kubi

Wozy paszowe SANO

Polecane posty

kubi    0

Witam wszystkich bardzo powaznie sie zastanawiam nad zakupem tego wozu.Mam 38 stanowisk i tyle krow dojnych,chcem sie w końcu przestawic na TMR.I właśnie mam na oku wóz sano.Można u nich wziąć ten wóz na raty na 4 lata po 457 złotych,i tu pytanie czekać na nowe SPO czy brac juz teraz na raty.Nie wiem też czy taki wóz dobrze radzi sobie z balotami kiszonki z lucerny(duże bale od quadranta) czy może lepiej z okrągłymi(zamierzam kupić rolowaną prasę).Cena z tego co słyszałem to 40 tysięcy złotych polskich.A może propunujecie jakąś inną firmę.Ograniczeniami są cena takiego wozu oraz jego wysokośc-max 230cm.Pozdrawiam kubi


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Co sadzicie o wozach paszowych SANO, i czy sa na af ich uzytkownicy


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wóz paszowy sano 3m3, ale raczej nikomu go nie polecam, nie dlatego, że jest awaryjny czy niedokładnie miesza, tylko dlatego, że jest po prostu za mały! co prawda jak rozpoczynałem przygodę z nim miałem sporo mniej krówek i od biedy wystarczył, jednak jak komuś miałbym polecić wóz paszowy to co najmniej 5m3 albo większy! Sama firma jest OK! nie biorąc pod uwagę jego pojemności to jestem z niego zadowolony! na dziś dzień zero awarii!

Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

z tego co się orientuje to Sano posiada również paszowozy o większej pojemności... \\sorki źle zrozumiałem wypowiedź - nie polecasz paszowozu 3 m3, tak mam rozumieć ?? (edycja własna)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co się orientuje to Sano posiada również paszowozy o większej pojemności... \\sorki źle zrozumiałem wypowiedź - nie polecasz paszowozu 3 m3, tak mam rozumieć ?? (edycja własna)

 

dokladnie! jest on po prostu za maly! lepiej kupic co najmniej 5m3! masz wtedy jakas tam rezerwe na powiekszenie stadka!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no to się rozumiemy :( choć mi i tak nie będzie potrzebny - ciekawe jakby sią na mnie popatrzyły moje świnki :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

mnie raczej interesuje 7m3. i jestem prawie zdecydowany Na Sano ale w gre jesce wcodzi metaltech mirosławiec. ale to jeszcze sie okaze.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

ja posiadam woz paszowy mini 5m3 i jak dla mnie wystarcza i jest bezawaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

halun20 ,a jakie on ma zapotrzebowanie na moc bo myslę nad zakupem takiego paszowozu w przyszłym roku po modernizacji obory i nie wiem czy np. 3p dało by sobie z nim radę czy trzeba raczej c-360 do niego ,a i jak myślsiz starczy on do obsługi stada 40 sztuk dojnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wojtek na 40 sztuk dojnych to raczej 7 m3 kupuj :) Szybciej wymiesza i zawsze będzie jakiś zapas gdybyś hodowle zwiększał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja paszowozu nie mam ale troche się nasłuchałem :)

 

znajomu miał 3 m3 sano.na poczatku to go widłami ładował :( bo sianokiszonka byłą w silosie.jak zaczął robic bele to miesiąc wytrzymał.dali mu drugi też 3 m3 ale z belka u góry to 10 dni wytrzymał i skrzynia w częściach.teraz ma 5 m3 i jest zadowolony.pracuje z C-360 na obrotach zaleznych i drugim biegu.twierdzi że im wolniej tym lepiej.widzałem nawet jak kukurydzę prosto z pola siekał :) i jak wysypuje TMR na brzeg łaki takze krowy jedzą spod druta (pastuch) :)

 

drugi znajomy ma 12 m3 + Fentd 611 i jest bardzo zadowolony.mówił że zimą paszę zadawał co drugi dzień, także tylko dojenie i po robocie....

 

czy to prawda że po przejściu na TMR zwierzęta pobieraja 15-20% wiecej paszy???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Wiem robert ,ale mam jedno ograniczenie ,a maianowice jego wys. nie może przekraczać 2,35 m . dlatego max ten 5m3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

W sąsiedniej miejscowości kupił Sano najbidniej z 7m3 i robi nim 7211 to jak miesza słysze jak zetor ryczy a to jest ze 2km odemnie jest to sąsiad mojego dziadka i dziadkowi rano nie daje spać ryk zetora

 

Wcześniej miał metalteh na próbe i ni podobał mu się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

wojtek 3p spokojnie da rade temu wozowi ja ciagam go zetorem 5211 i jest oki.ja tej zimy obdawalem nim 45 sztuk bydla ale nie byly to tylko krowy(krow bylo 35 sztuk) i w zupelnosci starczalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Wojtek słuchaj umnie był dzisiaj przedstawiciel sano i to co powiedział do 5m3 wystarcze 40-stka, ale tym wozem ciezko rozmiksowac bele i długo najlepszy jest 7m3 bo ma przekładnie z dwoma biegami i szybko rozmiesza i poyrzebuje 60km


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

zetor zawsze mozna walek puscic przez biegi i wtedy tez masz wolniej . z tymi balotami to nie przesadzaj masz taki paszowoz ze sie wypowiadasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Wiem robert ,ale mam jedno ograniczenie ,a maianowice jego wys. nie może przekraczać 2,35 m . dlatego max ten 5m3 .

Zdaje się z BvL mają jakiś taki niski wóz-jakiś przedstawiciel Berutexu ? coś mi kiedyś mówił i nawet płytkę dał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

woz paszowy sano mini 5m3 ma mozliwosc obnizenia jeszcze o jakies 15 cm ale wtedy musisz jezdzic caly czas po betonowej posadzce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Hmm.. ,a ma ktos jakiś namiar na stronkę internetową ,albo jakieś broszure ,które mógłby wysłać na maila ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

ciekawe ile takie wozy kosztują :( ,niedowno byłem na wystawie i dowiedziałem sie że wóz paszowy sipmy mix 614 chyba w postawowej wersji kosztuje 100 a w full wypasie 180tyś zł to dla mnie szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Wojtek wiem czytałem o twoim przypadku, ale o tym wozie 7m3 pisałem ze taki do mnie byłby najlepszy z oferty SANO, mówiłeś że potrzebujesz prospek BvL z Berutex-u

Mówisz masz :

 

http://www.berutex.com/companies/bvl/BVL%20PROSPEKT%201.PDF

 

Nawet jest wóz o pojemnosci 6,5m3 o wysokosci 230cm


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Moim zdaniem lepiej jest od razu kupić większy( np 8 m). Wóz paszowy najlepiej miesza kiedy jest wypełniony w 3/4. Piątka jest dosyć mała i może mieć kłopoty z rozdrobnieniem beli kiszonki ( przynajmniej będzie to długo trwało). Sam mam podobną ilość krów dojnych i planuje kupno 8 (raczej sano choć zastanawiam sie nad wozem z poziomym wałkiem) Niektóre firmy robią pod klienta niższe niż standardowo wozy .Wiem że robi tak Sano i chyba Metalfach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyczek    0

ja mam 12m3 woz i sprawuje się świetnie , chodzi w nim c-360 i nawet dobrze daje sobie rade a przy większym ciągniku, ładuje do niego nawet 4500 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj