Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie warzywa - opłacalnośc

193 odpowiedzi na ten temat

#121 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 05 grudzień 2010 - 19:11

Jakie warzywa - opłacalnośc Wczoraj zacząłem handel Kapustą pekińską ,export do Rosji ruszył. Aktualna cena to 1,65 z Vat bez kartonów także lepiej wg zeszłego roku o tej porze ledwo 60 gr.Ziemniaki narazie stoją ale podobno na Broniszach ok 1 zł ;) A jak tam u was sytuacja warzywnicy? PS. Wiecie może jakie są teraz ceny pietruszki do hurtu? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie warzywa - opłacalnośc Dzisiaj, 18:35
  •  

#122 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 11:28

Jakie warzywa - opłacalnośc z mojej strony dość lużne pytanie jaką uprawę warzyw polecacie przy możliwości nawadniania, klasie gleby III i IV oraz dość dużych zasobach siły roboczej ( około 10 osób ) no i przy możliwości przechowalniczej oraz posiadaniu chłodni (ale to w ciągu 2 lat najbliższych) i to pytanie jest w sumie spowodowane zmianą struktury upraw przez budowanie tej chłodni. Dziękuję z góry za jakąkolwiek odpowiedż, pozdrawiam.

#123 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:44

Jakie warzywa - opłacalnośc Ja bym postawił na pekińską,wymaga co prawda sporych nakładów pracy sporego doświadczenia w uprawie ale jeżeli przetrzymasz ją w chłodni to co roku możesz liczyć na w miarę opłacalną cenę z resztą warzyw to jak wiadomo loteria, przydarzy się rok że płacą i można nieźle zarobić a bywa tak że z pola się nie opłaca zbierać. Ja planuje również przerabiać jeden z budynków na chłodnie i tam przetrzymywać pekinke.
pozdrawiam

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Idzie moda na szparagi? zobacz »

•  

#124 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:00

Jakie warzywa - opłacalnośc Masz rację pekinka wymaga sporych nakładów jest ryzykowna w uprawie ale jak każde warzywo również ten gatunek dotykają wahania cen np. w tym roku cena przyzwoita ale co było w zeszłym roku bardzo długo nie płaciła dopiero póżniej coś drgnęłło.Poza tym pekinkę bardzo trudno przechować bo wynika to z dużych strat , jak już zaczyna gnić to idzie to lawinowo a szykowanie takiego towaru nie należy do przyjemności. Ja np produkuję kilka gatunków warzyw po parę ha( ziemniaki jadalne, pietruszka,kapusty w tym pekińska, cebula ozima,marchew,no i ogórki gruntowe) Osobście najlepiej wychodzę na ogórkach gruntowych( nie potrzeba przechowywać,zapewniony zbyt,no i niewielkie nakłady w porównaniu do innych warzyw no ale największy koszt to zbiór jeśli masz wolną siłe roboczą to w sam raz:) do tego solarium za darmo:)poZDRAWIAM

#125 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:56

Jakie warzywa - opłacalnośc marcin509 a co oddajesz do leżajska?? szukam dojść do tego zakładu, bardzo ciężko tam jest sie wkręcić.

#126 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 19:28

Jakie warzywa - opłacalnośc Oddawałem kalafior i pora, faktycznie ciężko się tam wbić, my mamy coś w rodzaju grupy producenckiej współpracującej z Poltino, i z tego co wiem to poza grupą kontraktacji raczej niema, a w grupie jest już zamknięta lista. a skąd jesteś?

#127 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 23:21

Jakie warzywa - opłacalnośc Jastrzębiec, to jest koło tarnogrodu,
ja z chęcią bym pisał się na marchewkę, buraczka, może pietruszkę, choć kalafior w tamtym roku rozdawali podobno bez kontraktacji,

#128 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 19:25

Jakie warzywa - opłacalnośc Firma Produkcyjno-Handlowa
"Paula"
ul. Łódzka 145a
62-800 Kalisz, Polska

współpracował ktoś z tą firmą? myślę nad kontraktacją z nimi, czy to godna zaufania firma ? będę wdzięczny za wszelką odpowiedż B)

#129 Share xXPronarXx

xXPronarXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:50

Jakie warzywa - opłacalnośc A cebula na 5-6klasie oplacało by się?

#130 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 12:07

Jakie warzywa - opłacalnośc nie ma mowy tym bardziej jeśli suchy rok bo jeśli mokry i "niskie" pole przy dobrych cenach cebuli być może na zero wyjdziesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 12:10

Jakie warzywa - opłacalnośc jak masz nawadnianie to możesz próbować ale ja bym się nie odważył, na 6 klasie to najwyżej las można zasadzić

#132 Share xXPronarXx

xXPronarXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 12:50

Jakie warzywa - opłacalnośc To co można zasiac na takiej słabej ziemi przewaga to jest 5klasy ale moze z 5arow jest szóstej no i 0.50ha 4?

#133 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:12

Jakie warzywa - opłacalnośc żyto, gryka , owies, ewentualnie pszenżyto

#134 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:10

Jakie warzywa - opłacalnośc

To co można zasiac na takiej słabej ziemi przewaga to jest 5klasy ale moze z 5arow jest szóstej no i 0.50ha 4?

Może marchew? Lubi piaskową ziemię, ale musisz ją dobrze nawieźć i nawodnić, ja sieje ją na IVa i b, pod osłonami i dobrze wychodzi chociaż zdecydowanie najlepsze rezultaty mam na IIIb (piaszczystej), próbowałem też z II ale nie ma sensu.

Po zastanowieniu się, myśle że może fasola szparagowa ale na świeżo bo do chłodni nie nada.

Edytowany przez krzysiek16m, 09 styczeń 2011 - 20:46.

#135 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:49

Jakie warzywa - opłacalnośc Pronar ja u siebie na V klasie uprawiam ziemniaki skrobiowe na zmianę z jęczmieniem i pszenżytem a co do ostatniej wypowiedzi Drivera33 myślisz na V klasie przy nawadnianiu da radę? i jeszcze jedno zagadnienie bo mam na tych ziemniakach par co nie przeszkadza w sprzedaży ich do krochmalni lecz myślisz pojawi się ta choroba również w przypadku marchwi?

#136 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:59

Jakie warzywa - opłacalnośc Z tym nawożeniem to chodzi mi o próchnice, najlepiej obornik a jak nie to jakaś słoma, a to choróbsko nie wiem nie siałem marchwi po ziemniakach, bo ziemniaki robie dla siebie na VI nawet.

Edytowany przez krzysiek16m, 10 styczeń 2011 - 20:07.
ortografia

#137 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:34

Jakie warzywa - opłacalnośc dużo zależy od wiosny, jeśli marchew będziesz siał na redlinach a po posianiu przyjdzie zlewa to wyrówna redliny na piachu, jeśli posiejesz na płasko to zamuli, ja z marchwią zawsze mam jakieś przeboje

#138 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 19:56

Jakie warzywa - opłacalnośc jeśli masz deszczownie i bedzie lał wtedy kiedy potrzeba to mysle ze na 5 klasie marchew sobie da rade tylko na redlinach bym nie radził

#139 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 23:01

Jakie warzywa - opłacalnośc @ziomalek0
Mógłbyś rozwinąć swoją myśl, o nie sianiu marchwi w redlinach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 00:48

Jakie warzywa - opłacalnośc na lekkiej ziemi podczas deszczowania redliny sie rozwala.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!