Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 80 - 90 KM

513 odpowiedzi na ten temat

#261 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 12 lipiec 2010 - 07:32

Ciągnik 80 - 90 KM Człowieku to sie pomęcz tym starym MTZ'em i nawet nie myśl o nowym :) . Jak troche się orientujesz to chyba wiesz co to za sprzęt. A nie lepiej jakiegoś starego z zachodu. Jeny o czym ty tak marzysz o starej technice z lat 80-tych, bo za wiele w nim nie zmienili. Chyba potrzeba troche komfortu w pracy a nie jezdzić jak na wozie i czekac kiedy coś odpadnie :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 80 - 90 KM Dzisiaj, 23:40
  •  

#262 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 08:45

Ciągnik 80 - 90 KM ja zaproponował bym zetora 7340 lub 10145 lepszy niz ursus bo ma lepszy kąfort pracy albo coś z zts zeby miał 40 skrzynie i sprawne pubiegi do transportu

#263 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 12:26

Ciągnik 80 - 90 KM Witam. Jakis tydzien temu złamałem c 360 w poł i mam dylemat jaki ciągnik kupic. Chodzi tutaj o moc 60-90 km. Musi miec 4x4. Najbardziej zastanawiam sie miedzy Renault 85.14 A MTZ 82. Co wy na to ??

#264 Share mati96

mati96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 16:51

Ciągnik 80 - 90 KM http://moto.allegro....stan_super.html prosze piękny traktorem dokupisz tura i zapierniczasz ;) tylko jedz sprawdz czy ma dobry silnik i wgl . tego jest dużo więcej jak chesz to pisz na emial mateuszfxx@onet.eu to ci czegoś poszukam tylko napisz jak chesz :D

#265 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 17:28

Ciągnik 80 - 90 KM

Do @murtek który napisał --->
"Ja polecam jakiegoś MTZ czy Pronarka. Niedrogie, łatwe do naprawy, bez skomplikowanej elektroniki. Moim zdaniem zachodni jak najbardziej, tyle że najlepiej nowy".
Kolego czy ty wiesz wogóle co piszesz ???? U mnie w okolicy są 3 pronary 82sa i 4 MTZ'y 82 no i powiem Ci, że się niestety mylisz.
Podam Ci na własnym przykładzie mam pronarcia 82sa od początku 2006r.(od lutego), ma on mało godzin pracy bo tylko 1600. W tym okresie były takie awarie jak:
- 3x rozpoławienie w celu wymienienia tarcz sprzęgłowych i do nich docisku (docisk pierwszy raz wymieniony 2tyg. temu)
- pękła rama (a raczej półramka) na łączeniu silnika z tyłem ciągnika ( na całe szczeście w tym momencie w którym poszło i sprzęgło wiec to było przez nas widziane) było to niewielkie pęknięcie - no ale było spawane ze 2godzinki - a wszystko to prawdopodobnie od tura
- o przednim napędzie to nawet nie wspomne bo ta wajcha to chyba tylko tak dla picu ;) ( więc wcześniej do puty nie wym\ieniliśmy jej trzeba było kłaść się pod ciągnikiem i stuknać młotkiem)
- zapomniałem dodać o tym, że wraz z pęknieciem ramki pękło kilka śrub na połączeniu 2 części ciagnika z którymi męczyliśmy się z 4godziny (poprostu zostały bez gwintu w otworach i wiertatą ani w tą ani w tą - ale sie udało)
- coś sie działo z przednią osią dokładnie to z siłownikiem przez co ciągnik stał ze 2tyg.
- jeszcze były wymieniane przez dealera po 1.5roku hamulce które i tak już na własną ręke teraz muszę wymienić cos łapie tylko na jedno koło i go nasówa na bok co jest dość ryzykowne i niebezpieczne
- CO NAJGORSZE coś zaczyna ciecw silniku :D

oraz wiele innych drobnych awarii ;(

Niestety to sie dzieje nie tylko u mnie znajomy ma przez 3 lata Pronara i tez już mu cieknie, a wujkowi w MTZ'cie którego ma od 3 miesięcy (starego) który wg. niego miał być taki dobry- już poszedł napęd i do dzis nie jest zrobiony.

POWIEM wszystkim, że nie jestem jakimś krytykantem czy nienawidze tej marki lecz stwierdzam szczere fakty. Znajomy mi powie, że co z tego że się psuje ale przynajmniej części sa tanie na co odrazu mój tata no tak- "tylko ciagnik stał ci w żniwa 2 tyg. a ty mnie najołeś za duże pieniądze"

Prawdopodobnie sprzedam go w najbliższym czasie moge dopiero za 5 lat bo był na młodego rolnika.
Nie będe tu filozofował, że do pracy z załadunkiem najlepsza jest ładowarka ale to prawda. Ja osobiście mam taki zamiar wraz z taTą zastąpić go na JD 5080R a c-330m i c-360 na JD 5070M.

A i nie jestem jakimś dealerem JD który go zachwala lecz prostym człowiekiem ze wsi który poznał sie na tej marce wraz z wieloma innymi.
Mam JD 6430, 17 lat w przyszłości chce być lekarzem weterynarii i dziękuje za uwage ;[

też posiadam mtz ponad 15lat i : przedni most,rączka od przedniego, ogólnie przedni napęd, rozpoławianie się silnika i jeszcze parę defektów to wszystko prawda ale :) ten ciągnik chodzi u mnie w turze i te nie które części zużywają się 2 a nawet więcej razy szybciej(praktycznie co dwa miesiące naprawiamy przedni napęd-dlatego staram się jeździć bez(pomaga) natomiast silnik w rusku myślę że nie do zdarcia.Komfort jazdy-hmm...wolał bym brać tura na ramiona i sam nim robić hehe sprzęgło też jest trochę lipne ale moża teraz coś sie zmieniło pozdro.

#266 Share mati96

mati96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 08:01

Ciągnik 80 - 90 KM @up

ale i tak bym wolał zetora dla mnie taki mtz to musiał by coś robić a pronara nie kupił bym gościu 82 tsa czerwoną kupił i coś mu poszłó po roku w tylnej osi sam to naprawił i cała już rozpierniczył pózniej więc wiesz ... bawienie bawieniem się w mechanika naprawde to opłaca się kupować zagraniczne traktory: zetor,new holland,john deer,fendt,mtz(da się kupić ale pronara raczej nie ),belarusa ;) i to chyba tyle xd kupować mocne i trwałe traktory a jak się kupuje traktor to się kurde o niego dba dałem ci link do dobrego zetora który dużo wniesie ci do gospodarstwa bo mi dużo wniósł od ursusa c360 a mam 5320 i o 10 lub 13 koni wiecej wiec ... i mam wygode pracym,moc i oczywiście jest cichy ale jak kupujesz traktor to albo rozwalony i tanie i sobie go odremontujesz lub odremontowany i będziesz musiał o niego dbać bo o traktor trzeba dbać a nie dolewać starego oleju tylko kupić nowy sprawdzać czy nic nie cieknie .. to chyba na tyle . xd

#267 Share brzoza0604

brzoza0604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 20:03

Ciągnik 80 - 90 KM Mam gospodarstwo około 50ha i potrzebna mi jest rada jakiej marki ciągnik kupic o mocy 80-90 koni. Mam juz Zetora 110 koni i MTZ ale ten ostatni sie juz zestarzał i planuje nowy kupić co byście doradzili

#268 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 20:29

Ciągnik 80 - 90 KM Kolego wybór jest dosyc duzy przybliz swoje oczekiwania jaka kwote mozesz wydac jake wyposazenie.

