Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wozy paszowe SANO

177 odpowiedzi na ten temat

#21 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 05 lipiec 2007 - 09:03

Wozy paszowe SANO ciekawe ile takie wozy kosztują :( ,niedowno byłem na wystawie i dowiedziałem sie że wóz paszowy sipmy mix 614 chyba w postawowej wersji kosztuje 100 a w full wypasie 180tyś zł to dla mnie szok :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wozy paszowe SANO Dzisiaj, 14:53
  •  

#22 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 09:03

Wozy paszowe SANO Wojtek wiem czytałem o twoim przypadku, ale o tym wozie 7m3 pisałem ze taki do mnie byłby najlepszy z oferty SANO, mówiłeś że potrzebujesz prospek BvL z Berutex-u
Mówisz masz :

http://www.berutex.c... PROSPEKT 1.PDF

Nawet jest wóz o pojemnosci 6,5m3 o wysokosci 230cm
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#23 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 22:22

Wozy paszowe SANO Moim zdaniem lepiej jest od razu kupić większy( np 8 m). Wóz paszowy najlepiej miesza kiedy jest wypełniony w 3/4. Piątka jest dosyć mała i może mieć kłopoty z rozdrobnieniem beli kiszonki ( przynajmniej będzie to długo trwało). Sam mam podobną ilość krów dojnych i planuje kupno 8 (raczej sano choć zastanawiam sie nad wozem z poziomym wałkiem) Niektóre firmy robią pod klienta niższe niż standardowo wozy .Wiem że robi tak Sano i chyba Metalfach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share tyczek

tyczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 październik 2007 - 17:28

Wozy paszowe SANO ja mam 12m3 woz i sprawuje się świetnie , chodzi w nim c-360 i nawet dobrze daje sobie rade a przy większym ciągniku, ładuje do niego nawet 4500 kg .

#25 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:49

Wozy paszowe SANO a nie wiecie o jakis wozach co maja szerokosc ok 2 metrow??

#26 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 10 październik 2007 - 20:14

Wozy paszowe SANO A ile czasu zajmuje przygotowanie paszy??? Chodzi mi o mieszanie np. w wozie 7m3???

#27 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 październik 2007 - 21:24

Wozy paszowe SANO Powiem tak; wozu nigdy nie mialem i watpie by w najblizszym czasie sie pojawił ale sasiad kupil . Ma metalfacha 5 m, i tak; Calej belki nie wsadzi tylko musi ją rozłupac troszku bo jak sie wstawi w tego ślimaka na dole to ciągnik potrafi zgasić[osobiście przy tym byłem ] albo [to slyszałem] ze waly przekazu mocy sie ukręcały. jak wysypuje to jest tak ze leci cienko i nagle jak rypnie to az za duzo. Pracuje z zetorkiem 5011 i dostaje nieżle, mimio iz kreci przez biegi. Z załadunkiem i mieszaniem przygotowanie paszy zajmuje mu ok godzinke z hakiem. Przypuszczam ze to okres przejsciowy [stary system karmienia na TMR] mleko mu spadło. Zostaje sporo niedojadow ale to juz inna bajka [jakośc komponentow]. polecam woz kenen z poziomym slimakiem Cała belka jest niestraszna zatrzymuje sie ona na ''rusztach' i stopniowo jest ''obgryzana'' przez elementy slimaka, no samo wydawanie paszy z wozu bardzo rownomierne.

#28 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 11 październik 2007 - 18:23

Wozy paszowe SANO Hmm.. zaciekawiłeś mnie tym postem czyli wozy z poziomym walkiem są lepsze od pionowych?? Chodzi mi tu o wozy o poj. do 7 m3 bo takim przedzialem będe sie w przyszlym roku interesował . Do tej pory moim pewniakiem co do zakupu był Sano 5m3 ,ale jesli mam się ,,bawić,, w podtrzymywania beli to może jednak lepszy bylby wóz z poziomym wałkiem ??

#29 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 11 październik 2007 - 18:58

Wozy paszowe SANO Ja do swojego też nieraz zakładam C-360 i zależny WOM, np 2 maks 3 przy rozrywaniu beli, ale jak kukurydze wsypę to już na normalnych obrotach.

Ale nie ma takiej opcji żeby balota nie rozerwało. Bardzo lekko idzie lucerna, C-360 na niezależnym daje rade.

Jeśli miałbym ponownie kupić wóz to wybrałbym z poziomymi wałkami, ponieważ bardzo dobrze zachowuje strukturę paszy i nie rozdrabnia zanadto. sam przedstawiciel sprawdzał tymi sitkami i stwierdził że TMR robie super :P

#30 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 25 październik 2007 - 14:23

Wozy paszowe SANO a w mojej okolicy taki sam jak Twój wóz potrafi dać sie we znaki lamborghini 1060 premium... :P

ciągnik potrafi zgasić[osobiście przy tym byłem ] albo [to slyszałem] ze waly przekazu mocy sie ukręcały. jak wysypuje to jest tak ze leci cienko i nagle jak rypnie to az za duzo. Z załadunkiem i mieszaniem przygotowanie paszy zajmuje mu ok godzinke z hakiem. Zostaje sporo niedojadow ale to juz inna bajka.

ja sie pod tym podpisuje, w jednym gospodarstwie stosowano i poziomy i pionowy ( w czasie awari pierwszego) i też takie przeboje wystapiły...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 październik 2007 - 15:46

Wozy paszowe SANO

Hmm.. zaciekawiłeś mnie tym postem czyli wozy z poziomym walkiem są lepsze od pionowych?? Chodzi mi tu o wozy o poj. do 7 m3 bo takim przedzialem będe sie w przyszlym roku interesował . Do tej pory moim pewniakiem co do zakupu był Sano 5m3 ,ale jesli mam się ,,bawić,, w podtrzymywania beli to może jednak lepszy bylby wóz z poziomym wałkiem ??

Z poziomym wałkiem tez cena jest inna... pisze o tym co widziałem, z sianem moze by i sobie poradził, ale balot 1,2x1,2 sianokiszonki ciągnik zgasił.. poprostu wstwił się między scianę, a ślimak i nie dał rady go ukręcić.....musieli podnieść krokodylem, troche go poszarpać i dopiero wtedy umieszali TMR. Jastawiam na poziome wałki, tam nic nie idze na przysłowiową ''siłę razy gwałt''

#32 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 październik 2007 - 18:13

Wozy paszowe SANO u mnie zetor 5211 radzi sobie z balotem i nie mam takich histori jak wlasciciel wozu paszowego z Metalfachu.jak mieszam balota to nie bawie sie w wom przez biegi.

#33 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 październik 2007 - 19:56

Wozy paszowe SANO

u mnie zetor 5211 radzi sobie z balotem i nie mam takich histori jak wlasciciel wozu paszowego z Metalfachu.jak mieszam balota to nie bawie sie w wom przez biegi.

@Halun masz Sano? Balota czego?

#34 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 październik 2007 - 19:59

Wozy paszowe SANO tak mam sano 5m3 a balota sianokiszonki lub siana to i to mieszalem w paszowozie

#35 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 09:38

Wozy paszowe SANO @halun20

Uważam że jeżeli masz ten wóz 5m3 Sano to dobrze wiesz żeby go nie plecać większemu gronu ludzi a czemu to tak ja też miałem tą 5m3 i jest u nas kilka jeszcze takich cały balot to gorzej niż źle bo miejsca na inne pasze zleksza szybko braknie a co to za TMR z samego balota i przecież każdy przedstawiciel Sano zabrania bezwzględnie do niego cały bal wrzucić ponieważ przekładnia nie jest przystosowana na takie obciążenie i oni jak ją zmieli to gwarancji nie uznają, jest to mały wóz nienadający się do balotów i ciężkiej pracy max. do 25krów to jest ok i coś jałówek jeżeli chodzi o coś lepszego to 7m3 o wys. 2,52m szybciej wymiesza dokładniej i przede wszystkim nie jest zapinany na belke podnośnika tylko elegancko na górny zaczep a jeżeli obora pozwala to na średnie gosp. to najlepszy jest 8m3 Sano wys. 2,44m to już konkretna maszynka za 52tys+VAT jeszcze szybciej miesza grubsze ścianki i dno poprostu wygodniejszy a co do poziomych wałków może i lepsze ale żeby bala wrzucić i tak lajt pomieszać to np. firma SGARIBOLDI minimum musi być 10m3 czyli to już droższe i większe maszynki takie jest moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać.

#36 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 16:47

Wozy paszowe SANO @krzysiu jezeli uwazasz ze 5m3 jest taki zły to twoja sprawa, a co do mieszania balotów to sie pytałem czy mozna mieszac i nie zabronili.pociecie balota trwa dłużej niż sianokiszonki z pryzmy ale u mnie sie i kukurydza miesci do paszowozu.moze w twoim wypadku jest lepiej jak jest zaczepiany na gorny zaczep, u mnie zapinanie za belke jest lepsze bo przy wiezdzie do obory mam mało miejsca i bym sie nie wyrobił.

#37 Share erni

erni

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 13:26

Wozy paszowe SANO prosze was o porade... a wiec Mam 15 krowek dojnych( mialem 21 ale nie miejsca ;) )i 14 doroslych "mlodziezy". czy oplaca sie kupywac sano 5m3? chodzilby z 3p. i jakie sa wymiary tego wozu? pozdrawiam

#38 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 13 lipiec 2008 - 20:27

Wozy paszowe SANO A jaki wóz polecacie na 25 krów + 10 sztuk większej młodzieży.Wóz miał by mieścić krokodyla kuku, balota sianokiszonki oraz dodatki mineralne.
KPK - Ochrona

#39 Share Valtran101

Valtran101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 sierpień 2008 - 19:23

Wozy paszowe SANO

halun20 ,a jakie on ma zapotrzebowanie na moc bo myslę nad zakupem takiego paszowozu w przyszłym roku po modernizacji obory i nie wiem czy np. 3p dało by sobie z nim radę czy trzeba raczej c-360 do niego ,a i jak myślsiz starczy on do obsługi stada 40 sztuk dojnych??

Ten 5m3 to jest na 30 szt bydla a jak ty masz 40 szt samych dojnych to wes se kup wienkszy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO