Zaloguj się, aby obserwować  
oki39

Czy pradnica wytrzyma?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oki39    2

Znajomy zrobil cos w rodzaju kosy bocznej do rzepaku ktora jest napedzana pradnica. I moje pytanie czy wytrzyma przez okras ciecia rzepaku, co ewentualnie moze sie dziac, co mozna zrobic zeby bylo lepiej? Nie znam sie na elektryce(muwie od razu) :(


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Znajomy zrobil cos w rodzaju kosy bocznej do rzepaku ktora jest napedzana pradnica. I moje pytanie czy wytrzyma przez okras ciecia rzepaku, co ewentualnie moze sie dziac, co mozna zrobic zeby bylo lepiej? Nie znam sie na elektryce(muwie od razu) :(

 

 

musiałbym to widzieć ,ale pradnica ma małą wydajność prądową ...moze alternator?? ale on musi byc podpiety do akumulatora bo inaczej altek pójdzie z dymem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Silnikiem jest wlasnie prodnica. tzn napedem. Wychodzilo chyba na wskazniku 16 volt czy wat, wiedz chyba duzo. Elektryk mowil ze jak sie nie bedzie grzala ona i chyba alternator w kombajnie to bedzie dobrze. I jak narazie na probie nic sie niegrzalo i chodzilo wszystko dobrze. A instalacja wyglada nastepujaco: dwu kanalowy przewod z kabiny do rozdzielacza, rozdzielacz jest polaczony z rozrusznikiem i od rozdzielacza biegnie jedno kanalowy gruby przewod do pradnicy. Chyba nie pomylilem nazw. A na alternatorze w kombajnie pisze V60A wiedz elektryk mowil ze jak bedzie tylko to chodzic to wytrzyma ale jak sie wlaczy oswietlenie i wentylacje to moga byc problemy.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Silnikiem jest wlasnie prodnica. tzn napedem. Wychodzilo chyba na wskazniku 16 volt czy wat, wiedz chyba duzo. Elektryk mowil ze jak sie nie bedzie grzala ona i chyba alternator w kombajnie to bedzie dobrze. I jak narazie na probie nic sie niegrzalo i chodzilo wszystko dobrze. A instalacja wyglada nastepujaco: dwu kanalowy przewod z kabiny do rozdzielacza, rozdzielacz jest polaczony z rozrusznikiem i od rozdzielacza biegnie jedno kanalowy gruby przewod do pradnicy. Chyba nie pomylilem nazw. A na alternatorze w kombajnie pisze V60A wiedz elektryk mowil ze jak bedzie tylko to chodzic to wytrzyma ale jak sie wlaczy oswietlenie i wentylacje to moga byc problemy.

prądnica jest za słaba!!!! do tego Jesli na wskaźniku wyszło 16V ...to oki ale jaki amperaż??? bo lpiej aby było np 14V i np 20A.... pradnica max dostarczy ok 5A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Wczoraj my wyciagli alternator i pisze 14V60A. Gosc mowil ze pradnica bedzie czerpala tylo co reflektor.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj