Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MIkus212

MIkus212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 20:21

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 poproszę o opinię ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 Dzisiaj, 02:13
  •  

#2 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 21:25

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 dobry traktor ;[ sam mam Proxime 85 i polecam :)

#3 Share MIkus212

MIkus212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 21:32

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 No żebyś wiedział luksio traktor:)mam go już 4 lata i chodzi bez zażutów:)

#4 Share rumin

rumin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 07:04

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 Ja miałem ostatnio okazje siedzieć tylko siedzieć.Było już ciemno i już nie chciałem jechać. Właściciel to taty kolega i wszystko mi wytłumaczył. Ciągnik prosty w obsłudze.Mało elektroniki.A ciągnik to Zetor Proxima 6441 :)
"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

#5 Share trufel11

trufel11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 07:31

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 Ja mam 5 lat proxe 6441 i ma na stukane 2500mth chodzi narazie dobrze bez żadnej awarii ale jak bym miał kupować następny ciągnik to Proximy bym już nie kupił :)

#6 Share URSUSAGRO5714

URSUSAGRO5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 09:09

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 Dobry, bezawaryjny ciągnik :) Chyba to najważniejsze :) Dlaczego nie kupiłbyś Proximy??

#7 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 19 sierpień 2010 - 09:50

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 miałem okazję się przejechać i bardzo mi się podoba... Prosty w obsudze
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 15:52

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 no właśnie szukam ciągnika który by był używany do 2 rzędowej anny podczasz wykopków w lepszą pogode do ciągnięcia 12t przyczepy okopowych(wtedy c360 przy annie by robilo) na wiosne do rozsiewacza oraz do opryskiwacza ciągnionego 1600l w przyszłości 2200l i nie wiem która proxima lepsza 64, 74, czy 84 jak to wygląda ze spalaniem i ceną między tymi modelami?

#9 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 27 sierpień 2010 - 20:23

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 Ceny to kilka tyś. rówżnicy oczywiście mowa o podst. Najlepiej weź 85 szersze radialne opony w standardzie... więcej koników.
@trufel pewnie się troche dorobił i uderzył w coś zachodniego ;p

#10 Share razy3michal

razy3michal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:55

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 też polecał bym 84 bo 74 mógł by se słabo radzić a 84 ma już większą moc i to jest już plus a 74 pali około 5,5 litra na motogodzinę czyli na 1,5h a 84 to nie wiem bo mam 74 :rolleyes:

#11 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 14:21

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 Mam PROXIME 7441 od 3 lat i pracuje raczej w cięższych pracach bo do lżejszych jest ursus 3512, ma przejechane 1020 mth a awarie to: awaria wspomagania wyrzucało olej 2 razy naprawa gwarancyjna, teraz też tam się poci. Padły hamulce -najpierw odpowietrzałem i było Ok, długo nie wiedziałem co jest a teraz to powietrze jest wtłaczane do zbiorniczka na płyn hamulcowy aż banki w nim biją, zlokalizowałem już co jest. Teraz pozostał tylko ile to będzie kosztować ale w tym tygodniu to muszę zrobić. Trzeba było wymienić elektrozawór zawór od załączania przedniego napędu. Padły wszystkie amortyzatory od tylnej szyby i od otwierania drzwi. Była awaria układu elektrycznego od rozruchu ale nie pamiętam co tam było. Uważam że na taki przebieg to sporo się w nim działo. Dodam że w ursusa mam z 2001 i ma ujechane 3600 mtg i tylko był wymieniony uszczelniacz od odstojnika oraz końcówka drążka kierowniczego , nie wspominam o wymianie olei i filtrów. Przez pierwsze 6 lat ursus był jedynym ciągnikiem w gospodarstwie. Więc śmiało mogę powiedzieć że pod względem awaryjności zetorowi daleko do URSUSA, ale może tylko tak u mnie.

#12 Share Kamil1994112

Kamil1994112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 20:26

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 ja

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 20:38

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441

też polecał bym 84 bo 74 mógł by se słabo radzić a 84 ma już większą moc i to jest już plus a 74 pali około 5,5 litra na motogodzinę czyli na 1,5h a 84 to nie wiem bo mam 74 :rolleyes:

Podobno wszytskie proximy palą mniej więcej tyle samo, w końcu to te same silniki, 1,5h tzn półtora godziny trwa motogodzina? chyba na bardzo niskich obrotach pracujesz bo z tego co ja słyszałem to proximy szybko liczą motogodziny i w pracach na dużych obrotach potrafią nabijać poniżej 1 godz?
tak się składa że znajomy ma 7441 i kuzyn 8441, awarie na gwarancji były, spalanie wysokie wyposażenie ubogie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share roko

roko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 10:42

Co sądzicie o Zetorze Proxima 7441 witam
jestem użytkownikiem Proximy 7441 od 2006 r
ciągnik nie jest zjechany pracował jako główny na 35 ha słabej ziemi (ma jakieś 1500 mth dokładnie nie wiem bo od 3 lat nie działa obrotomierz)
a te trzy lata temu to kompletna klapa miał niecałe 700 mth i obruciła się panewka korbowodowa więc remont silnika,
nie był co prawda zbyt skomplikowany tylko części potrójne ceny bo inne niż we wcześniejszych zetorach i dostępne tylko u producenta
wtedy przekonałem się co to znaczy dostawa części w 24 h tak obiecywali przy sprzedaży czekałem tylko 2 tygodnie na panewki
jeszcze w międzyczasie rozsypała się prawa szyba (drzwi) ciągnik stał nie pracował okazało się że odwrotnie założyli podkładki pod śruby mocujące i pod wpływem temperatury rozsadziły
napisałem o moich problemach do ZETORA, nie powiem bo odpisali, ale że może stosowałem zły olej (ciągnik jeździł jeszcze na serwisowym)
jeszcze jedno w zeszłym roku poszły frezy na wałku przedniego napędu na szczęście dostępny tylko 5 stów
czytałem że podobne problemy z ciągnikami lat połowy 2000 mieli i inni
natomiast na efekty działań zetora nie trzeba było długo czekać z czołowego sprzedawcy w Polsce spadł na 4 czy 5 pozycję
i jeszcze tak na koniec skrzynia biegów to porażka od samego początku trzeba się dosłownie naszarpać żeby przełączyć bieg
przy metrowej dźwigni nie można pokonać oporu zatrzasków
i jeszcze coś o spalaniu w tym roku jesienią w pługu obracalnym 3x 36 AKPIL spaliłem ponad 18 l na ha średnio licząc na ponad 25 ha
w agregacie z siewnikiem 2,7 m ok 11 l ha co prawda po świeżej orce (w tym roku po raz pierwszy 120 l zbiornika nie starczyło na cały dzień)
zresztą to spalanie było widać daleko (aż sprawdziłem wtryski i pompę ale wszystko ok)
przymierzam się do zmiany ciągnika (mam już umowę z agencją) i na pewno nie na zetora chociaż nie ma strony gdzie by go nie reklamowali
pozdrawiam

jeszcze do poprzedniego postu może ktoś wie co może być z tym obrotomierzem
będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam