkich obszarach :(

4 gary i nic innego w gre nie wchodzi :D Wiadomo ze najlepiej zeby nie palil jak smok, w przyszlosci dostanie tura tak wiec dobrze by bylo gdyby byl zwrotny, no i oczywiscie rewers przynajmniej mechaniczny.

Komfort musi byc jakis, klima no fajnie by bylo:P, Co do Mf to myslalem na 61x0 ale trzeba by dolozyc, albo DF 4.xx Ale tu tez kasy troche malo.

Mf 3075 troche za duzy gabarytowo mi sie wydaje, smiesznie bedzie wygladac z gruberem 2,2m :P

 

@edit Co myslicie o Lamborghini 950?

Edytowano przez gseries

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

... a case to w zakupie tańszy ale w częściach super drogi, renault ma drogie ale części do silnika mwm ( koszt generalki 4 cyl to około 10tys). Tu moje propozycje, dla ciebie przykładowe ciągniki,

to np.

mf 3075 ma około 95 KM i jest najmniejszym ciągnikiem w tych pieniądzach z 4 półbiegami

landini 8880 i 9880, prostota i Perkins,

deutz no to agroprimy lub jakiś bardziej wylatany agrotron 4,(85,90,95). To tyle od mnie .

Czekam na szczegółowe info. co jest super drogiego w Case w porównaniu do innych marek? Źródło i ceny, przynajmniej kilka przykładów, zamiast opowiadania bajeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Przepraszam panowie moglem to inaczej ująć,chodzilo mi ze nowy ze dla mnie bedzie nowy:D

Na te Valmety tez patrze, tylko ze jest ich mało, a jak z czesciami?

@FajnyMarcus

15ha + uslugi, ziemie mam raczej piaskowate, no miejscami sie trafi dobra ziemia ale to na nie wielkich obszarach :(

4 gary i nic innego w gre nie wchodzi :D Wiadomo ze najlepiej zeby nie palil jak smok, w przyszlosci dostanie tura tak wiec dobrze by bylo gdyby byl zwrotny, no i oczywiscie rewers przynajmniej mechaniczny.

Komfort musi byc jakis, klima no fajnie by bylo:P, Co do Mf to myslalem na 61x0 ale trzeba by dolozyc, albo DF 4.xx Ale tu tez kasy troche malo.

Mf 3075 troche za duzy gabarytowo mi sie wydaje, smiesznie bedzie wygladac z gruberem 2,2m :P

 

@edit Co myslicie o Lamborghini 950?

 

 

Mało ich wcale nie jest - przynajmniej u mnie w okolicy :P

Z częsciami obecnie niema wiekszego problemu są dostępne w kazym serwisie Valtry, na allegro tez sie zaczynaja pojawiac coraz wiecej sklepów zaczyna je ściagac więc nie ma biedy :D

nie chcesz czegos z silnikiem 3T? Bo np: Valmet 6100 ma 3T i 79KM w tych maszynach powinien spokojnie dac radę a nieprzeciązany napewno mniej ze zbiornika pociagnie niż 4 cyl

Co do rewersu - to posiadaja one mechaniczny - skrzynie 24/24 lub 36/36 rzadziej 12/12

http://moto.allegro....2718636041.html

 

Ten po mimo że leciwy - to wygląda na zadbanego:

http://moto.allegro....2742065500.html

 

DF za te pieniadze to też niezły wybór ale ten chłodzony powietrzem bo Agrotron to juz bedzie pożądnie rozpierdzielony (do remontu) tylko że te Dx rewersu nnie posiadaja ;)

Lambrghini bym osobiscie niezaufał - wolałbym juz Zetora 8540 :P

 

Na czwartym miejscu goni Belarus ;)

Bo można je za kasę z MR kupic :D Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Jednak mimo wszystko 4 gary musza być :P 6200 ma 4 gary i 85km tak?

No u mnie w okolicy to niema żadnego :D Na allegro jest kilka ostatnio sie pojawiają, wydaja sie byc całkiem w porządku, ale nie mogę namierzyć żadnego filmiku jak to pracuje (chodzi mi o 6200):(

 

Dlaczego Lamborghini nie?

Mój Wujek miał Lampo, było bardzo przyjemne:) Ale o 950 nie wiem nic w sumie poza suchymi danymi

Mały offtop, Podbijasz do laski i podjade po Ciebie moim Lamborghini to zupelnie inna gadka jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

6200 jest o 1KM mocniejszy od 6100 a poza liczba cylindów niczym za bardzo sie nieróżnią 6300 ma 85KM

Ktoś musi byc pierwszy - zobaczysz beda następne wiem po sobie :P

 

Nie mam zaufania - wole cos w wyższej półki a to raczej taka srednia :huh:

 

"one wolą merce,

tym więcej, że merce chwytają za serce" :lol:

wiec jak z tym to takiego: http://otomoto.pl/mercesed-mb-trac-A230608.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Czyli 6200/6300 najlepsza opcja by była :D

Miał ktos stycznasc z tymi traktorami?

Lukash Ty masz 6400 tak? Napisz do mnie na gadu mam kilka pytań:) Chyba ze wolisz na pw?

Haha :D

Ale troche za duzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj