Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wozy paszowe SANO

177 odpowiedzi na ten temat

#141 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 08 styczeń 2012 - 00:05

Wozy paszowe SANO Przetnij mocowania obręczy i w spaw z 3-4 ogniwa łańcucha. Cała obręcz będzie się poruszała i nie będzie się klinowała bela.

PS Jak toś ma instrukcję w pdf to proszę o przesłanie slaw17@tlen.pl
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wozy paszowe SANO Dzisiaj, 20:58
  •  

#142 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:37

Wozy paszowe SANO Właśnie też o tym pomyślałem... tak jak jest w nowszych wozach sano... robiłeś to u siebie?
Ja też proszę o cynk, jakby ktoś miał instrukcję :)

#143 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:57

Wozy paszowe SANO kuzyn ma sano 5m3 i dojnych 38 daje rade miesza pasze okolo 1 godz , balota calego da rade przerobic ale okolo 50 min tnie samego bela, ma podczepionego do MF 255 i daje rade chodź lekko nie ma i ma opcje na górny zaczep . Jest z niego zadowolony miał kiedys 3m3 ale mu sie po 3 latach skrzynia rozwaliła tego ma 2007 r i jest zadowolony tego ma od nowosci a starego zdał w rozliczeniu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 10 styczeń 2012 - 00:05

Wozy paszowe SANO

Właśnie też o tym pomyślałem... tak jak jest w nowszych wozach sano... robiłeś to u siebie?
Ja też proszę o cynk, jakby ktoś miał instrukcję :)

Nie na razie wóz stoi u szwagra i czekam aż wytnie tylni wysyp.

Ogólnie to do każdego wozu bela powinna być po prasie z rotorem. Taniej to wychodzi niż godzinę ciąć w wozie.
antyfan AF

#145 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 10:29

Wozy paszowe SANO No więc dzisiaj wrzuciłem belę po polskiej prasie i rozbabrało ją szybciej niż po prasie z nożami i nic się nie zapychało pod obręczą... Nie wiem, może ma znaczenie to, że ta bela pocięta to praktycznie było siano...
Chyba będę musiał dorobić nadstawki 20-30cm bo przy mieszaniu od czasu do czasu trochę wyrzuci i przy okazji podniosę ok. 10-15cm obręcz, może nie będzie się tak pchało pod nią...?
Jeszcze zastanawia mnie, czy ta obręcz jest tylko po to, żeby przytrzymac paszę, czy pełni też funkcję wzmocnienia zbiornika?

Edytowany przez ejczbio, 10 styczeń 2012 - 10:32.

#146 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 10:44

Wozy paszowe SANO Raczej przytrzymuje paszę w niektórych wozach jest tylko jako opcja ;)

#147 Share kws

kws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:45

Wozy paszowe SANO jak wam sie to widzi czy szukac saniohttp://allegro.pl/woz-paszowy-strautmann-verti-mix-5m3-pierscien-obn-i2035826700.html

#148 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:34

Wozy paszowe SANO Oglądałem ten wóz, przy okazji pozdrawiam właścicieli podobno zaglądają tutaj :)
Z wyglądu to nie za ciekawie wygląda, poobijany, podrapany, pogięty(podobno raz leżał na boku...)
Technicznie, poza małym poceniem się przekładni (na zimnym oleju kilka kropolek pociekło, później już nie ciekło) nie stwierdziłem nic niepokojącego. Przekładnia na pusto chodzi cichutko..
Gdyby nie odstraszający wygląd pewnie kupiłbym go, ale znalazłem sano z tego samego roku, tańszy no i wizualnie 15 lat młodszy o tego :P

UWAGA EDIT: Po otrzymaniu wiadomości PW od właściciela paszowozu który opisałem wyżej, muszę stwierdzić, że strasznie nakłamałem pisząc, że : "...podobno leżał raz na boku" Bo według właściciela tylko "oparł się po przechyleniu" o klapę od wysypu, przez co jest pogięta...
Wbrew prośbie, posta nie usunę. Po to jest forum, żeby dzielić się takimi informacjami...

Edytowany przez ejczbio, 11 styczeń 2012 - 12:45.