#269 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 16 sierpień 2010 - 06:25

Ciągnik 80 - 90 KM Jeśli chodzi o nowy i z dość dobrej półki to ja bym myślał na case cs pro lub JD 6030, bardzo fajne ciągniki, technika oraz komfort stoi na bardzo wysokim poziomie. Jeśli coś tańszego na pomocnika to JD M seria zetor proxima, ale to już nie będzie to samo :) Pojeździj troche jakimiś ciągnikami, u znajomych czy sąsiadów to zobaczysz różnicę podług MTZ-a i będziesz wiedział co wybrać :) Tylko obejrzyj kilka, nie bierz pierwszego lepszego bo to wybór na lata ;[
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#270 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 16 sierpień 2010 - 07:13

Ciągnik 80 - 90 KM No juz go tak sie strasz, jesli juz mu jakis sie spodoba, dobre bedzie mial wyposazenie, przystepna cene, to niech bierze Pierwszy lepszy, Ja polecam DF agroplusa 410 jako pomocniczy, oraz Zetora Proxime ;[
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 16 sierpień 2010 - 08:52

Ciągnik 80 - 90 KM Ja zastanowił, bym się nad John deere 5080 r super ciągnik pełna rama, fajna skrzynia, bogate wyposażenie nawet w standardzie. ;[

#272 Share atlas22

atlas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 10:51

Ciągnik 80 - 90 KM A co z używanych ? powiedzmy 70km ,4x4, rocznik około 95, cena hmm jeszcze nic nie wiem o cenach ciągników ale powiedzmy 35 tys, trochę to mało ale cóż, pytam jaką markę byście polecili, myślałem nad DF,
Ciągnik pracował by w wycinarce,prace zielonkowe (kosiarka,przetrząsarka) opryskiwacz zawieszany, rozsiewacz nawozów, siewnik,prasa.Poprostu zastąpił by stara i wysłużoną c355, a parę koników więcej by się przydało , w przyszłości jak grosza przybędzie może jakiś tur by doszedł,

#273 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2010 - 17:08

Ciągnik 80 - 90 KM Weś ursusa 914 my go mamy jak narazie sprawuje się bez zarzutu

#274 Share atlas22

atlas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 14:55

Ciągnik 80 - 90 KM rożnie słyszałem o tych Ursusach wiec nie wiem,

#275 Share decybel8

decybel8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 11:48

Ciągnik 80 - 90 KM Witam interesuje się kupnem nowego ciągnika i chce na to przeznaczyć ok 130 000zł przedział mocy 80-90 KM jakie zaproponujecie modele i marki

#276 Share sebek741

sebek741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 18:10

Ciągnik 80 - 90 KM jaki ciągnik jest lepszy df m600 , new holland t6060 , new holland t6060 , MF 6475 , lamborghini r6 130
czy CaseMAXXUM 125 mozecie podac ich cene i ile te ciagniki waza ?

#277 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 19:45

Ciągnik 80 - 90 KM @decybel8 w tej cenie to byś miał nowego Farmtrac'a 690DT, Ursusa 6824, Farmera F2-8248 lub F-8244 C2, Zetora Proxime 85/95 i jeszcze pieniędzy zostanie :)

#278 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 19:53

Ciągnik 80 - 90 KM jak mówi mój tata "Nowy traktor pieniędzy nie da tylko zabierze " :)
lepiej pieniądze w coś innego zainwestować

#279 Share decybel8

decybel8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 05:16

Ciągnik 80 - 90 KM a innych nie wyrwie za tą cenę jakiegoś case DEUTZ-FAHR czy mc cornick jak nie to o ile droższe są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 06:06

Ciągnik 80 - 90 KM

jaki ciągnik jest lepszy df m600 , new holland t6060 , new holland t6060 , MF 6475 , lamborghini r6 130
czy CaseMAXXUM 125 mozecie podac ich cene i ile te ciagniki waza ?

Case maxxum multi controler 125 na szerokich kapciach z amortyzowana przednią osią , amortyzowaną kabiną z przednim tuz wom dodatkowym kompletem oświetlenia roboczego i szybką skrzynią 50km/h 255 tyś netto
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.