Skocz do zawartości

Zdjęcie

zozłamanie, pęknięcie silnika

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BNowak

BNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 15:07

zozłamanie, pęknięcie silnika Mam ogromny problem.Posiadam ciągnik Zetor Forterra 11441. Kupiłem w październiku 2006 r. nówkę. Do tej pory działał bez zarzutu, a wczoraj podczas orki stanął, zgasł i okazało się, że rozłamał się silnik od skrzyni biegów.Nie nadaje się do jazdy nie wiem co robić gdzie szukać pomocy. Gwarancja skończyła si 1,5 roku temu. Prosze poradźcie co można z tym zrobić w jak najkrótszym czasie.Gdzie kupić częsci. Może ktoś miał taką samą awarię?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zozłamanie, pęknięcie silnika Dzisiaj, 23:24
  •  

#2 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 16:41

zozłamanie, pęknięcie silnika ale gdzie na składaniu tam gdzie koło zamachowe bo chyba nie gdzieś na silniku a jakim cudem się złamał przecierz tam jest rama przykręcana

#3 Share rafalpronar82a

rafalpronar82a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 17:25

zozłamanie, pęknięcie silnika masz tura ?????
w czasie jazdy stanął czy na uwrocie poderwało ci przodek ,koledze kiedyś pęk ursus 1212

#4 Share BNowak

BNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 17:52

zozłamanie, pęknięcie silnika Pękł przed tymi śrubami, co jest silnik skręcony do obudowy sprzęgła. Pękła też miska olejowa. Ten ciągnik nie miał żadnej ramy wzmacniającej. Na zawrocie poderwało mi przodek.

#5 Share Mistrz18

Mistrz18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 18:39

zozłamanie, pęknięcie silnika Masz jakieś zdjęcie?

#6 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze!!!
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 15 sierpień 2010 - 18:50

zozłamanie, pęknięcie silnika Z twojej odpowiedzi wnioskuje że trochę ci się kłopotu narobiło bo ciągnik pękł nie na łączeniu silnik-skrzynia tylko silnik pękł w a to będzie wiązać się z poważnymi kosztami.
Jeżeli żle mówię koledzy mnie poprawią.
Najlepiej wstaw zdjęcie wtedy będzie wszystko jasne.
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

#7 Share BNowak

BNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 18:59

zozłamanie, pęknięcie silnika zaraz wstawiE zdjęcie. Ja wiem że będę miał problem. Chodzi oto jaka to może być przyczyna i jak to ugryźć żeby naprawić jak najszybciej.

#8 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:15

zozłamanie, pęknięcie silnika najprawdopodobniej pękł ci silnik po poderwaniu przodka kiedy przód ciągnika opadł z powrotem na koła lub może także jakaś wada fabryczna albo odwaliłeś coś o czym tutaj nie napisałeś
a jak chcesz mieć szybko naprawione to bierz się do roboty a nie siedzisz przed kompem oddaj do mechanika albo sam rozkręcaj
zaczniesz rozbierać to zobaczysz co dokładnie się stało i co trzeba wymienić
skoro mówisz że ci pękł silnik a nie chce mi się zbytnio w to wierzyć to jest prawdopodobne bardzo że i pękł ci wał korbowy
blok poszedł w pół nie to jakoś nie możliwe

na pewno ci nie pękło silnik-skrzynia???
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

#9 Share BNowak

BNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:26

zozłamanie, pęknięcie silnika Powiedzcie mi, jak mogę wkleić tutaj w wiadomość zdjęcie tego nieszczęsnego silnika?

#10 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:30

zozłamanie, pęknięcie silnika Obok emotikony masz wstaw grafikę pokombinuj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share BNowak

BNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:47

zozłamanie, pęknięcie silnika Ale tam trzeba wpisać adres strony, czy to znaczy, że mam umieścić to zdjęcie najpierw w necie żeby je móc zamieścić tutaj?

Wstawiłem to na picasę, zdjęć jest kilka, więc podam link:
http://picasaweb.goo...CP3hr9Tau8j0WQ#

#12 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:48

zozłamanie, pęknięcie silnika Albo możesz wejść na www.imageshack.us tam dusisz "browse" szukasz zdjęcia, potem dusisz prześlij. Po przesłaniu pojawią się linki, prześlij link i spokój

#13 Share BNowak

BNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:57

zozłamanie, pęknięcie silnika A możecie sobie na to luknąć na picasie bo już nie chce mi się mieszać? Tam jest 8 zdjęć tego nieszczęsnego silnika. Link podałem w poście wyżej. Nie tak prosto wziąć się za rozkręcanie. Nowy ciągnik, trzeba zrobić to jakoś porządnie.

#14 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:59

zozłamanie, pęknięcie silnika Zdjęcia dobrze widać więc już nie kombinuj. Gdzie mieszkasz ?

#15 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:59

zozłamanie, pęknięcie silnika Te rdzawe punkty świadczą że nie jest to sprawa nowa, silnik zaczął pękać już wcześniej. Poderwanie przodka tylko to dokończyło.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#16 Share BNowak

BNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 20:03

zozłamanie, pęknięcie silnika Tak jak i Ty w lubelskim, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Znasz jakiegoś dobrego fachowca w tej okolicy?

#17 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 15 sierpień 2010 - 20:08

zozłamanie, pęknięcie silnika To koło mnie gdzieś mieszkasz - podpytam jutro ojca i dam Ci znać (on bardziej się w terenie orientuje i zna różnych mechaniorów). Może trzeba by było podejść mechanika jakiegoś u Komonia w Białce.

#18 Share BNowak

BNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 20:11

zozłamanie, pęknięcie silnika Od Komonia to ja ten ciągnik kupiłem. Tak konkretnie to mieszkam w Dmininie. Byłbym wdzięczny za namiary na jakiegoś mechanika. Fajnie, że ten świat taki mały ;[ To ja jutro koło 10 rano wejdę na forum i gdybyś mógł do tego czasu mi coś umieścić to byłoby super.

#19 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 20:17

zozłamanie, pęknięcie silnika Nic nie obiecuję, ale jak tylko coś będę miał to napewno napiszę. Z tym Komoniem to chodzi mi o to żeby poza nim - prywatnie na fuchę umówić się z mechanikiem - jeśli ma takiego. My zawsze bierzemy prywatne nr tel. do chłopaków z serwisu - nigdy nie wiadomo kiedy co może się przydać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PawelS

PawelS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 09:18

zozłamanie, pęknięcie silnika Witam ja również jestem z lubelskiego !! Okolice białej Podlaskiej !!
I polecę ci super mechanika z Białej Podlaskiej on jest kierownikiem na Vinecie w Białej gdzie maja sprzęt rolniczy !! A mieszka na moim osiedlu !! Pytaj o Tadeusza Hałabude mogę ci tel załatwić do niego