#149 Share maszynista

maszynista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 13:21

Wozy paszowe SANO Kolego co z tego ze podrapany? On ma wyglądać czy pracować? To nie samochód tylko maszyna najważniejsza jest przekładnia! I jakość wykonania strautmana porownywac do sano ??

#150 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 16:41

Wozy paszowe SANO Tak tak mistrzu! Umiesz czytać?
Nie mam zamiaru wdawać się w polemikę na temat tego wozu, bo nie chce mi się odpisywać na kolejne PW od właściciela. Napisałem co widziałem.
Dla potencjalnych zainteresowanych wozem: Róbta co chceta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 16:55

Wozy paszowe SANO O podoba mi sie wypowiedź @ejczbio napisał to co sądzi i to jak go obejrzaqł i jak go ocenia, pięknie kolega tak trzymaj!! A co do właściciela to tylko świadczy o Tobie że chcesz ukryć wady jakie są w wozie, musisz sie liczyć z krytyką i z tym co maszyna sobą prezentuje, to nie jest zabawka za 10złoty tylko troche sumy trzeba za niego położyć a jak ktoś pojedzie daleką droge go obejrzeć i sie zawiedzie bo nienapisałeś prawdy albo tą prawde ukrywasz to sorry ale nie jest to wporządku (ja bym się wku*wił) zresztą już nieraz tak zrobiłęm kilometrów bo ktoś zachwalał ze jak nowe a jak sie okazał na miejscu to zwłoki, ale ja poprostu podziekowałem wsiadłem do samochodu bo nie ma co dyskutować ani handlować z taką osobą, Panowie trzeba być słownym, wiem w handlu nie ma zlituj sie ale no troche szacunku.

#152 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:22

Wozy paszowe SANO Koledzy czasami nie ma co przeginac w takim opisywaniu na wyrost. To ze kupiłęs według siebie "lepszy" (ładniejszy) i taniej to oki ale nie ma co odrazu jechac po innym sprzęcie - troche obiektywizmu. Ogladałęm ten wóz nie jest nowy, co do otarć i pogietej osłony to przecież to widac na jednym ze zdjec nic nie jest ukrywane. Poważnie nad nim sie zastanawiam tylko czekam na dopłaty :( U nas w gminie i sasiednich 2 bankach nikt nie dostał jeszcze dopłat co to sie dzieje w tym roku ?

#153 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:51

Wozy paszowe SANO Miałem nic nie pisać ale 'nie zniesę' heheh
Pokaż mi w którym miejscu 'pojechałem' ? Oglądałeś ten wóz? to chyba wiesz, że napisalem czystą prawdę... Obiektywny jestem jak najbardziej, bo sam długo się zastanawiałem na nim, ale stwierdziłem, że nie kupię tak zaniedbanej maszyny. Jeżeli już jestem przy głosie dodam jeszcze, że wóz mieszał sporo na wyrost, bo miał nadstawkę (pół metrową?) ciekawe czy to nie odbije się echem w dalszej eksploatacji.... i czy to nie jest powodem pocenia się skrzyni... tak se gdybam tylko...
U nas też dopłat jeszcze nie ma ;[

#154 Share maszynista

maszynista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:55

Wozy paszowe SANO @ejczbio Ty potrafisz swietnie widze czytac wiec mój login-maszynista.Nie jakiś mistrzu!Jeśli juz to tak do mnie posta adresuj.
@malopolanin64 o ukrywaniu jakich wad mówisz? Nie oglądałem osobiście sprzętu ale zdjecie z każdej strony jakie widzisz wady ukryte!! Biały dobrze napisał ze wszystko na zdjęciu widac

#155 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:57

Wozy paszowe SANO twoje zdanie jest takie kogos innego moze byc diametralnie inne. Ja sam jak cos teraz ogladam uzywanego to czuje niesmak bo jestem przyzwyczajony do nowych maszyn a wiadomo jak sie czegos uzywa to sie zuzywa. Akurat wóz to na tyle specyficzna maszyna ze otarcia i tego typu sprawy to mozna powiedziec codzinnosc jak sie ma za małe otwory w oborze. Patrzyłes pewnie na allegro sa wozy gdzie osłony sa widac ze załozne tylko do zdjecia a wczesnij nie było ich na wozie i wyglada dzieki temu jak nowy. A co do przekładni to wystarczy sprawdzic na próbnym mieszaniu przed zakupem i sie wyjasni czy chodzi oki.

Edytowany przez bialy2005, 11 styczeń 2012 - 22:59.

#156 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 23:11

Wozy paszowe SANO Olaboga! tak patrzyłem tylko na osłony, reszta mnie kompletnie nie interesowała, przeca osłona wskaźnikiem stanu wozu jest! No bzz przesady...

@malopolanin64 o ukrywaniu jakich wad mówisz? Nie oglądałem osobiście sprzętu ale zdjecie z każdej strony jakie widzisz wady ukryte!! Biały dobrze napisał ze wszystko na zdjęciu widac

Nie oglądałeś? To się nie odzywaj! Pokaż mi na którym zdjęciu widać, że skrzynia się poci i kapie z niej olej?

Edytowany przez ejczbio, 11 styczeń 2012 - 23:17.

#157 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 23:43

Wozy paszowe SANO Moja wypowiedz była odnośnie wypowiedzli usera @ejczbio a jeśli by wade ukryta było widać na foto to wybacz jest to wada ukryta (zastanów sie troche zanim zaświecisz inteligencją) ja troche maszynami obraca i liczy sie szczerość, jak coś jest pominięte w opisie a nawet jak w rozmowie facet mi tylko wychwala ohh i ahh panie że jak nowe, że stan ideał a pojade i troche z prawdą sie minoł no to jaka gadka, poprostu dowidzenia, tak sprzęt jest używany ale i wiadomo nie jest ideał i Kolega @ejczbio napisał jak wygląda i co jest w nim czego nie było opisane w ogłoszeniu a zaraz wyskakuje właściciel żeby to usunoł bo on se nieżyczy, no Panie trzeba sie liczyć ze to nie lala i że ktoś może wystawić opinie temu niepochlebną ale może prawdziwą, Ty słodzisz na jej temat, On obrzydza , pewnie opinia jednego ani drugiego nie jest w pełni prawdziwa ale może jest pośrodku tego.

#158 Share maszynista

maszynista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 00:00

Wozy paszowe SANO Ja już pasuje. Pozostawię temat swiecącym inteligencja..A jak sprzedajesz maszynę to w opisie opisujesz wszystko każde zadrapanie uszkodzenie itp?-szacun Więcej takich sprzedawców! Miłej nocy panowie i trochę dystansu.!

#159 Share jank388

jank388

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 00:11

Wozy paszowe SANO do malopolanin64 cofnij sie do 7 styczen post ejczobio a dowiesz sie czemu tak krytycznie wyraza sie o ogladanej maszynie z okolic garwolina a nie kupionej. pisze ze kupił inna marke i odrazu ,,KURDE''musiał recznie belke wyrywac czy tam wypychac .a za ten pomysł na dodatkowy noz to powinien pan podzekowac sprzedajacemu strautmana ze panu pokazał jak mozna sobie problem ułatwic .ja wozu nie ogladałem ale telefonicznie rozmawiałem ze sprzedajacym i nie sadze zeby probował scieme walic jesli by to był kombain zbozowy gdzie mechanizmow jest masa to by sie zastanawiał ale woz ? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 00:33

Wozy paszowe SANO Nie nie pisze wszystkiego w opsie ale po wyrażeniu opini przez kogoś (niezbyt pochlebnej) nie prosze go aby ją usunoł, to bez urazy jest ewidentne tuszowanie. Ja sam wiem że maszyna używana jest jaka jest, sam bazuje na używanych i wiem że nowe to one nie są ale jak ktoś mi zachwala że naprawde jest ideał, że ani ryski, że delikatnie i bardzo malutko używana itd a zajedziesz obejżeć i aż razi w oczy to wybaczcie, warto z takim robić interesy człowiekiem jak za grosz słowności??

Dodaj odpowiedź