BNowak

zozłamanie, pęknięcie silnika

Polecane posty

BNowak    0

Mam ogromny problem.Posiadam ciągnik Zetor Forterra 11441. Kupiłem w październiku 2006 r. nówkę. Do tej pory działał bez zarzutu, a wczoraj podczas orki stanął, zgasł i okazało się, że rozłamał się silnik od skrzyni biegów.Nie nadaje się do jazdy nie wiem co robić gdzie szukać pomocy. Gwarancja skończyła si 1,5 roku temu. Prosze poradźcie co można z tym zrobić w jak najkrótszym czasie.Gdzie kupić częsci. Może ktoś miał taką samą awarię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7341Zetor    0

ale gdzie na składaniu tam gdzie koło zamachowe bo chyba nie gdzieś na silniku a jakim cudem się złamał przecierz tam jest rama przykręcana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BNowak    0

Pękł przed tymi śrubami, co jest silnik skręcony do obudowy sprzęgła. Pękła też miska olejowa. Ten ciągnik nie miał żadnej ramy wzmacniającej. Na zawrocie poderwało mi przodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

Z twojej odpowiedzi wnioskuje że trochę ci się kłopotu narobiło bo ciągnik pękł nie na łączeniu silnik-skrzynia tylko silnik pękł w a to będzie wiązać się z poważnymi kosztami.

Jeżeli żle mówię koledzy mnie poprawią.

Najlepiej wstaw zdjęcie wtedy będzie wszystko jasne.


Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BNowak    0

zaraz wstawiE zdjęcie. Ja wiem że będę miał problem. Chodzi oto jaka to może być przyczyna i jak to ugryźć żeby naprawić jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

najprawdopodobniej pękł ci silnik po poderwaniu przodka kiedy przód ciągnika opadł z powrotem na koła lub może także jakaś wada fabryczna albo odwaliłeś coś o czym tutaj nie napisałeś

a jak chcesz mieć szybko naprawione to bierz się do roboty a nie siedzisz przed kompem oddaj do mechanika albo sam rozkręcaj

zaczniesz rozbierać to zobaczysz co dokładnie się stało i co trzeba wymienić

skoro mówisz że ci pękł silnik a nie chce mi się zbytnio w to wierzyć to jest prawdopodobne bardzo że i pękł ci wał korbowy

blok poszedł w pół nie to jakoś nie możliwe

 

na pewno ci nie pękło silnik-skrzynia???


Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BNowak    0

Powiedzcie mi, jak mogę wkleić tutaj w wiadomość zdjęcie tego nieszczęsnego silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

Obok emotikony masz wstaw grafikę pokombinuj


Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

Albo możesz wejść na www.imageshack.us tam dusisz "browse" szukasz zdjęcia, potem dusisz prześlij. Po przesłaniu pojawią się linki, prześlij link i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BNowak    0

A możecie sobie na to luknąć na picasie bo już nie chce mi się mieszać? Tam jest 8 zdjęć tego nieszczęsnego silnika. Link podałem w poście wyżej. Nie tak prosto wziąć się za rozkręcanie. Nowy ciągnik, trzeba zrobić to jakoś porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Te rdzawe punkty świadczą że nie jest to sprawa nowa, silnik zaczął pękać już wcześniej. Poderwanie przodka tylko to dokończyło.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BNowak    0

Tak jak i Ty w lubelskim, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Znasz jakiegoś dobrego fachowca w tej okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

To koło mnie gdzieś mieszkasz - podpytam jutro ojca i dam Ci znać (on bardziej się w terenie orientuje i zna różnych mechaniorów). Może trzeba by było podejść mechanika jakiegoś u Komonia w Białce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BNowak    0

Od Komonia to ja ten ciągnik kupiłem. Tak konkretnie to mieszkam w Dmininie. Byłbym wdzięczny za namiary na jakiegoś mechanika. Fajnie, że ten świat taki mały ;[ To ja jutro koło 10 rano wejdę na forum i gdybyś mógł do tego czasu mi coś umieścić to byłoby super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Nic nie obiecuję, ale jak tylko coś będę miał to napewno napiszę. Z tym Komoniem to chodzi mi o to żeby poza nim - prywatnie na fuchę umówić się z mechanikiem - jeśli ma takiego. My zawsze bierzemy prywatne nr tel. do chłopaków z serwisu - nigdy nie wiadomo kiedy co może się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Witam ja również jestem z lubelskiego !! Okolice białej Podlaskiej !!

I polecę ci super mechanika z Białej Podlaskiej on jest kierownikiem na Vinecie w Białej gdzie maja sprzęt rolniczy !! A mieszka na moim osiedlu !! Pytaj o Tadeusza Hałabude mogę ci tel załatwić do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BNowak    0

Dziękuję, w razie czego się odezwę. Serwis dopatruje się wady fabrycznej więc może w ten sposób da się to zalatwić.

 

Jeszcze jakbyś mógł podać jakiś nr do tego mechanika to bylbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7341Zetor    0

pękł i to

nie za ładnie nie wiem najpierw to ja bym spróbowała z tymi dziadami z zetora pogadać może dało by to się jakoś zrobić co do mechanika to potrzebował byś jakiegoś zajebistego co by miał pojęcie jak to zrobić ale widzę że doszło do przesunięcia sie obudowy chcąc takie coś pospawać trzeba nie lada umiejętności i dobry spaw jak się tylko walniecie o mm to jak wał żle będzie osadzony może się albo skrzywić lub pęknąć i znowu ciągnik do roboty. wedle mnie radziłbym poszukać bloku na alegro widziałem spaloną forterre 9641 może dało by się gościa urobić i by silnik sprzedał nie wiem też czy nie będzie pasował od 9540 lub 7540 bo to te same pojemności. nieraz widziałem żeby oberwało go na śrubach i kołkach ale na silniku. piszesz że nie ma ramy a tych przykręcanych belek nie masz od boku silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pospawać? Tu nie ma żadnej filozofii, blok jest do wymiany, może coś jeszcze. Jeśli to przejdzie jako "wada fabryczna" będę pełen uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj