Skocz do zawartości

Zdjęcie

poplon gorczycy

64 odpowiedzi na ten temat

#61 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 14:35

poplon gorczycy

Tez mialem siac po zniwach ale nic nie robilem przez ta susze zreszta kazdy wie jak bylo istny popiol .Na przesiewanie juz za pozno to samo bedzie .Ja bym to chyba zostawil jeszcze cos podrosnie po tych deszczach a kolejna sprawa nawet jak zaczyna kwitnac i jest mala to nie wyciagnie z ziemi tyle co wysoka roslina.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
poplon gorczycy Dzisiaj, 03:43
  •  

#62 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 17:37

poplon gorczycy Dzięki za odp tak jak wcześniej pisałem zależy mi barzej na gleboszu ziemi bo ponoć gorczyca ma rozbudowany system korzeniowe i tak pójdzie na to gówna krowie.

#63 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 20 czerwiec 2016 - 13:39

poplon gorczycy

Witam

Trochę odkopię temat.

3.06 posiałem łubin na przyoranie i obecnie ładnie po wschodził i nadal rośnie, ale moje pytanie dotyczy innej rośliny, Był u mnie ostatni kolega i doradził Mi, żebym dosiał tak z 5 kg gorczycy, do tego łubinu aby wspomóc jego wzrost oraz rozwój biomasy. Co sądzicie o tym pomyśle i czy teraz warto dosiać gorczycę ?? 

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 18:36

poplon gorczycy

Nie siałem nigdy gorczycy na poplon, może podpowiecie mi kiedy ją posiać żeby nadawała się do zaorania około 10 września? W sumie już bym mógł siać bo pole uprzątnięte ale obawiam się, że trochę za wcześnie i do września przekwitnie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share bilibo

bilibo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 listopad 2016 - 22:31

poplon gorczycy

Powitać Panowie i Panie 

Jestem tutaj nowy troszkę trafiłem z pasji ale i problemu 

Od początku mam działkę leśno polną z czego 0.3ha to łąka nie orana ugór od 40 lat. Pasły się tam tylko krowy, obecnie trochę trawy i szczaw.

W tamtym tygodniu na moim polu wywalił się tir z 24 tonami wapna, zostało ok tony gratisem. 

Wpadłem zatem na myśl aby mieć swój sad - za dwa lata idę na emeryturę i chce ten kawałek przygotwac.

Wywaliłem 2 rozrzutniki gnoju i zaorałem na pełną skibe. Wcześniej zrobiłem odwiert - jest 50-60cm ciemnej ziemi piachu poniżej żwir. Podłoże dość mokre 

Wymyśliłem taki plan gnój zaorać, dać wapno tylko ile , na wiosnę ug max, gnój i znów zaorać, a na sierpień dać gorczyce i przed zimą zaorać i na wiosnę sądzić drzewka 

Czy to dobry plan? Co zmienić poprawić nie znam się na przygotowaniu takiej ziemi do sadu

Edytowany przez bilibo, 24 listopad 2016 - 22:33.