Skocz do zawartości

Zdjęcie

EHR

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarota15

jarota15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 12:22

EHR Witam serdecznie! Ma ktoś może numer do specjalisty od EHR albo kogoś co się zajmuje naprawą tego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
EHR Dzisiaj, 23:43
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 12:51

EHR od czego ten EHR co się z nim dzieje 501832246
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share jarota15

jarota15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 10:50

EHR EHR firmy BOSCH przy ciagniku pronar 5135 i jak jest panel sterujacy te wszzystkie przuciski i pokretla to nie dziła podnoszenie ale opuszczanie tak. Na błotnikach na zewnatrz są tez przyciski od steroania to działaja wszystkie

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 11:11

EHR a regulacja pokrętłami ci działa czyli płynne ustawianie wysokości podnośnika ? lampka obok książki jaki kod mryga to jest najprawdopodobniej EHR5
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share jarota15

jarota15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 11:14

EHR ta lampka obok ksiazki mruga

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 12:23

EHR tyle to i ja wiem że mruga podaj sekwencję
Mechanika Rolnicza.

#7 Share jarota15

jarota15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 14:16

EHR niedawno sprawdzałem to ten panel to wogóle nie działa zadne przyciski tylko te na blotnikach sa sprawne
sekwencja to nie bardzo wiem

najpierw nic a potem 2 szybkie mrugniecia

#8 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 22:30

EHR Witam
Kupiłem zetora 11641 i mam w nim trochę starszy model ehr firmy bosch, taki jak na zdjęciu poniżej:
http://www.agrofoto....etor-11641-ehr/
Niestety nie działa pokrętło ustawiania wysokości na jaką chcę opuścić, tylko zawsze opuszcza do samego dołu.
Ustawianie wysokości podnoszenia działa bez zarzutu.
Miernikiem sprawdziliśmy opór na samym pokrętle i się zmienia przy przekręcaniu więc pokrętło samo w sobie jest dobre.
Na panelu są dwie diody sygnalizacyjne. Nie zdarza się żeby migały przy jakiejś czynności, więc chyba nie wskazują żadnego błędu.
Jedna lampka zapala się i świeci ciągle w czasie podnoszenia, a gdy tuz osiągnie zadaną wysokość gaśnie, a tuz się zatrzymuje.
Durga lampka zapala się podczas opuszczania, tuz oczywiście opadnie do samego dołu niezależnie od ustawienia na pokrętle, a lampka w dalszym ciągu świeci tak jakby cały czas ehr próbował opuścić niżej ramiona pomimo że są już na samym dole.
Może potrafiłby mi ktoś wskazać co może być przyczyną, bądź spotkał się już z taką usterką? za panelem sterowania jest komputer z mikroprocesorem i zastanawiam się czy to może być jego wina, czy czegoś innego?? Jakim sposobem to zdiagnozować, bo na razie wykluczyłem sam panel. Lokalni dealerzy zetora, szukają usterek ehr poprzez podmiankę poszczególnych części....co oczywiście można zaakceptować gdy ciągnik jest na gwarancji. Ale gdy mam zapłacić za każdą cześć, poza tym w końcu stwierdzili, że do tego starszego modelu to i tak nie mają części na zamianę...komentarz profesjonalizmu serwisów każdy może sobie wydedukować.
Oczywiście jeśliby ktoś z okolic Płocka miał pomysł i ochotę się z tym pobawić, to jestem otwarty na propozycję. Poza tym będe wdzięczny za wszystkie podpowiedzi co z tym felerem zrobić.
Poza tym ehr działa i można pracować, ale niestety cały zamysł użyteczności ehr traci sens gdy nie można ustawić wysokości opuszczania
Pzdr

Edytowany przez tompil, 09 listopad 2012 - 22:34.

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:44

EHR Mam do Ciebie trochę daleko, więc postaram się pomóc tutaj. Do diagnozy będzie potrzebny oscyloskop i kumata osoba do jego obsługi. Wygląda na to, że układ nie dostaje sygnału z potencjometru położenia ramion. Należy sprawdzić ten potencjometr pod kątem przerw w ścieżce, oraz wiązkę przewodów. Zakładam, że elektrozawór sterowany jest prawidłowym sygnałem PWM.

#10 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 00:29

EHR Dzięki Elektrotechnik za zainteresowanie. Teraz czeka mnie koniec semestru i sesja, więc słabo u mnie z czasem. Ale zobacze co da się wykombinować w sprawie oscyloskopu i kumatej osoby i odezwe się do Ciebie po 15 lutym. Mam sąsiada który zakłada alarmy i bawi się trochę elektroniką. Naprawiał mi sterownik od prasy Gallignani i jakieś inne rolniczo - elektryczne pierdoły ale jak zobaczył, że jest tam mikroprocesor to stwierdził, że tu już nie podziała.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 10:01

EHR No to masz ułatwioną sprawę. Myślałem, że to jest EHR analogowy. Przy mikroprocesorowym podłączasz tester diagnostyczny i masz wszystko jak na dłoni. Błędy, parametry, wszystko.

#12 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 12:59

EHR No tylko z tym jest problem, bo skąd wziąć ten tester diagnostyczny. Serwisy Zetora w mojej okolicy do których dzwoniłem, czyli Rolmech Płońsk i Techpom Krzywonoś takowych nie mają i ewentualnych usterek szukają poprzez podmianę poszczególnych elementów, ale do tego starszego typu nie mają tych części, więc nie chcą za bardzo tego robić. Zauważyłem, że na tych nowych ehrach są 3 diody sygnalizacyjne, a u mnie tylko dwie. Nie ma w ogóle diody sygnalizacyjnej typ usterki, więc ten sposób poszukiwania odpada w tych starych ehrach.
Może będziesz kiedyś jechał w moje bliższe rejony i byś to zdiagnozował, bo zapewnie masz do tego urządzenia. Między nami jest ok 200 km, więc nie jest tak dragicznie, zwłaszcza, że jak serwisujesz różne maszyny to może będziesz gdzieś trochę blizej. Albo może znasz kogoś bliżej Płocka kto ma taki tester?
Czy to są jakieś specjalne testery do ehrów boscha i są różne do różnych miodeli ehru, czy bardziej uniwersalne.
Mam nadzieje, że sąsiad się nie pomylił, bo rozumiem że w tych obecnie stosowanych ehrach też są stosowane mikroprocesory?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pzdr

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 13:55

EHR Są testery, ale bardzo drogie. Ale działają tylko z EHR-ami cyfrowymi. Coś mi się jednak wydaje, że masz EHR analogowy, bo w cyfrowym powinna być kontrolka pokazująca błędy oznaczona wykrzyknikiem, lub symbolem książki. A w takim przypadku żaden tester nic nie pomoże. We wcześniejszym poście napisałem o potencjometrze położenia, który może tracić kontakt w dolnym położeniu ramion. Sprawdź ten potencjometr. Spróbuj ustawić wysokość opuszczania minimalnie niższą od maksymalnej wysokości podnoszenia. Jeżeli też nie działa, to uszkodzenie będzie w sterowniku.

#14 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 14:58

EHR Dobrze sprawdze, ale raczej nie zadziała, bo próbowałem najróżniejsze kombinacje i zawsze opadał do samego dołu. Miałem wyjęty cały ten sterownik, ale zrobiłem zdjęcia tylko tej naklejki z różnymi numerami fabrycznymi, nie mam zdjęcia płytki. Nie wiem też po czym to rozróżnić. Czyli jeżeli jest analogowy to za pomocą oscyloskopu można będzie znaleźć uszkodzenie w sterowniku?

