Skocz do zawartości

Zdjęcie

poplon gorczycy

64 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:30

poplon gorczycy Zawsze sieje w pszennisku przed jęczmieniem siewnikiem poznaniakiem tylko że w ilości 25-30kg. Jest gęsta i zagłusza chwasty. W zeszłym roku wogóle deszczu nie widziała a urosła jakieś 70cm. Urosłaby może i więcej ale gnatarz zaczął ją zjadać i wcześniej o jakieś 2tyg została przyorana. Nawożów raczej nie daje jak już to trochę fosforu i potasu a azot niech pobiera ten co został po zbożu bo przez zimę zostanie stracony. Nie siej za wcześnie bo będzie miała 5cm i będzie kwitła. Około 20 sierpnia powinno być dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
poplon gorczycy Dzisiaj, 00:23
  •  

#22 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2012 - 19:57

poplon gorczycy Gorczycę specjalnie będę siać na glinie by zmienić trochę strukturę gleby, Gorczyca to podobno naturalny głębosz.

Zawsze sieje w pszennisku przed jęczmieniem siewnikiem poznaniakiem tylko że w ilości 25-30kg. Jest gęsta i zagłusza chwasty. W zeszłym roku wogóle deszczu nie widziała a urosła jakieś 70cm. Urosłaby może i więcej ale gnatarz zaczął ją zjadać i wcześniej o jakieś 2tyg została przyorana. Nawozów raczej nie daje jak już to trochę fosforu i potasu a azot niech pobiera ten co został po zbożu bo przez zimę zostanie stracony. Nie siej za wcześnie bo będzie miała 5cm i będzie kwitła. Około 20 sierpnia powinno być dobrze

Mówisz 20 sierpnia?
Ja planowałem jak pogoda pozwoli koło 10sierpnia.
Z racji iż będę ciał na glinie chyba przypadnie mi poznaniak, gdyż rozsiewaczem + brony to całe ściernisko pościągam.

Pytania do ogółu.
Którego siejecie?
Na jakich glebach?
Ile kg na ha?
Czym i jak uprawiacie?
Jak wysoka urosła?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdr.

#23 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:01

poplon gorczycy Cihu

Przecież gorczyca nie lubi piasków bo urosnie 10cm i zakwitnie. Pomyliło ci się z gryką. Gorczyca potrzebuje dużo wilgoci a to zapewni podłoże gliniaste ;)

Edytowany przez Mateusz93, 20 lipiec 2012 - 20:06.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 22:27

poplon gorczycy gorczyca i facelia to dwie najwierniej plonujące rośliny. Do wschodów nie potrzebują deszczu. Z powodzeniem udają się na glebach słabszych.

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 lipiec 2012 - 15:49

poplon gorczycy Na glebach słabszych na poplon spokojnie mozna siać :łubin żółty,seradele,facelie,wykę,gorczycę i żyto
W wysiewie czystym facelii dawka to 10-15kg na ha,a gorczycy 15-20kg na ha
Wysiew jest do końca sierpnia,a nawet we wrześniu

#26 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 16:41

poplon gorczycy witam koledzy . jak pogoda dopisze to w tym tygodniu żniwa.i moje pyt brzmi jeśli wysieje poplon na początku sierpnia[gorczyca]to na początku wrzesnia w przybliżeniu jak wysoko wyrośnie

#27 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 29 lipiec 2012 - 11:15

poplon gorczycy dołączam się do pytania waldi33 w tym tygodniu zamierzam posiać gorczyce i ciekawi mnie ile za miesiąc urośnie bo po niej ma być siana pszenica:) wiadomo że wysokość zależy dużo od pogody ale mniej więcej ciekawi mnie ile urośnie i czy można bezpośrednio ją zaorać czy trzeba talerzować?
ZETOR Team !!!

#28 Share alex123

alex123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:tv-sat

Napisany 13 sierpień 2012 - 12:04

poplon gorczycy gorczyca jest t/z roslina dnia dlugiego wiec potrzeba troche czasu na urosniecie za miesiac to osiagnie /moze 10cm/ moim skromnym zdaniem nie sialbym pod oziminy bo poprostu mija sie to z celem /mala kozysc/.

#29 Share daro170225

daro170225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, boks, rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2012 - 14:18

poplon gorczycy a wie ktoś może ile azotu, fosforu i potasu zostawia gorczyca na 1ha w poplonie??

#30 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 15 sierpień 2012 - 16:36

poplon gorczycy gorczyca biała - jest cenną rośliną pastewną ze względu na bardzo szybkie tempo przyrostu zielonej masy i tolerancję na późny wysiew. Uprawiana na zielony nawóz dostarcza ok. 20 t/ha zielonej masy zawierającej ok. 60kg azotu, 12 kg fosforu, 65 kg potasu, 40 kg wapnia i 3 kg magnezu.

tak pisze na stronie http://www.rolimpexn...dex.php?id=58�� :)

Pozdrawiam...

Edytowany przez Renault9514, 15 sierpień 2012 - 16:38.

ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2012 - 17:47

poplon gorczycy Na tej stronie jest bardziej szczególowo,dla zainteresowanych

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/czas-gorczycy,7732.html

#32 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 09:14

poplon gorczycy Witam
Dlaczego gorczyce na poplon trzeba zaorać zanim zakwitnie?

#33 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:23

poplon gorczycy Gdyż podobno gdy zakwitnie to traci właściwości azotowe. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale tak mówią. W siewie gorczycy na poplon biega o to żeby uzyskać jak najwięcej zielonej masy na przyoranie, a jak wiadomo gdy zakwitnie to już nierośnie,

#34 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 10:20

poplon gorczycy

gorczyca i facelia to dwie najwierniej plonujące rośliny. Do wschodów nie potrzebują deszczu. Z powodzeniem udają się na glebach słabszych.

już to widze, zasiej gorczyce na 5, 6 klasie zobaczymy co urośnie, urosńie ale tak jak kolega wyzej napisał mała zaraz zakwitnie przerabiałem to, najlepiej łubin na słabe gleby.

#35 Share Pablito1

Pablito1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 13:02

poplon gorczycy Kiedy zaorać gorczycę na poplon? Wtedy gdy zakwitnie czy przed kwitnięciem? Będzie orana na jesień zestawem t25+UG2. Czy wcześniej zrobić jakąś uprawę?

#36 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 13:38

poplon gorczycy Gorczyca maksymalną masę osiąga w trakcie kwitnienia. Jednak zaleca się przyorywanie przed kwitnieniem ze względu na to, że jest to roślina miododajna, i gdy już zakwitnie to ściągają do niej wszystkie okoliczne pszczoły. I przyorywując w trakcie oblotu pszczół, niszczy się niewyobrażalną liczbę tych owadów. Niech się wypowie jakiś pszczelarz.
Jeśli już zakwitnie, to właśnie z powodu pszczół powinno się ją przyorywać albo nocą, albo w czasie deszczu.
Rok temu sąsiadowi odmówiłem przyorania takiej kwitnącej gorczycy.

#37 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 21:04

poplon gorczycy Zgadza się, że gorczyca w trakcie kwitnienia osiąga największą mase i wtedy lepiej przyorać ale nie do końca, Jak już wiele razy było pisane jjak już ona zakwitnie to już niestety zuzywa składniki pokarmowe do zakwitniecia i na własnej skórze odczułem spadek plonu z tego powodu a powiem szczerze, że nie wierzyłem w to. POla były obo siebie na jednym zaorałem gorczyce przed kwitnieniem jeszcze niektore pąków nie miały, zepsuła się pogoda i drugiego kawałka nie mogłem zorac przed kwitnieniem ale już w trakcie. Jęczmień jary był siany tego samego dnia, tak samo nawożony tak samo pryskany a jednak plony na kawałku gdy gorczyca w pore zorana ~6,9t/ha, i odpowiednio na polu gdzie już zakwitła dobrze ~4,5-5t/ha. także z gorczycą lepiej uważać i pilnować ją dobrze :D A i jeszcze jedno ja mam bardzo zwięzłe ziemie i jak przyorywałem gorczyce (najpierw było za sucho a na drugim kawałku za mokro) dużo lżej się orało aż niedowierzałem a jednak te drobne korzenie w dużej ilości rozluźniły glebe choć trochę, rozsypywała si,ę lepiej i inaczej niż zwykle :)W tym roku zasiałem na poplon rzepak jary, ciekaw jestem co on pokarze.

#38 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:38

poplon gorczycy Ciekaw jestem czy warto posiać gorczycę po uprawie agregatem ścierniskowym czy lepiej pole zaorać pod gorczycę?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#39 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 16 sierpień 2013 - 10:16

poplon gorczycy

Gorczycę specjalnie będę siać na glinie by zmienić trochę strukturę gleby, Gorczyca to podobno naturalny głębosz.

Mówisz 20 sierpnia?
Ja planowałem jak pogoda pozwoli koło 10sierpnia.
Z racji iż będę ciał na glinie chyba przypadnie mi poznaniak, gdyż rozsiewaczem + brony to całe ściernisko pościągam.

Pytania do ogółu.
Którego siejecie?
Na jakich glebach?
Ile kg na ha?
Czym i jak uprawiacie?
Jak wysoka urosła?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdr.

Sieję ok 20 sierpnia
na glebach 1 i 2 klasy
sieje po bronie talerzowej, później bronuje
urosła wysoka na ok 70-90cm.

Później od nowa talerzówka i oranie na zime ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:28

poplon gorczycy

Ciekaw jestem czy warto posiać gorczycę po uprawie agregatem ścierniskowym czy lepiej pole zaorać pod gorczycę?

także jestem tego ciekaw. Ktoś podpowie?