rafal13113

Różnica między Case Puma, Puma CVX i CVX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal13113    144

czym te typy ciągników się różnią najbardziej interesuje mnie różnica cenowa dla ciągnika o mocy 165 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Puma to zwykła skrzynia mechaniczna , puma cvx to silnik sisu 4 zaw. na cyl i nowy model skrzyni bezstopniowej , cvx to silnik sisu 2 zaw. na cyl i skrzynia bezstopniowa


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

cvx 140 w ful wypasie coś koło 300 netto do negocjacji reszty nie znam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Jak ja w kwietniu zeszłego roku brałem swojego CVX, to Puma CVX była ok 30 tyś netto droższa. Swego czasu słyszałem ze mieli problem z tą nową bezstopniówką, jak to wszędzie bywa z nową technologią :)wiec się ucieszyłem, że mój wybór padł na starego poczciwego CVX. Tak jeszcze nadmienię o różnicy w 2- i 4- zaworowym silniku, bo dealerzy strasznie to podkreślają, ale jak spytać o różnicę to stwierdzą tylko, że jest to silnik nowszej generacji - co jest w sumie prawdą, ale cóż z tego B) Dla zwykłego użytkownika różnica między tymi silnikami jest taka, że w robocie 2-zaworowy będzie palił ok 0,5 l więcej. Sami sobie odpowiedzcie, co lepiej kupić .... sprawdzony, produkowany od 16 lat ciągnik, czy śnieżynkę znikomo ekonomiczniejszą narażoną na wady, bo przecież prawdziwe testy to są u rolników i dopiero poprawki wprowadzają B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

Róznice cen przy najtańszych wersjach:

PUMA 165 = X

do PUMY 165 CVX X + 17 000

DO CVX 160 X - 3 000

DO CVX 175 X + 22 000

DO PUMY 155 X - 28 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@darolee raczej silniki 4V zuzywaja wiecej paliwa ilosciowo, tylko jednostkowo mniej B)

natomiast przy przekladni bezstopniowej nie ma to najmniejszego znaczenia, bo praktycznie przebieg krzywych jest nieistotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

witam, mm pytanie czy w cvx mam taki podłokietnik:

 

Puma%20CVX%20Cab.jpg

 

 

czy taki:

 

maxxum_multicontroller_6.jpg

 

 

bo mi się wydaje że raczej ten drugi... ten pierwszy można jakoś w opcji domówić czy to jest z puma CVX? który z tych modeli byście polecali i jakie wyposażenie ułatwia pracę, liczę na konkretne odpowiedzi. pozdrawiam.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w cvx jest ten drugi, w pumie ten pierwszy poza bajerami i boatszym wygladem pewnie nic istotnego nie zawiera - chyba ze jestes gadżeciarzem.

 

napisz do czego chcesz wykorzystywac ciagnik, jaki dokladnie model cie interesuje i czy warto doplacac za pume, gdy stary cvx jest sprawdzonym ciagnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

interesuje nas traktor o mocy 140koni.

pracował będzie z zestawem dwóch kosiarek dyskowych

przyczepą samozbierającą

beczką asenizacyjną

w dalszej perspektywie jakieś pługi agregat uprawowy, czyli jednym słowem wszystko to co główny traktor w gospodarstwie.

 

a co do wyglądu to może gadżeciarzem nie jestem, le jak już się płaci grube pieniążki to chciałbym czuć się dobrze w kabinie;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro tak to masz odpowiedz gotowa. w robocie zarowno jeden jak i drugi bedzie sie dobrze sprawowal, jesli stac cie to mozesz doplacic do lepszego samopoczucia, ja bym chyba jednak wolal kupic jakas maszyne, w zamian za roznice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

i z tąd moje kolejne pytanie, jaka jest różnica cenowa między case cvx140 a case puma cvx 140?

czy w zwykłym case cvx mogę mieć ISOBUS?? bo w pumie skoro jest wyświetlacz to zapewne i isobus jest, cowarto wziąść z wyposażenia dodatkowego? bo naprawde mało mam informacji o tej marce, do tej pory celowaliśmy w coś zielonego, ale jeden zielony za drogi a drugi nie ma bezstopniówki tzn ma ale nie cieszącą się dobrą opinią.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro jestes zainteresowany, to chyba my od ciebie powinnismy sie dowiedziec o roznicy w cenie.

 

w pumie jest usprawniony wyswietlacz/isobus, ale dowiedz sie jeszcze dokladnie czy i z jakimi maszynami bedziesz chcial go uzywac, bo wciaz nie jest kompatybilny z tym co powinien byc.

 

wyposazenie dodatkowe to przedni tuz, miekka os, a co jeszcze to od ciebie zalezy, skad my mozemy wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no przedni tuz i WOM to obowiązkowo, oś jest amortyzowana na wachaczu, chcemy jeszczę miękką kabine i opony jak najszersze(bo mamy łąki na torfie), a co jeszcze może się przydać to nie mam pojęcia i dlatego się pytam. za cvx-a 140 powiedziano mi 300brutto. myślę że dobra cena. opona tył 650 miękka oś przedni tuz i wom.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

właśnie wiem w ogromie chcieli 345;D i dlatego chcę się dowiedzieć ile ten pan powie za pume cvx, równie dobrą cenę to warto się zastanowić.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Za 342 brutto masz MFa 7475 Dyna VT o mocy maks 150 znamionowej 140 z podgrzewanym fotelem itp. opcjami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

no przedni tuz i WOM to obowiązkowo, oś jest amortyzowana na wachaczu, chcemy jeszczę miękką kabine i opony jak najszersze(bo mamy łąki na torfie), a co jeszcze może się przydać to nie mam pojęcia i dlatego się pytam. za cvx-a 140 powiedziano mi 300brutto. myślę że dobra cena. opona tył 650 miękka oś przedni tuz i wom.

<_< kurde ;) Gdzie Ci dali taką oferte? ( napisz na PW albo tutaj ) z góry dzięki


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaKoS    1

lepiej napisz tu taj bo i ja sie rozgladam za Case CVX140 taką na dobrym wyposażeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

i z tąd moje kolejne pytanie, jaka jest różnica cenowa między case cvx140 a case puma cvx 140?

czy w zwykłym case cvx mogę mieć ISOBUS?? bo w pumie skoro jest wyświetlacz to zapewne i isobus jest, cowarto wziąść z wyposażenia dodatkowego? bo naprawde mało mam informacji o tej marce, do tej pory celowaliśmy w coś zielonego, ale jeden zielony za drogi a drugi nie ma bezstopniówki tzn ma ale nie cieszącą się dobrą opinią.

 

Wydaje mi się, że obydwa zielone mają bezstopniówki firmy ZF i tak samo jest zresztą z Case CVX i Puma CVX, tylko tyle, że Case'y maję nowszy model, który właściwie jest ani lepszy ani gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Pakito9292
      Witam. Potrzebuję pomocy. Ruszyłem moim Casem 5150 do pracy po zimowej przerwie i mam problem z nieprawidłowym działaniem podnośnika. Gdy przełącze na tryb sterowania z błotników  to podnośnik sam podnosi mi się automatycznie do góry i nic się nie dzieje gdy próbuje sterować gałką w kabinie.  Sterowanie z błotników działa bez zarzutów natomiast gdy wróce do kabiny, przełącze na neutral i znów na tryb sterowania to podnośnik jak na złość idzie na maksa do góry... Nie wiem co z tym zrobić.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj