Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wozy paszowe SANO

177 odpowiedzi na ten temat

#161 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 08:58

Wozy paszowe SANO

do malopolanin64 cofnij sie do 7 styczen post ejczobio a dowiesz sie czemu tak krytycznie wyraza sie o ogladanej maszynie z okolic garwolina a nie kupionej. pisze ze kupił inna marke i odrazu ,,KURDE''musiał recznie belke wyrywac czy tam wypychac .a za ten pomysł na dodatkowy noz to powinien pan podzekowac sprzedajacemu strautmana ze panu pokazał jak mozna sobie problem ułatwic .ja wozu nie ogladałem ale telefonicznie rozmawiałem ze sprzedajacym i nie sadze zeby probował scieme walic jesli by to był kombain zbozowy gdzie mechanizmow jest masa to by sie zastanawiał ale woz ? pozdrawiam

Hehehehehh nie ma to jak śmieszny bełkot z samego rana :lol:
Ludziki, czy Wy potraficie czytać ze zrozumieniem?(bo o pisaniu po polsku już nawet nie będę wspominał...hehe) I nie mierzcie wszystkich swoją miarą. :D Poczytaj o dodatkowym oryginalnym nożu w Sano, a dowiesz się komu mam dziękować :)
Piszesz, że wyrażam się krytycznie... :lol: a ja Ci napiszę: przeczytaj 37 post, jeśli nie zrozumiesz przeczytaj jeszcze raz i jeszcze i jeszcze... Jeśli nadal będziesz widział same krytyczne rzeczy to naucz się go na pamięć i wtedy pomyśl, zanim cokolwiek tu napiszesz! Bo zwyczajnie pier..lisz głupoty!
Zaczyna mnie to wkur... Człowiek zapytał się co sądzimy o tym wozie, więc pomyślałem sobie, skoro go oglądałem napiszę mu co i jak. Starałem się opisać wszystko co widziałem i tak zrobiłem biały2005 oglądał go więc chyba może potwierdzić, że wszystko jest prawdą. A tu nagle wielkie HALLO wywołane przez osoby które tej maszyny nie widziały na oczy hahahahhaha :D Jesteście śmieszni i tyle!
Jesazcze te teksty, "że kupiłem inną markę to tą będę krytykował" Ja nie mam 6 lat i żadnych kompleksów, nawet by mi do głowy nie przyszło...ale widać co tam u niektórych w głowach siedzi :D

A właściciel? skoro tak zaniedbał maszynę to niech ma pretensję do siebie...
Nie pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wozy paszowe SANO Dzisiaj, 23:35
  •  

#162 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:57

Wozy paszowe SANO

Koledzy czasami nie ma co przeginac w takim opisywaniu na wyrost. To ze kupiłęs według siebie "lepszy" (ładniejszy) i taniej to oki ale nie ma co odrazu jechac po innym sprzęcie - troche obiektywizmu. Ogladałęm ten wóz nie jest nowy, co do otarć i pogietej osłony to przecież to widac na jednym ze zdjec nic nie jest ukrywane. Poważnie nad nim sie zastanawiam tylko czekam na dopłaty :( U nas w gminie i sasiednich 2 bankach nikt nie dostał jeszcze dopłat co to sie dzieje w tym roku ?

Zastanawiasz się na wozem paszowym? dasz rade wjechać nim do obory? czy może myślisz go wyładować na płycie i potem wnosić ręcznie wymieszana pasze? u nas też myśleliśmy o tym bo coraz więcej sztuk i coraz bardziej uciążliwa praca, ale nie ma możliwości zadawania niestety :( , trzeba przerabiać jakoś budynki, no i stodołę która pełni funkcji obory w całości aktualnie.

Edytowany przez zetor10045, 17 styczeń 2012 - 22:59.

#163 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 styczeń 2012 - 23:05

Wozy paszowe SANO Wyczysc skrzynke to ci napisze co i jak bo nie przyjmuje PW

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 18 styczeń 2012 - 10:47

Wozy paszowe SANO

Zastanawiasz się na wozem paszowym? dasz rade wjechać nim do obory? czy może myślisz go wyładować na płycie i potem wnosić ręcznie wymieszana pasze? u nas też myśleliśmy o tym bo coraz więcej sztuk i coraz bardziej uciążliwa praca, ale nie ma możliwości zadawania niestety :( , trzeba przerabiać jakoś budynki, no i stodołę która pełni funkcji obory w całości aktualnie.

Jeśli wóz nie wejdzie i nie chce się używać wideł, taczki http://www.youtube.com/watch?v=3ubvP-8qTzU
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#165 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:32

Wozy paszowe SANO

Jeśli wóz nie wejdzie i nie chce się używać wideł, taczki http://www.youtube.com/watch?v=3ubvP-8qTzU

Z taką ładowarką też może być problem bo krowy stoją głowami do ściany a korytarze przy ścianie są wąskie niemalże tylko na taczkę, a w stodole to i tak trzeba to jakoś zmodernizować bo tam to tylko taka prowizorka, a więc trzeba jeszcze się troszkę pomęczyć, i myśleć o jak najszybszej przebudowie stodoły.
Biały już ;)

#166 Share lukaszekglow

lukaszekglow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 luty 2015 - 22:33

Wozy paszowe SANO

Na ile sztuk bydła starczy wóz paszowy Sano TMR Profi  Kompakt 9 m3? Czy opłacał  by się go kupić na > 50 sztuk bydła?

#167 Share lukaszekglow

lukaszekglow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 luty 2015 - 22:16

Wozy paszowe SANO odpowie ktoś na moje pytanie?

#168 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 22:10

Wozy paszowe SANO

To zależy z czego będziesz mieszać. Ale co byś nie sypał to i tak na 50 szt. starczy :) Kolega ma sano 9 tyle że używkę to kręci nim 3200 kg to mówił że już pełny jest ale miesza na 1,5 doby tylko nie wiem na ile dokładnie szt. ale na pewno powyżej 40.

#169 Share bartek1285

bartek1285

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:31

Wozy paszowe SANO

Cześć. Stoję właśnie przed wyborem kupna wozu paszowego i natknąłem się na ofertę wozu Sano 5m3 używanego z 2008 r. Dodam jeszcze że niestety wysokość korytarza paszowego obory to 2.27 a szerokość to 2.20 i dlatego poszukuje wozu "na wymiar". Proszę użytkowników o opinie czyli ile krów nim obsługujecie, ile czasu trwa mieszanie TMR i jak się ten wóz spisuje? Liczę na waszą pomoc :)
Pozdrawiam

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 20 maj 2015 - 22:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#170 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 15:07

Wozy paszowe SANO

witam . mam pytanie do Użytkowników woza sano 8 m czy ktoś w kompakcie naprawiał przekładnie w tym wozie na własna rekę .. bardzo poszukoje takiej informacji

#171 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 15:14

Wozy paszowe SANO

W zależności Ci się rozleciało, jeżeli uszczelnienia i łożyska to wystarczy dobra hurtownia techniczna i można naprawiać. Górny uszczelniacz i łożyska 1200zł.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#172 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 16:28

Wozy paszowe SANO

dzięki

Edytowany przez mtz8223, 20 luty 2016 - 20:25.

#173 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 01 maj 2016 - 07:56

Wozy paszowe SANO jaki olej lać do przekładni 5m3 ? może być hydrauliczno-przekladniowy?

#174 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 01 maj 2016 - 08:59

Wozy paszowe SANO

Olej to przekładniowy 80w90.

Edytowany przez agromatik, 01 maj 2016 - 09:07.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#175 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 01 maj 2016 - 11:58

Wozy paszowe SANO ok. dzięki. musi być pewnie w miarę gęsty. ile może tam wchodzić oleju? 10 l wystarczy? wóz z 2005 roku więc przekladnia chyba taka jak w 9m3.

#176 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 maj 2016 - 05:42

Wozy paszowe SANO Do sano 5 wchodzi jakieś 17-18l a 8m ma chyba identyczna przekładnie.

Wymieniales kiedyś? to nie takie proste jak w ciagniku;D

#177 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 10 maj 2016 - 07:26

Wozy paszowe SANO

No, przynajmniej 3 certyfikowane kursy trzeba skończyć. Spuszczasz odkręcając korek w przekładni, zalewasz przez ten czarny element z wziernikiem przykręcony do boku wanny, ot cała filozofia.1250456673_big.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#178 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 maj 2016 - 19:33

Wozy paszowe SANO To u mnie nie ma opcji tak wymienić...
Spuszczam korkiem pod przekładnia odkrecam na slimaku odpowietrznik i nowy olej trzeba wpompowac bo grawitacyjnie to z dwa dni by leciało...

Dodaj odpowiedź