slizki

Zaniedbany rów melioracyjny

Polecane posty

slizki    0

Witam koleżanki i kolegów z forum!

 

Mam następujący problem. Na moim polu ma swój początek rów melioracyjny do którego spływa woda z całego pola ale ma ona coraz większe problemy, ponieważ owy rów jest coraz bardziej zarośnięty, coraz więcej w nim mułu i Bóg wie co jeszcze czego efektem są rozlewiska wodne na polu które jeszcze 2 czy 3 lata temu nie powstawały(nawet po powodzi w 1997 ich nie było) to od zeszłego roku są i zaczynają się powiększać. Stwarza to spore problemy w uprawie. Gdyby rów był tylko na mojej działce to bym mógł go sobie spokojnie wyczyścić raz do roku i nie byłoby z tym problemu, ale jak pisałem na początku, rów zaczyna się na moim polu i przechodzi przez jeszcze kilka działek i dopiero około 800metrów dalej wpada do rowu przy drodze gminnej i nie uśmiecha mi się ręcznie cały ten odcinek czyścić. I tu moje pytanie. Kto jest odpowiedzialny za stan takich rowów i do kogo ewentualnie mam pisać pismo w sprawie jego ponownego udrożnienia? Może ktoś się już spotkał z takim problemem i powie co i jak krok po kroku robić?


1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Za stan urządzeń melioracyjnych odpowiada właściciel działki na której owe urządzenie melioracyjne jest położone (rów, drena, studzienka rewizyjne itp).

 

Podanie piszesz do wójta danej gminy podajesz numery działek itp i już.

Niedawno to przerabiałem i przerabiam dalej bo pare osób nie dba o to a ja też nie mam zamiaru tego kopać za nich.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slizki    0

Za stan urządzeń melioracyjnych odpowiada właściciel działki na której owe urządzenie melioracyjne jest położone (rów, drena, studzienka rewizyjne itp).

 

Podanie piszesz do wójta danej gminy podajesz numery działek itp i już.

Niedawno to przerabiałem i przerabiam dalej bo pare osób nie dba o to a ja też nie mam zamiaru tego kopać za nich.

 

I tu jest problem bo te działki są tak jakby niczyje. Mają właścicieli, którzy nie mieszkają już w mojej miejscowości i wątpię żeby zachciało im się kopać... A to że ja zrobię swój odcinek to nic mi nie da bo woda dalej napotka na przeszkodę i wracamy do punktu wyjścia. A co mi da napisanie podania do wójta?


1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

też mam taki problem i teraz dodatkowo bobry, ale to inna bajka. Można zmusić właściciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Piszesz podanie. Wójt (urząd gminy w sumie to robi) ustala pod kogo to podlega - jeśli wioska to pod wójta jeśli poza wioską to pod Starostę.

Ja robiłem tak że zawiadamiałem i wójta i starostę i niech sami dochodzą kto ma to naprawić.

Zawiadomienie pisemne, poleconym za zwrotką.

Było spotkanie, pierwsze drugie, trzecie itp, ludzie dostali wezwania i musieli to zrobić, a wkurzeni byli wielce.

Część zrobiła a część jeszcze nie ale nie mają wyjścia (grunt że tam gdzie mi załeżało to porobili).

Jak będziesz mocno cisnął to będzie to zrobione.

 

PS: co do bobrów - wstać rano ....


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slizki    0

zamieszczam mapkę z podziałem działek. Swoje pole zaznaczyłem na fioletowo a sam rów na zielono. Jak widzicie przebiega on przez wiele działek i będzie ciężko wyegzekwować poprawienie drożności...rów melioracyjny


1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina1984    0

Mam ten sam problem i chciałabym abyście pomogli jak napisać takie podanie aby sąsiad naprawił rów ktury zarwał drenaż i to zasypał A woda leje mi się na koloru.dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.08.2010 o 18:27, Nikita_Bennet napisał:

Za stan urządzeń melioracyjnych odpowiada właściciel działki na której owe urządzenie melioracyjne jest położone (rów, drena, studzienka rewizyjne itp).

 

Podanie piszesz do wójta danej gminy podajesz numery działek itp i już.

Niedawno to przerabiałem i przerabiam dalej bo pare osób nie dba o to a ja też nie mam zamiaru tego kopać za nich.

U nas rów jest wydzielony jako oddzielna działka. Na mapie można zobaczyć, że granica działki kończy się kilka metrów przed rowem. Kilka wierzb na nim rośnie i co kilka lat służby wycinają i drzewo zabierają. Raz się nawet tak zagalopowali, że zabrali kilka sztuk olszyny rosnącej ewidentnie po mojej stronie, ale mniejsza o to. Czy w takiej sytuacji też miałbym odpowiadać za stan rowu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

stare przepisy nie obowiązują, poczytaj nowe, szczególnie prawo wodne, Wody Polskie itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
101010    379

Witam . Mam pytanie : Z działki sąsiadki wypływa źródło , przepływa przez moją działkę a następnie płynie przez działkę sąsiada .

Sąsiad u siebie zasypał koryto źródła by skrócić sobie dojazd do pola i teraz zatamowana woda zalewa moje pole .

Czy sąsiad miał prawo tak postąpić ?Co robić dalej ? Gdzie to zgłosić ?

Ten ciek wodny zaznaczony jest na mapach geodezyjnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Wody Polskie, poczytaj ustawę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj