Skocz do zawartości

Zdjęcie

koło od młocarni

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 06:52

koło od młocarni witam jak zdjąc w claasie mercator 60 lewe koła od młocarni ?? pomiędzy tymi dwoma kołami jest taka spręzyna i jak zdjąc to pierwsze zeby ona nie wystrzeliła?? a i jeszcze jak zdjąc to pierwsze z piasty ?? bo roznie próbowałem i sciagaczem i nie idzie?? moze ktos próbował rozgrzewac?? tyle ze tam są plastikowe panewki. prosze o odpowiedzi mysle ze juz nie jeden z was robił to moze komus sie urwał wał albo łozysko poszło. z góry dzięki za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koło od młocarni Dzisiaj, 19:58
  •  

#2 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 24 styczeń 2008 - 19:52

koło od młocarni szczeze to koło to jeden z najwiekszych patentów w tych kombajnach pomiedzy tą sprężyną są kalmitki do smarowania ponoc jak sie ich niesmaruje a sie to tam rozleci to sie czary zaczynają. to chodzi o te koła co sie pod wpłtwem obrotów rozchodzą a potem znów je ściągasz tak to o te koło ci chyba chodzi. palnikiem nigrzej ta oś niemoże byc ogrzewana te kolo trzymia te silowniki odśrodka tam gdzieś muszą być sróby co je trzymią to jak je rozręcisz powinno te koło zejść one jest tylko na klinie wbijane niewiem dokladnie czy ci o te koło chodzi co ci tu pisze ale wiem jedno jak ci ta spręzyna wyjedzie to są potem dopiero cyrki druga taka sprężyna jest na sprzęgle zabawa z nimi do najlepszych nienalezy pozdrawiam.

#3 Share misza42

misza42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 19:35

koło od młocarni ja ściągałem przy D76 trzeba było użyć młota bo nie szło go ruszyc a co do sprężyny to wkręcałem dłuższe śruby z nakrętkami i odpuszczałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 19:40

koło od młocarni Jak zdejmowaliśmy to koło w claasie protektorze to sprężyne podwiązaliśmy i nie wystrzeliła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 12 luty 2008 - 09:48

koło od młocarni Cześć!
Pierwsze koło po wyjęciu klina zeszło łatwo, problemy są dopiero dalej ja zrobiłem to tak: kupiłem w sklepie metalowym laski gwintowanego drutu 1m, dorobiłem chwytaki aby złapać za brzeg koła ostatniego i tego pierwszego, ważne chwytaki takie aby zaczepiły się i nie zsunęły, skręciłem mocno i odkręciłem powoli śruby w środku koła a potem powoli popuszczałem kolejno śruby o tyle jest to dobre rozwiązanie bo to samo wykorzystałem do złożenia i ściśnięcia koła ze sprężyną. ostatnie koło była masakra ale miałem porządny ściągacz i zeszło. Generalnie naprawa bardzo trudna i czasochłonna a przy tym niebezpieczna bardzo uważać trzeba aby te zaczepy się nie zsunęły.
Nadmieniam że nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne użycie pomysłu każdy robo to na swoją odpowiedzialność.
Pzdr

Dodaj odpowiedź