Skocz do zawartości

Zdjęcie

ścieżki technologiczne do rzepaku

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share castiel

castiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:24

ścieżki technologiczne do rzepaku witam, mam siewnik Poznaniak 3m z 2004r z systemem elektronicznych ścieżek przejazdowych. W tym roku zaczynam przygodę z rzepakiem. Będę siał co drugą leję (ok 22cm?), ok. 4kg/ha. Zastanawia mnie sprawa ścieżek technologicznych bo nikt nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi. Zamykając do siewu co drugą leję, wychodzi, że na kole będe miał jeden rządek. Wyłączając go w celu zrobienia ścieżki będe miał odległość na koło 44cm. Czy to jest normalna szerokość ściezki w rzepaku? Śmiało tak robić? Bo ktoś mi mówił, że nie robi sciezek zadnych, tylko tak w miedzy rzadki wjeżdża... Będe dorabiał łapkę za zagarniaczami, żebym miał ślad na wjazd na oprysk zaraz po siewie ;]
Czekam na odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ścieżki technologiczne do rzepaku Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:28

ścieżki technologiczne do rzepaku mam ten sam siewnik z 2005roku tak by wychodzilo z tymi sciezkami zrezygnowalem w rzepaku

#3 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:34

ścieżki technologiczne do rzepaku Ja sieje w każdą lejke systemem zbożowym i ścieżki wyjdą, a skoro siejecie co 2 lejke to nie rob ścieżek. pozdrawiam

a jak sprawuje sie ten siewnik?? na ilu ha pracuje?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 13:11

ścieżki technologiczne do rzepaku ja z mojego nie jestem zadowolony jezeli chodzi o wysiewanie rzapaku....mysle zmienic go tez na 3metrowy z Famarolu...moj sieje na okolo 70h i spinam go z C-360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share castiel

castiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 15:20

ścieżki technologiczne do rzepaku kombajnista84 - a jak siejesz tym siewnikiem? tj. wyżej napisałem? na 70ha to można już pogospodarzyć coś..
O samym siewniku mógłbym powiedzieć, że nie jest dopracowany. Również go podpinam do c360, ale w tym roku spróbuję MTZ82 bo już szlak mnie trafia tą 60tką.. Znaczniki się strasznie wolno podnosiły, może to wina pneumatyki C360, druga sprawa to leje, siejąc 60tką kilka się pokrzywiło, musiałem dorabiać łańcuchy podtrzymujące. Plastikowe zasuwy - na szczęscie jeszcze się nie wyrobiły, ale to pewnie kwestia czasu.. Troszkę lepsza wersja tego starego poznaniaka, osobiście teraz brałbym coś lepszego żeby podpiąć pod agregat.. :) siewnik rocznie wysiewał ok. 30ha

Dodaj odpowiedź