mesomorph

Ciśnienie powietrza w kołach.

Polecane posty

b0gdan    90

do orki i uprawy najniższe z dopuszczalnych dla danej opony, do transportu coś koło 1,6 at.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ja w td5050 z przodu 1.2 z tyłu 1.4 oponki radialne. Ogolnie to wydaje mi sie mało troche ale dokładnie tak jak w instrukcji zrobiłem. Opony miałem masakrycznie przepompowane. nie wiedziałem co i jak wiec sie nie interesowałem. Tydzien temu sprawdziłem i w przednich miałem ponad 3,5 bara. masakra! poslizg był spory ale traktor skakał mi jak szalony! teraz jest cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak odbieracie ciągniki z placu od dilera, to zawsze maja duże ciśnienie, aby opona się podczas leżakowania ;[ na placu nie odkształciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

ja w Samie Ironie mam ciśnienie 0,8 przód i tył i spalanie jest nawet o 10% niższe niż przy ciśnieniu 1,5 przód a 1,2 tył


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

U mnie w oponach Taurus radial 1,1 do orki ,a do transportu 1,5 atmosfery we wszystkich kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Ciekawa prezentacja, niestety po niemiecku Mój odnośnik

 

My celujemy w ciśnienie 0,9-1 bar w JD 8230 do brony talerzowej.

W pługu to już nabijamy na 1,6 bara bo wtedy opona niemiłosiernie szoruje o krawędź bruzdy.

 

Warto spuszczać powietrze z opon do pracy na polu, jak to dobrze zrobimy to 15% oszczędności na paliwie gwarantowane + lepsze wykorzystanie uciągu ciągnika.

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

30 strona Case ciaga siewnik? bo jakoś dziwnie mi ta maszyna wygląda :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

U 3512 przód 2.0 tył 1.5 na cały okres. Nie ma co marnować opon niższym ciśnieniem nawet w orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

U 3512 przód 2.0 tył 1.5 na cały okres. Nie ma co marnować opon niższym ciśnieniem nawet w orce.

 

Jeżeli opona jest przystosowana do pracy z niższym ciśnieniem to nic jej się nie stanie. Jak obniżysz ciśnienie w starym stomilu w 360 to można ją uszkodzić.

Coraz więcej się mówi o odpowiednim ciśnieniu w oponach oraz o jego obniżaniu do prac polowych. Jest warto się tym zainteresować ponieważ jak pokazują testy daje to wymierne korzyści, a przy drożejącym oleju napędowym liczy się każdy litr ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a z drugiej strony mówi sie o podnoszeniu ciśnienia w transporcie drogowym do 2 atm też mozna obnizyć spalanie ale na naszych drogach to jak plaby w zębach powypadaja to całe oszczędności zotaną na fotelu u dentysty :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jakie dac ciśnienie teraz jak zamontowałem tura opony radzialne 4x4.?? Miałem 1,6 bara to sie rozlewały jak nabierałem łyżke, teraz nadmuchałem na 2 to ot tak sobie i nie wiem pytam uzytkowników posiadajacych tury na ciagnikach okolo 100km.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Do tura nie powinno się montować opon radialnych, przynajmniej na przód.

 

30 strona Case ciaga siewnik? bo jakoś dziwnie mi ta maszyna wygląda :unsure:

 

Tak to jest siewnik ale nie wiem do czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Jak juz podajecie te cisnienia to podajcie konkretny rozmiar opon!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mam kormorany radialki 14.9 w C360.Jakie ciśnienie minimalne w tych oponach można stosować np.w orce,

by ich nie uszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja stosuje 0.8-0.9 atm


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Bamse Twój link przestał chyba działa masz może tą prezentację ściągniętą na dysk albo nowy odnośnik ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Słuchajcie mam taki problem w kombajnie że lewa strona mi bardziej tonie w polu , dając efekt że lewa strona hedera zazwyczaj przyryła, ale czasem ale to nieistotne, interesuje mnie ciśnienie powietrza jakie macie na wąskich kołach w bizonie Z056, bo w lewym mam większe i to pewnie przez to


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus1998    0

A jakie ma być ciśnienie opon 12.4 (ciapek) do orki,transportu i uprawy, że tak powiem 'uniwersalne'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj