mesomorph

Ciśnienie powietrza w kołach.

Polecane posty

izydor6280    1142

opona diagonalna 1,5 bar

radialna 1.1 bar


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego izydor6280 chyba odwrotnie.Przy 1.1 bar jedź z pełnym rozrzutnikiem jednoosiowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

kolega chcial uniwersalne, w R-ki bije sie od 0.9 przy pracy w polu, do 1.5 przy transporcie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

0.9 to z lekką maszyną zawieszaną albo ciągnioną.Dla mnie 1.3 to minimum,często jeżdżę do lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

do lasu najlepsze nalewki, diagonalne tez moga byc, radialne mozna uszkodzic


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Nalewki?Najedź na pieniek i niedługo się rozwarstwi.Wolę mieć większe ciśnienie w kołach i pewność że nie rozwalę opony na niespodziance.

Zwłaszcza radialki,które są drogie i mają delikatne boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

jakie powinno byc cisnienie do orki w oponie radialnej w zetorze forterra rozmiar opony tył; 520/70R38 a przod to 420...dalje nie pamietam... dorazi ktos jakie cisnienie do orki i transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

czytales moje wczesniejsze posty :blink: ?

nie ma roznicy jaki rozmiar opon


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Odpowiednie ciśnienie do kół jest naprawdę ciężko dobrać. Bo do każdej pracy powinno być inne ciśnienie, na transport inne na pole inne. Co do pracy w polu to też zależy czy maszyny są zawieszane czy ciągane. Jak ciągane to można więcej upuścić, a jak zawieszane to jak się dyga 3 tonowy siewnik czy jakieś pługi ciężkie czy inną maszynę to już tak nie można sobie pozwolić. Jeszcze też zależy jak ma się daleko do tego pola czy ma się w koło gospodarstwa czy ma się do 10km do pola i trzeba jechać prawie na kapciach po asfalcie. Także bardzo ciężko się dobrać odpowiednie ciśnienie, bo przy jednej pracy jest dobre a przy innej będzie złe. Ja np. w swoim Claasie Arionie 135km stosuje w pracy w polu 2.0 tył i 1.6 przód. A transport 1.6 tył i 1.6 przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Panowie jakie powinno byc cisnienie w oponach radialnych 480/70/28. ciagnik pracuje tylko w polu i sa to opony na przodzie ciagnika. Na oponie pisze 2,5bar ale czy to jest cisnienie maksymalne jakie powinno byc w oponie. Opony to Taurus Point 70. Z tylu mam 520/85/38 stomila i tez jest za duzo wiatru chyba bo jezdzi sie jak na wozie drabiniastym. Jakie musi byc cisnienie zeby nie uszkodzic opon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

2,5 bara jest potrzebne do osadzenia opony na feldze. Normalnie wystarczy 1.2-1.4 bara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

2.5 bar to jest maksymalne dopuszczalne ciśnienie w tej opony. Jeśli tylko na pole, i jeśli się nie podnośi duży ciężarów to 1 bar powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Koledzy jakie powinno być ciśnienie w przednim ogumieniu w bizonie ZO56 na oponach 23.1-26?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

jakie powinno być ciśnienie w oponach w C-360 do orki opony Stomil ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

ile w radialna :huh:

wiesz ze przy takim cisnieniu poslizg bedzie wiekszy niz w diagonalnej

 

pisalem juz wczesniej, ale napisze jeszcze raz: radialna 0.9-1.5 diagonalna 1.1-1.5


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Ja w 3512 w radialce trzymam 1.5, ale teraz woziłem obornik to dałem 1.7 i do orki nie spuszczałem i tak samo szło jak na 1.5. Po mojemu robota poniżej 1.5 to łamanie i marnacja opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

0,9 w radialce to nawet pługa nie zakładaj.Miałem w swojej radialne i 1,8 było cały czas i siedziała i nie miła w polu poślizgu.Mam też Władka i też mam 1,8 i też siedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciśnienie się dobiera nie tylko do prac jakie chce się wykonywać ale też do szerokości opony w ciągniku. 0,9 bywa dobrym rozwiązaniem.

 

. Po mojemu robota poniżej 1.5 to łamanie i marnacja opon.

 

Jakby nie patrzeć, to taki jest cel oplotu radialnego. Dzięki temu zwiększa się pole styku opony z gruntem i zwiększa tym samym przyczepność. W oponach niskoprofilowych jest to jeszcze bardziej widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek914    1

Tematy połączone

 

Jakie powinno byc cisnienie w ogumieniu z przodu i z tyłu .

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
medion69    0

A w oponie 16,9x34 jakie może być ciśnienie optymalne do pracy w polu a jakie do transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

kolego moze nie zauwazyles, ale pisalem kilka postow wyzej <_<

1.2-1.5 bar


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj