Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:05

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac ludzie jak ja mam się zdecydować na ciągnik jak nikt z posiadaczy i operatorów nie napisze mi konkretnie ile paliwa spalił ile godzin robił i w jakiej pracy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik zetor czy farmtrac Dzisiaj, 02:58
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 03:27

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac No przecież Ci napisali że-cytuję : "mało"   :)-a zdrugiej strony to o ile może się różnić te spalanie na jedną godzinę o 100 % ?-no i z tego co koledzy piszą wynika iż ciągnik o mocy 41 kW spala o wiele więcej niż ten o mocy 54 kW-coś mi tu nie pasuje...

#23 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 20 sierpień 2010 - 05:38

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac Kolego nie musi to być 100 % różnicy, aby było ważne - wystarczy, że będzie to ok 20%, a w ciągu roku można zaoszczędzić parę ładnych zł na paliwie :) Oczywiście z Twoim ostatnim zdaniem w pełni się zgadzam...

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 05:49

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac jak ktoś tu kiedyś podliczał to proxima 65 ma nie 61 a 68km w iso, a farmtrac ma 73,4km, a ece24 65 także różnica w mocy mniejsza niż by się wydawało, ale co do samych ciągników to zetor jak zwykle się wydurnia z cenami i ten farmtrac na perkinsie wyszedł by pewnie taniej od najmniejszej proximy w której za wszystko trzeba dopłacać

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:06

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac Zgadza się Zbychu-ale mówiąc szczerze wystarczy że jedna krówka padnie i te oszczędności można sobie wsadzić w ...  :)-pisząc to mam na myśli  że w jednym miejscu można zaoszczędzić żeby w drugim wsadzić (np. w naprawę )-no ale odbiegam od tematu...

#26 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:15

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac Jaro, kolego sympatyczny:)zdarzeń losowych nie przewidzisz i niegdy nie zgadniesz co i jak będzie natomiast spalanie paliwka przez ciągniki to są konkrety, które idzie wyczaić.

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:43

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac Też niekoniecznie-zawsze kupuję paliwko w tym samym miejscu i ostatnio (przedostatnio  :) ) zonk-ciągniki zaczęły palić jak głupie,zero mocy-po zalaniu nowej dostawy-spalanie spadło o 30 a nie 20 %  :).

#28 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:45

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac Nadal mówisz o przypadkach, a parametry silnika to są parametry silnika ... :)

#29 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:50

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac a ja powiem tak, jeden i drugi będzie palił tyle ile potrzebuje,
w ostatnich latach pokupowali ludzie tak zwane oszczędne ciągniki a tu zonk wcale takie oszczędne nie są więc opinie o spalaniu najlepiej wyrobić sobie samemu najlepiej testując dany ciągnik, bo jeden napisze że pali 10l/h to mało a inny dużo, albo że na godzinę orki pali 7 litrów tyle że orze 3x30 na piachu ciągnikiem 70KM a inny powie że pali 14l/h tyle że 4x35 na glinie takim samym ciągnikiem

#30 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 07:08

jak ktoś tu kiedyś podliczał to proxima 65 ma nie 61 a 68km w iso, a farmtrac ma 73,4km, a ece24 65 także różnica w mocy mniejsza niż by się wydawało, ale co do samych ciągników to zetor jak zwykle się wydurnia z cenami i ten farmtrac na perkinsie wyszedł by pewnie taniej od najmniejszej proximy w której za wszystko trzeba dopłacać

Ale zauważyliście, że większość producentów tzw. 'oszczędnych' ciągników podaje moc w ISO a nie rygorystycznym ECER24 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 07:23

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac Zbychu-zgoda-ale mogę się założyć że dużo ważniejszy od parametrów jest styl jazdy ciągnikiem (lub tego stylu kompletny brak  :))-jak widzę co poniektórych jak jeżdżą to naprawdę nie dziwię się że narzekają na ceny paliwa ... :)

#32 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 07:28

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac W pełni się z Tobą zgadzam - to jest to samo co z jazdą samochodem "noga a noga" to ma duże znaczenie. Ale wiesz - jeżdżąc tak ludzie powodują większe spalanie na własne życzenie. Natomiast zakładając podobnych operatorów i podobne gleby - parametry sprzętu mają odzwierciedlenie w spalaniu.

#33 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 20 sierpień 2010 - 08:20

A ile Ci pali ten farmtrack w orce , albo agregacie ?? :) bo mi zetor spala w orce w granicach 12-14 l/ha , a w agregacie pali ok 10 l/godz tylko chciałbym podkreślić iż robie 2 ha 45-50min agregatem 3,7 m :) a jak to wygląda z farmtrackiem ?? :)

Pali tyle co mój NH T6070 w orce z pługiem 4x50 :)
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#34 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 09:02

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac zastanawiałem się jeszcze nad ursusem 3724 Piko, co na temat ursusa sądzicie?

#35 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Piłka nożna

Napisany 12 listopad 2010 - 18:59

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac Może troche pomogę w kwestii farmtraca. Jestem posiadaczem 555DT z turem i przy robocie 'lekkiej' pali ok 4-5 litrów na 1 mth. Zależy to od obrotów tak ok. 800 obr/min cały czas chodzi. Ciągnik ma 48 kM. Jestem zadowolony, mam blisko serwis (ok. 60 km) przyjeżdża w 2 - 3 godziny. Dotąd nie miałem większych awarii. Tyllko stacyjka od kluczyka popsuła mi się ( kręciła się w kółko) serwis prryjechał 15 min nowązałożył i chodzi jak ta lala mam go 1.5 roku.

nie bierz ursusa podobno wadliwe i dużo palą :huh:

#36 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 12 listopad 2010 - 20:35

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac do tych prac to ja poleciłbym NH TD5010 lub 5020... na pewno spali mniej od zetora i w takim samym wyposażeniu powinien być tańszy...

#37 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 listopad 2010 - 13:42

nie bierz ursusa podobno wadliwe i dużo palą :D

Ale dowaliłeś, ursus podobnie jak farmtrac korzysta z jednostek napędowych Perkinsa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#38 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 13:54

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac @milanreal akurat w opisywanym przedziale mocy Farmtrack stosuje jednostki Forda, dopiero od 78 km w góre jest Perkins.

#39 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 listopad 2010 - 13:58

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac A to sorki nie zwróciłem uwagi na moc która podał kolega :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:21

Może troche pomogę w kwestii farmtraca. Jestem posiadaczem 555DT z turem i przy robocie 'lekkiej' pali ok 4-5 litrów na 1 mth. Zależy to od obrotów tak ok. 800 obr/min cały czas chodzi. Ciągnik ma 48 kM. Jestem zadowolony, mam blisko serwis (ok. 60 km) przyjeżdża w 2 - 3 godziny. Dotąd nie miałem większych awarii. Tyllko stacyjka od kluczyka popsuła mi się ( kręciła się w kółko) serwis prryjechał 15 min nowązałożył i chodzi jak ta lala mam go 1.5 roku.

nie bierz ursusa podobno wadliwe i dużo palą ;[

Nie uważasz że praca na 800 obr/min to takie zabójstwo dla silnika :D

Dodaj odpowiedź