#15 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 16:00

EHR No właśnie zdjęcia płytki najbardziej by pomogły. Oscyloskop nie powie Ci gdzie jest uszkodzenie, pomoże tylko je zlokalizować poprzez możliwość obejrzenia przebiegów w różnych punktach układu. Jeżeli to jest EHR analogowy, to zasada działania opiera się generalnie na porównywaniu napięć za pomocą komparatorów. I po prostu jakieś napięcie gdzieś nie "dochodzi". Lub występują jakieś zakłócenia na liniach sygnałowych. I właśnie to pomoże wykryć dobry oscyloskop cyfrowy. Oczywiście musi być do tego osoba, która umie zinterpretować to co pokazuje oscyloskop. Bo nawet jakbyś miał LeCroya za 60 000 PLN, to i tak nic nie zdziałasz jak poprawnie nie odczytasz wyników pomiarów.

#16 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:40

EHR Dzięki za wszystkie informacje. Pozostawiamy temat do lutego, rozkręce jeszcze raz ten ehr i zrobie Ci fotkę. Myśle, że to co tam siedzi niewiele różni się od tego co teraz montują w zetorach i zmienili tylko sam panel, ale mogę się mylić. Udało mi się tylko znaleźć w jakiś angielskich instrukcjach obsługi, że jest tam EHR 4-Bosch, a w tych nowszych modelach EHR B-Bosch, ale nie wiem czy Ci coś to w ogóle mówi.

#17 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:50

EHR Ten EHR byl montowany i do Fenda i Landiniego, Wklepać w google Bosch EHR pdf. powinna wyskoczyc instrukcja fabryczna z danymi czujników. Oscyloskop potem.

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:27

EHR Zrób zdjęcia panelu, sterownika, płytki sterownika, oraz czujników, bo nie wiem jaki masz czujnik pozycji ramion. We wcześniejszym poście z rozpędu napisałem, że jest to potencjometr, a to jest czujnik indukcyjny. Jednak zasada działania jest taka sama. Na wyjściu jest sygnał napięciowy. Jednak czujniki zostawiłbym w spokoju (choć dla pewności wymagają pomierzenia) bo ustawienie maksymalnej wysokości działa, a do maksymalnej i minimalnej wysokości wykorzystywany jest ten sam czujnik.

#19 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:12

EHR Wracam niestety do tematu EHRu w moim zetorze. Niestety nie udało mi się znaleźć nikogo kto chciałby się podjąć naprawy. Jedno osoba odsyła mnie do kolejnej i jestem w tym samym miejscu co rok temu, a widzę, że ostatnio pisałem o tym dokładnie rok temu.
Załączam link ze zdjęciem płytki sterownika.
http://www.fotosik.p...l/album/1558832
Na jednym ze zdjęć jest wtyczka podłączana pod gniazdo na płycie sterownika. Widać, że nie ma 3 pinów. Nie wiem, czy tak powinno być. Nie mogę też sobie przypomnieć, ale jak go kupiłem rok temu to rozbierałem ten sterownik i chyba to wtyczkę też rozebrałem i do tych brakujących pinów nie było w ogóle okablowania, ale nie jestem tego pewien, może mi się tylko wydawać.
Jakbyś miał Elektrotechnik jakieś pomysły jak to ugryźć to byłoby super, a może wybierasz się w kierunku Płocka na jakąś naprawę?
Z góry dzięki.

Edytowany przez tompil, 19 styczeń 2014 - 13:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gregor11

gregor11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 luty 2014 - 12:48

EHR witam
w moim agrotronie 4.85 96r. nie działa opuszczanie podnośnika
kod błędu 12 po sprawdzeniu miernikiem jest zwarcie we wtyczce i
w obu pinach do obudowy, dobrałem się do centralki i wyciągnąłem wtyczkę
zwarcia przy elektrozaworze zniknęły teraz pyt czy da się taką centralkę jeszcze reanimować i kto
by to mógł zrobić znacie kogoś kto się tym zajmuje. Może jeszcze nie wszystko sprawdziłem ale nie wiem
co by tu jeszcze, żeby jak najtrafniej zdiagnozować problem.centralka Phoenix tak jest na obudowie.