Simental

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok??????

Polecane posty

Simental    0

Koledzy bardzo was proszę o dobre porady i odpowiedzi....Ja tak myślałem czy by się nie opłacało sprzedawać byki po 1 roku życia????? Co wy o tym sądzicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniucha    0

A mógłbyś troszkę rozszerzyć wypowiedz bo może mógł bym ci jakoś pomóc ale do końca nie wiem o co ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

Ja ta myślałem żeby kupić cielęta 2-4tygodni i karmić do 1 roku życia i potem je sprzedać...będzie mi się to opłacało tak krótko trzymać te byki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniucha    0

Moim zdaniem nie za 4 tyg ciele na moim terenie trzeba zapłacić ok 800zl

Po roku przy pomyślnych wiatrach będzie ważył 450- 500 kg (ale trafi się że będzie ważyć 300) myślę że cena nie przekroczy 4-4,5 za kg ( przy tej wadze)do cielaka trzeba doliczyć jeszcze mleko za ok 200zl więc na pasze i zysk zostaje ok 1000.Czyli nie bardzo da się na tym zarobić. Chociaż nie wiem dokładnie jak jest z chowem na różowe mięso. Więc rozważ, ja bym się nie zdecydował.

moim zdaniem lepiej potrzymać je jeszcze 8-10 mies. dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

A unas chcą za 4tygoniowego 600zł...i cena za 1kg jest 5-5,50zł....nie wiem sam co mam zrobić.... :) a wy ile dajecie na jednego byka kilogramów kiszonki (wysłotków, kukurydzy)śrutu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Kolego 1,5roku by ci sie jeszcze opłacało ale rok?hmmmmmmmmmmmm chyba nie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Co Twój post wnosi do tego tematu ? uzytkownik, który zalozyl ten temat juz prawie wychował byka rok. A Ty mu piszesz ze sie nie oplaca


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a co Twój post wniósł do tematu wacek?

 

to ze kolega trzyma rok byka i chce go sprzedac, to nie znaczy ze zarobi coś netto. Po to trzyma się dłuzej zeby koszty odchowania rozbiły się po wiekszej masie byczka kiedys rosnie 1,5roku.

czaisz?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

A może ma kolejne byki!Skąd wiesz że niechowie kolejnych byków i je chowie do roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

co to znaczy 'chowie', 'niechowie'? pisz polsku, nie po polskiemu.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

a co Twój post wniósł do tematu wacek?

 

to ze kolega trzyma rok byka i chce go sprzedac, to nie znaczy ze zarobi coś netto. Po to trzyma się dłuzej zeby koszty odchowania rozbiły się po wiekszej masie byczka kiedys rosnie 1,5roku.

czaisz?

 

Wszystko czaje ale ten temat jest juz przedawniony, tak mi sie wydaje, kolega tylko go rozgrzebał...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewaawe3    6

mój ojciec tak robi, gdyż nie ma paszy by póżniej dochowywać do dużej wagi, ja uważam, ze z jednej strony jest to i dobre ale mniej opłacalne niz to jak Ty byś kupił roczne byczki i pochował 5 miesięcy edo dobrej wagi i sprzedał. Gdyż cięzko jest odgrzebac małego cielaka i kosztowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Ja zrobiłem tak w zeszłym roku , sprzedałem 7 byczków 10 miesięcznych z powodu braku paszy i zbyt dużych cen zbóż, bo nie sporządzam kiszonek tylko siano i śruta.Nie wyszedłem na nich zle...ale nie jest to działalność, która może gwarantować dużą marżę z powodu dużych kosztów odchowu cielaka na początku, mam na myśli mleko i witaminy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To ja myślę że lepiej już sprzedać w wadze 300 kg- takiego 7-8 miesięcznego byczka U nas płacą za takie 7 zł+ VAT Czasami jednak nie ma zbytu na takie i nikt nie chce kupić - wtedy lepiej już takiego przetrzymać do dużej wagi Jest to dobre rozwiązanie jak ktoś nie ma dużo budynków bo da się to tak rozplanować aby w okresie zimowym nie trzymać tych większych byczków w oborze- można wówczas skupować małe cielaki bo one potrzebują mniej miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewaawe3    6

Choć przyznaje, że popyt jest na takie roczne byczki a zwłaszcza kolorowe sami sprzedaliśmy tak 2 simentale roczne za 2400 zł za 1 i była to sprzedaż na oko bo na wadze by tyle nie wyszły i poszły w świat poprzez Allegro.

kupcy ci dzwonili już do nas czy nie mamy już czegoś bo dobrze rosły, lecz dalej uwazam, że najlepiej dochowac do samego końca niż sprzedawac po roku. Za chów 1 roku na jednym zarobislmy 2400 bez odliczania kosztów

a druga osoba co kupiła druge tyle, wiec mu sie opłaca tak kupywac.

Edytowano przez ewaawe3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj