Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze sprzęgłem

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jozek94

Jozek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:15

Problem ze sprzęgłem Witam. wczoraj wracając z pola jak zredukowałem z 4 na 2 to sprzęgło wysunęło się tylko 10cm nad podłogę i rusek nie chce jechać próbowałem na wszelkie sposoby ruszyć ale nic z tego;/co może być tego przyczyną i jak to naprawić??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze sprzęgłem Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 17:13

Problem ze sprzęgłem Przyczyn może być kilka. Ja tak często mam jak któryś bieg nie wyskoczy do końca.

- Wpierw spawdź czy sprzęgło nie blokuje się gdzieś pod podłogą, ono ma ograniczniki - może z którymś coś się stało.
- odkręć pokrywę sprzęgła (taka okrągłą klapka od strony schodków) i zajrzyj czy wszystko ok, czy coś go nie blokuje
- wrzuć jeszcze raz 4 a potem energicznie dźwignią zmiany biegów prawo lewo. Możliwe, że "wałek widełek zmiany biegów" nie wskoczył tam gdzie trzeba i wtedy jest taki objaw. Jak nie pomoże odkręć pokrywy boczne pod którymi są wałki widełek zmiany biegów i spróbuj w nie posktukać - odblokować bieg.
-od strony pompy olejowej jest taka dźwignia, która powoduje blokadę wałków widełek zmiany biegów, jest połączona z wałkiem sprzęgła za pomocą cięgła - zdarzyło mi się że nawaliła i sprzęgło nie odbijało

Powodzenia
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 16 sierpień 2010 - 17:16

Problem ze sprzęgłem A przy redukcji zgrzyt był jeśli tak to się zakleszczył miałem już tak 2 razy i zawsze z redukcji 4 z 2.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Jozek94

Jozek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 17:38

Problem ze sprzęgłem Serdeczne dzięki za szczegółowy opis;) zdarzyło mi się to 1raz wiec nie za bardzo wiem co robić ale teraz dzięki wam wszystko kapuje i zrobię jak radzisz;) ;[ wstawię kilka fotek w najbliższym czasie mojego władka;)