Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 80 - 90 KM

513 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 05 luty 2010 - 17:38

Ciągnik 80 - 90 KM Na te 20 ha to pomyśl nad jakimś Ursusem 914, albo Zetorem 8145, może więcej spalą od zachodnich, ale dużo ziem nie masz to powinien Ci w zupełności styknąc, wiadome części tanie i w każdym ''kiosku'' dostaniesz :blink: Nawet z Chińskiej stajni nie dostaniesz nowego za 40 tyś, więc zostaje używany...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 80 - 90 KM Dzisiaj, 16:20
  •  

#242 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 luty 2010 - 19:21

Ciągnik 80 - 90 KM http://www.allegro.p...guson_3070.html a może coś takiego co o nim sądzicie???

wolę dołożyc w części ale wole mieć pewność że nie musze mieć orlenu na podwórku znajomi mają takie jak mówisz i nażekają strasznie na spalinie mówią że to co zaoszcędzą na częściach idzie na paliwo no komfort w mf chyba lepszy nie wiem jak ty ale ja wolę pracować w ciszy....

#243 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 luty 2010 - 19:42

Ciągnik 80 - 90 KM Masz rację że one chleją, ale masz tylko 20 ha, wybór należy do Ciebie
A co do tego MF-a no zadbany nawet jest, a jaka jest w nim skrzynia biegów? Bo w niektórych chyba są felerne co?, głowy nie daje uciąć, ale taki jeden koleś miał jakiegoś MF-a i dość sporo włożył w skrzynie biegów, co nie znaczy że wszystkie są felerne oczywiście, jak się nie myle to był 3080, ale nie jestem pewien... Niech wypowiedzą się posiadacze tych ciągników, albo popytaj ich jak im służą...

#244 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 luty 2010 - 20:04

Ciągnik 80 - 90 KM może coś w tym być bo 3080 jest dużo tańszy od3070 mimo że ten pierwszy ma większa moc...

a może jakiegoś renaulta poszukać???

#245 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 luty 2010 - 22:20

Ciągnik 80 - 90 KM A ten MF ma mechaniczną skrzynie?
To chyba lepszy będzie jednak ten MF niż jakaś renia, znajomy ma 1014 skrzynia mechaniczna i sprawuje mu się bardzo dobrze, no w tym roku akurat tarcze od sprzegła wymieniał...

#246 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 luty 2010 - 11:44

Ciągnik 80 - 90 KM Ja polecam jakiegoś MTZ czy Pronarka. Niedrogie, łatwe do naprawy, bez skomplikowanej elektroniki. Moim zdaniem zachodni jak najbardziej, tyle że najlepiej nowy.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#247 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 luty 2010 - 14:39

Ciągnik 80 - 90 KM myśle też nad belarusem 820 w ful obcji wychodzi jakieś 60-70tys tylko ile takim bedę musiał robić żeby zwrócił się... chyba zostanę przy tym mf jakoś jestem do nich przekonany...

#248 Share shadow

shadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 luty 2010 - 15:00

Ciągnik 80 - 90 KM Witam wie ktoś ile kosztował by nh t5040 86km ? w standardzie ?

#249 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:01

Ciągnik 80 - 90 KM Od tego jest inny temat http://www.agrofoto....13-ceny-maszyn/

#250 Share MariuszU

MariuszU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:04

Ciągnik 80 - 90 KM Witam. Ja mam dwa MFy 3060 i 4235. 3060 mam już 4,5 roku i jak narazie bez żadnych awarii, nakrciłem nim 1300mth, obecnie ma 5700mth.4235 kupilem rok temu,ma3600mth z czego 400 u mnie i rownież bez awarii. Jestem bardzo zadowolony z tych ciągników :unsure: Jeśli sie boisz MFa z serii 3000 to proponuję MF 390,390T itp. prosta i trwała konstrukcja bez elektroniki. Użytkownicy chwalą sobie te ciągniki. Dużo części pasuje od postlicencyjnych ursusów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 luty 2010 - 22:25

Ciągnik 80 - 90 KM nie no chyba zostanę przy serii 30xx prawdopodobnie 3070 lub 3075 mam nadzieję że znajdę coś w dobrym stanie do40tys z tego co udało mi się dowiedzieć to wiekszość usterek jest z winy użytkownika nie właściwy olej złe użytkowanie.... w kilku przypadkach spotkalem się z tekstem "kontrolka od blokady nie działala" no i skutkow tego nikomu nie trzeba tłumaczyć... MariuszU użytkujesz ten ciągnik już dość długo możesz powiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę oglądając serię30xx z góry dzięki za pomoc

#252 Share MariuszU

MariuszU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 luty 2010 - 23:05

Ciągnik 80 - 90 KM Przedewszytkim trzeba sprawdzić działenie wszystkich podzespołów, najlepiej żeby nie był rozkręcany bo wiadomo chandlarze kombinują... elektronika też powinna być sprawna bez żadnych przeróbek. Po odpaleniu należy sprawdzić dziąłanie skrzyni biegów, pokolei zapinaj biegi, od najniższego w gorę i na odwrór. Biegi powinny wchpodzić lekko i baz zgrzytów. Jeszcze trzeba sprawdzić przyśpieszacz, przełączaj pod obciążenim, jeśli nie ma wyczuwalnych szarpnięć to jest ok. Jeśli podczas jazdy bedziesz miał wrażenie jakby coś go chamowało(przy zimnym oleju to normalne) to daj sobie z nim spokój. Ogólnie polecam ten ciągnik, solidnie wykonany, a praca nim jest przyjemna :unsure:

#253 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 11 luty 2010 - 17:29

Ciągnik 80 - 90 KM powiem tak przesiadając się z władimirca chyba nie zbyt odczuje że coś go chamuje :D

#254 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:16

Ciągnik 80 - 90 KM Koledzy dajcie odpowiedz!
Jaki lepszy MF-3060 czy jakiś ZETOR? lub coś w tym rodzaju???

MF-3060 jaki lepszy---- zator czy ----renault lub coś innego?

#255 Share MariuszU

MariuszU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:58

Ciągnik 80 - 90 KM W sumie racja :D ale władek teżma swoją krzepę :D A tak poważnie to najlepiej obejżeć i przetastować kilka ciągników i wtedy będziesz miał porównanie.

#256 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 12 luty 2010 - 14:44

Ciągnik 80 - 90 KM Jest u mnie na wiosce mf3060 ma popsutą skrzynie a dokładniej nie ma 3 i mam dylemat bo może naprawdę lepiej jest kupić jako popsuty włożyć w niego ale przynajmniej jest pewność co ma w środku... Ale z drugiej strony nie wiadomo ile kasy trzeba będzie w niego zainwestować i taki ciągnik może wyjść dużo drożej...

#257 Share Pawel6610

Pawel6610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp;)

Napisany 02 lipiec 2010 - 10:12

Ciągnik 80 - 90 KM Ja bym polecał FIATA AGRI 80-90 DT. Są to dobre ciągniki. Sam urzytkowałem Fiata 780dt i byłem z niego bardzo zadowolony a sąsiad ma Fiata 100-90 DT już chyba 4 lata i nie miał żadnej awari. Marka godna polecenia.

#258 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 11 lipiec 2010 - 18:12

Ciągnik 80 - 90 KM Do @murtek który napisał --->
"Ja polecam jakiegoś MTZ czy Pronarka. Niedrogie, łatwe do naprawy, bez skomplikowanej elektroniki. Moim zdaniem zachodni jak najbardziej, tyle że najlepiej nowy".
Kolego czy ty wiesz wogóle co piszesz ???? U mnie w okolicy są 3 pronary 82sa i 4 MTZ'y 82 no i powiem Ci, że się niestety mylisz.
Podam Ci na własnym przykładzie mam pronarcia 82sa od początku 2006r.(od lutego), ma on mało godzin pracy bo tylko 1600. W tym okresie były takie awarie jak:
- 3x rozpoławienie w celu wymienienia tarcz sprzęgłowych i do nich docisku (docisk pierwszy raz wymieniony 2tyg. temu)
- pękła rama (a raczej półramka) na łączeniu silnika z tyłem ciągnika ( na całe szczeście w tym momencie w którym poszło i sprzęgło wiec to było przez nas widziane) było to niewielkie pęknięcie - no ale było spawane ze 2godzinki - a wszystko to prawdopodobnie od tura
- o przednim napędzie to nawet nie wspomne bo ta wajcha to chyba tylko tak dla picu :) ( więc wcześniej do puty nie wym\ieniliśmy jej trzeba było kłaść się pod ciągnikiem i stuknać młotkiem)
- zapomniałem dodać o tym, że wraz z pęknieciem ramki pękło kilka śrub na połączeniu 2 części ciagnika z którymi męczyliśmy się z 4godziny (poprostu zostały bez gwintu w otworach i wiertatą ani w tą ani w tą - ale sie udało)
- coś sie działo z przednią osią dokładnie to z siłownikiem przez co ciągnik stał ze 2tyg.
- jeszcze były wymieniane przez dealera po 1.5roku hamulce które i tak już na własną ręke teraz muszę wymienić cos łapie tylko na jedno koło i go nasówa na bok co jest dość ryzykowne i niebezpieczne
- CO NAJGORSZE coś zaczyna ciecw silniku :)

oraz wiele innych drobnych awarii ;(

Niestety to sie dzieje nie tylko u mnie znajomy ma przez 3 lata Pronara i tez już mu cieknie, a wujkowi w MTZ'cie którego ma od 3 miesięcy (starego) który wg. niego miał być taki dobry- już poszedł napęd i do dzis nie jest zrobiony.

POWIEM wszystkim, że nie jestem jakimś krytykantem czy nienawidze tej marki lecz stwierdzam szczere fakty. Znajomy mi powie, że co z tego że się psuje ale przynajmniej części sa tanie na co odrazu mój tata no tak- "tylko ciagnik stał ci w żniwa 2 tyg. a ty mnie najołeś za duże pieniądze"

Prawdopodobnie sprzedam go w najbliższym czasie moge dopiero za 5 lat bo był na młodego rolnika.
Nie będe tu filozofował, że do pracy z załadunkiem najlepsza jest ładowarka ale to prawda. Ja osobiście mam taki zamiar wraz z taTą zastąpić go na JD 5080R a c-330m i c-360 na JD 5070M.

A i nie jestem jakimś dealerem JD który go zachwala lecz prostym człowiekiem ze wsi który poznał sie na tej marce wraz z wieloma innymi.
Mam JD 6430, 17 lat w przyszłości chce być lekarzem weterynarii i dziękuje za uwage :)

#259 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 lipiec 2010 - 18:44

Ciągnik 80 - 90 KM

Koledzy dajcie odpowiedz!
Jaki lepszy MF-3060 czy jakiś ZETOR? lub coś w tym rodzaju???

MF-3060 jaki lepszy---- zator czy ----renault lub coś innego?

W sąsiedniej wsi facet kupił takiego mf i w ciągu tygodnia siadła mu skrzynia. Nie wiem co konkretnie, koszt naprawy był taki, że kupił jakiegoś Zetora z turem (7245 czy podobny). Mf pół roku stoi już w pokrzywach... :)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 21:18

Ciągnik 80 - 90 KM ja stoję za mtz-tem . sam mam ale to jeszcze mtz 80 ;D. u nas w komunalce taki jeździ i mi sie podoba . moze jak ojciec przepisze mi gospodarstwo i dostane premie dla młodego rolnika to zastąpie swojego 20 letniego na nówke:D