Skocz do zawartości

Zdjęcie

UZEL

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 09:30

UZEL Przybliżcie mi trochę historii firmy mającej na celu naszego Ursusa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UZEL Dzisiaj, 04:22
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 10:34

UZEL Histori to ja nie znam, ale z tego co widziałem na ich stronie to oni mają w ofercie Ciągniki MF, maszyny Kverneland itp.
I to niby są maszyny na licencji a niczym się nie różnią od ich licencjodawców (nawet maklejki na masce nie zmienią :( ).

#3 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 11:08

UZEL Kolejna firma która wyciągnęła MF'a z bankructwa :angry:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 13:51

UZEL no to dobrz ze MF-a wyciągnela z bankructwa co ci to przeszkadza @adikpl1
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#5 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 19:49

UZEL Że sie teraz Ursus tapla w błocie. Bo wyciągnął Fergusona z dołka finansowego, a sam poznał uroki życia calowego. :angry:

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 15:10

UZEL I Ty o to masz pretensje do MF? Przyjżyj sie lepiej polskiej polityce w tamtych czasach. Popatrz na dzisiejszą polityke firmy i na to jakie ceny nam serwuje. Ursus sam siebie pogrąża... A co do MF to Ursus pomógł mu wyjść z dołka finansowego tylko w niewielkim stopniu, i gdyby nie to nie było by serii lekkich ciągników, tak samo gdyby nie wspólpraca z Zetorem nie było by ciężkiej serii... :(

#7 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 16:59

UZEL Popatrz na serię prototypów U. Gdyby Ursus nie poszedł na ten przekręt z MF i rozwijał własną myśl techniczną to by może był dzisiaj chociaż taką firmą jak Zetor. Czesi nie potrzebowali niczyich licencji wręcz nam sprzedali swoją Zetora 4011. A dzis prosperują na światowym poziomie. Wracając do Ursusa to nam w tamtych latach MF'y nie były potrzebne. Polski rolnik był biedny i mając do wyboru MF lub C-330 czy C-360 wybierał C-330 czy C-360.
A tak w ogóle to wkurzają mnie Angole. Podczas bitwy o Anglię ratowaliśmy im d*py a oni nas ruskim oddali. A jak sie pojawiła okazja wyprowadzenia pieniędzy z Polski to ją skrzętnie wykorzystali.

Ale wróćmy do Uzela bo temat schodzi na bok.

Znalezione na stronie Uzela:

1961: The Great Britain-based company, Massey Ferguson Group Limited, was searching for a reliable partner with competent production levels, in order to start on the production of tractors in Turkey. Ibrahim Uzel & Partners Limited Company welcomed Massey Ferguson Limited, and a licensing agreement for the production of tractors was signed.

Czy ktoś może to przetłumaczyć bo wynika z tego że Uzel jest jakby partnerem MF'a

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 18:16

UZEL Fragment tekstu mówi że MF szukał solidnego wspólnika aby rozpocząć produkcje traktorów na terenie Turcji. Uzel zaoferował mu współprace i podpisano umowe licencyjną.

I jeszcze raz powtórze, to nie wina MF tylko ówczesnego rządu! Do nich można mieć pretensie i do ich decyzji, a nie do firmy która była w dołku finansowym.
Polski rolnik nie miał za dużego wyboru. Wtedy ciągniki były na przydziały, nam trafił sie właśnie MF i bardzo sie z tego ciesze.

#9 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 20:52

UZEL 1961: The Great Britain-based company, Massey Ferguson Group Limited, was searching for a reliable partner with competent production levels, in order to start on the production of tractors in Turkey. Ibrahim Uzel & Partners Limited Company welcomed Massey Ferguson Limited, and a licensing agreement for the production of tractors was signed.

Nie, rasistą nie jestem ale jak tu nie wierzyć w spiskową teorię dziejów???
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#10 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 16:17

UZEL Powiedzcie mi coć czy uzel nie ma swoich ciągników tylko te mf z tego co widziałem na ich stronie to wychodzi że nie ma i nawet nie zminia naklejek na masce. Czy w ursusie też będą klepane mf tylko pod nazwą Ursus czy turcy wymyślą coś nowego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:53

UZEL Obecnie w Ursusie ciągniki począwszy od 2812 do 5714 to są to MF z lat 70 klepane pod nazwą ursus

#12 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:58

UZEL Wiem o tym że lekkie to są mf. Ale czy teraz ciężkie też bedą na licencji mf-a??

#13 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 28 grudzień 2007 - 19:20

UZEL Nie wiem co ty adikpl1 masz do mf. Te licencyjne sprzedawane u nas były dużo lepsze niż nasza badziewna c 360 zresztą można to potwierdzic liczbą i mniejszą awaryjnością tych ciągników. Ursus zszedł na psy (zresztą jak większośc przemysłu w Polsce) dzięki naszym kochanym rządom które myślały co by tu jeszcze sprzedac z tego co zostało wybudowane w czasach znienawidzonej komuny. W Ursusie przez praktycznie 30 lat nic nie zmieniono a zachód szedł naprzód. Nie wiem na jakiej podstawie sądzisz że mf miał kłopoty finansowe skoro do naszego kraju są sprowadzane wprost ogromne ilości ich używek. A tak przy okazji poruszenia faktów historycznych, mówisz że angole zrobili nas w balona to popatrz sobie na całą naszą historię. Polacy zawsze wszystkim pomagali jednak nigdy sami nie uzyskali żadnej pomocy ani ze strony anglików ani z niczyjej innej :angry:

#14 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2007 - 19:48

UZEL ursus faktycznie się zatrzymał z tymi ciągnikami licencyjnymi, np mój kumpel ma same centurion 75, ciągnik z 76 roku i ma rewers i skrzynie 12/12, a w ursusie do tej pory nie doszukasz się ciągnika poniżej 100km z rewersem, lub większą ilością biegów

#15 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 19:54

UZEL MF odbił się od dna sprzedając licencje: Ursus, Uzel, IMT i wiele wiele innych. A to że był to przekręt wiem od właściciela Ursusa 510, którego wujek pracował w Ursusie. Nie powiem że są złe, są to dobre ciągniki ale gdyby Ursus dochodził do czegoś sam to by nie miał kłopotów z modernizacją swoich produktów.

#16 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:44

UZEL

MF odbił się od dna sprzedając licencje: Ursus, Uzel, IMT i wiele wiele innych. A to że był to przekręt wiem od właściciela Ursusa 510, którego wujek pracował w Ursusie. Nie powiem że są złe, są to dobre ciągniki ale gdyby Ursus dochodził do czegoś sam to by nie miał kłopotów z modernizacją swoich produktów.

Kolego miałby kłopoty, mf dbał po prostu o swoje interesy. Ursus został specjalnie wpędzony w kłopoty bo komuś na tym zależało. Ursus był potęgą, gdzieś wyczytałem że w latach bodajże 70-tych był trzecim na świecie producentem ciągników. Gdyby Ursusy były modernizowane tak jak ciągniki na zachodzie to dziś większośc z nas nimi by jeździła a nie jakimiś wynalazkami z zachodu :P . A co do licencji to tą technikę stosuje wiele firm

#17 Share tgw

tgw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 15:49

UZEL Muszę się niestety zgodzić z "Lukasz4255". Warszawskie FSO próbowało coś dłubać samemu skończyło się gorzej jak w ursusie,ten przynajmniej istnieje. Co do ratowania się przez MF licencjami, to myślę że więcej zawdzięcza MF koncernowi AGCO, trzeciemu w Europie pod względem obrotów, właścicielowi marek Fendt i AgChem. Jeśli chodzi o Uzela to też ciekawa historia bo jeśli MF małe ciągniki kupuje od grupy Same, najmniejsze sprzedaje jako Iseki to co będzie robić u nas ? Podejrzewam że kolejną montownie.
A swoją drogą, mając prawo wyboru, wolę kupić Uzela na licencji MF składanego w Ursusie niż Chiński wynalazek składany na podstawie MF bez licencji i serwisu, którego jedyną zaletą jest cena dostosowana do naszych "chińskich" dochodów.
www.wladimirec.go.pl

#18 Share mariuszonisk

mariuszonisk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 15:39

UZEL ja jestem dwoma rękoma i dwoma nogami żeby robić w Ursusie MFy i czy będzie to się nazywało MF Uzel Ursus czy jakkolwiek inaczej to mnie to nie obchodzi ale będzie to porządny ciągnik bo MF to jedna z najlepszych marek na świecie. Oczywiście zaraz odezwą się fanatycy JD i Fenda oczywiście że mają racje iż MF ustępuje ich "pupilom". Ale czy nie chcieli byście aby w polsce produkowane były powiedzmy ciągniki takie jak w latach 90tych robił MF np. analogie serii 30xx.
Były by tańsze niż dzisiejsze MF i na starcie może miałyby jakieś promocyjne ceny, a i może jakieś fabryczne kredyty.
Co o tym pomyśle sądzicie

#19 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 16:06

UZEL i będą mogli się cieszyć właściciele nowych MF bo wrazie czego będą mieli dostęp do tańszych części zamiennych i monopol Korbankow się skończy
tak mi się wydaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Sceptyq

Sceptyq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 01:02

UZEL O kulisach licencji dla ursusa możecie poczytać na mojej stronce poswięconej fergusonom, pomalutku ją tworze, planuje zrobić skarbnice wiedzy o traktorach MF
Przeczytaj o kulisach zakupu licencji
nasza-wies

Dodaj odpowiedź