zenas

Jak zwiększyć wydajność dmuchawy

Polecane posty

zenas    11

modernizował może ktoś dmuchawę do zboża polskiej produkcji tą bardzo niewydajną ,aby zwiększyć jej wydajność choćby o jedną tone,dodam że obsługuje ją silnik 7,5 kw 2980 obr/min,zapewne któryś z forumowiczów się przymierzał do tego zadania,niemieckie dmuchawy czterdziestoletnie dwa razy mniejsze i dwa razy wydajniejsze no i co jest gdzie jest pies pogrzebany? ;[


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

mocniejszy silnik nic tu nie zalatwi. tez mam ta polska dmuchawe z silnikiem 7,5 kW i jej wydajnosc to 5 t/h maksymalnie. niejedna niemiecka dmuchawa ma wydajnosc 8 nawet 10 t/h a napedza ja silnik 5,5 kW. mysle ze w tych dmuchawach jest blad w konstrukcji wentylatora i nic nie da sie zrobic. ja na przyszly rok planuje kupic taka dmuchawe o wydajnosci 10 t/h bo w tym roku ledwo sie wyrabialem i musialem sypac na 3 przyczepy a tak nawet 1 bym sie wyrobil. @zenas, jedna rada, nie zaluj tych 2 tys zl i kup porzadna dmuchawe. ja na taka bede polowal http://allegro.pl/item1179716520_dmuchawa_do_zboza_tornado_7_5kw.html

 

a i co do tej polskiej to moze i bylo by lepiej gdyby silnik znajdowal sie bezposrednio przy wentylatorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

;[ a więc koledzy dmuchawę tą kupiłem nową w Agromie jeszcze istniała a więc żadnych przeróbek w niej jeszcze nie było , :) koło pasowe na wentylatorze zostalo zmniejszone do 14 cm aby uzyskać prędkość zalecaną przez producenta 2980 obr/min.Inżektor posiada ta dmuchawa i tu chyba tkwi błąd ,właśnie w tym inżektorze ,przeszukałem neta i padały propozycje zastąpienia inżektora "zwężką venturiego" w tym temacie jestem zielony a propos te dmuchawy są nadal w sprzedaży


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega przerobił taką dmuchawę tego typu montując w środku ślimak napędzany innym silnikiem o dużo mniejszej mocy. Wydajność wzrosła 3 krotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

jedyne rozwiązanie to wbudowanie dozownika. nie wiem jak to miałboby dokladnie wygladac ale jakis slimak powinien wpychac ziarno do rury a nie tak jak to jest rozwiazane ze dmuchawa zasysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) widze koledzy że to nie takie proste jednak łatwiej będzie kupić dmuchawę niemiecką niż przerabiać tą swoją jedyne co mogę poprawić to właśnie ten lej :) ale dziękuje wam za podrzucenie ciekawych tematów być może wezmę się za któryś ale to już w sezonie zimowym :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A nie lepiej jakąś żmijkę kupić? też tam jakieś rozwiązanie no chyba że nie pasi. Wujowi jak kupiliśmy z tatą magazyn zbożowy to daliśmy mu 3 żmijki przejezdne co były, 2x4m i workownice, tylko że są ciężkie ale za to wydajne no i wuja ma nisko bo 3,5 m wysoki chlew ma co sypie zboże. W sumie to cały system mogę wujowi zamontować bo mam kubełki jeszcze i żmijki poziome z wylotami do rozprowadzania zboża po magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

tez z checia bym kupil zmijke no ale ja laduje zboze na poddasze uzytkowe na oborze wiec raczej zmijka odpada, na gore do luki poda, a co dalej jak bede chcial bardziej w drugi koniec poddasza dac zboze?? przerzucac recznie takiej ilosci zboza nie bede. u mnie tylko i wylacznie dmuchawa. myslelismy o malym silosie do ktory bysmy zasypywali zytem (zyto sprzedajemy do mlyna wiec byloby lepiej do zaladuzku ciezarowki) to wtedy mozna by pomyslec o zmijce no ale troche zachodu jest z postawieniem silosu, wszystkie papiery, pozwolenia a to by trwalo co najmniej pol roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj