Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie warzywa - opłacalnośc

193 odpowiedzi na ten temat

#81 Share malgosiam

malgosiam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 październik 2010 - 18:32

Jakie warzywa - opłacalnośc hehe no nie wiem czy wolałbyś aby Ci ukradli większe główki :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie warzywa - opłacalnośc Dzisiaj, 20:19
  •  

#82 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 09 październik 2010 - 19:59

Jakie warzywa - opłacalnośc Ale może nie ukradł by tyle dużych tylko ze 3 no nawet 10 a nie prawie 100;/

#83 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 październik 2010 - 11:23

Jakie warzywa - opłacalnośc Kapusty jeszcze nie sprzedaje i przy takiej pogodzie pewnie już nie będę sprzedawał bo jeszcze nawet główek niema:(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Idzie moda na szparagi? zobacz »

•  

#84 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:33

Jakie warzywa - opłacalnośc właśnie może podzielicie się swoimi przypuszczeniami co do pekińki, posadziłem pierwszy rok niewiele bo 10000 szt, narazie główki od 0,3 do 0,8 kg, plantacja w dobrej kondycji, rośliny zdrowe, planuje zcinać jeśli pogoda pozwoli za jakieś 3 tyg. jak myślicie pakować i sprzedawać, czy lepiej przytrzymać. Jak w chwili obecnej sytuacja na rynkach?? Z tego co mówili mi znajomi to Ci którzy późno posadzili mają problem bo łeby się nie powiązały ?? Ostatnio na Rybitwy niezbyt wielkie główki po 1-1,2 zł (w środe dokładnie)

#85 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 10 październik 2010 - 20:12

Jakie warzywa - opłacalnośc No u mnie mają też juz po 1 kg i więcej ale jeszcze nie zbitę ale mam problem ze sprzedażą bo mało kto chce kupić.;/

#86 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 11 październik 2010 - 09:13

Jakie warzywa - opłacalnośc Czy ktos sprzedaje swoje produkty do Poltino w Lezajsku?? Czy u nich konieczna jest kontraktacja?
Kiedys do nich dzwonilem ale mowili ze wspolpracuja tylko z rolnikami ktorzy sa u nich udzialowcami!! Jedynie owoce chcieli kupic. A te firmy Morsa, Uren, Oerlemans to gdzie sie mieszcza! Ja mieszkam w okolicach Przemysla Podkarpackie.

#87 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 październik 2010 - 11:16

Jakie warzywa - opłacalnośc Ja sprzedaje do Poltino, chyba trzeba mieć udziały ale możesz sprzedać do jakiegoś współpracującego z nimi skupu jeśli masz takie w okolicy.

#88 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 11 październik 2010 - 12:20

Jakie warzywa - opłacalnośc raczej nie ma zadnych! przynajmniej nic mi o nich nie wiadomo! Ogolnie to w mojej okolicy to kicha z przetworniami czy skupami jakimis! Troche Dawtona kontraktowala(jakis posel zalatwil ponoc) ogorka, ale to warzywo mnie nie interesuje

#89 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 październik 2010 - 16:59

Jakie warzywa - opłacalnośc Trochę to dziwne że niema skupów w okolicach firmy a niedaleko mnie tj. 150km od Leżajska są 2. A uprawia się koło ciebie dużo warzyw? Bo jak nie to nie dziwne że skupów niema. A co do innych firm to Mors jest z Zamościa Orleans chyba z Siemiatycz, Uren z Łaszczowa. Z orleansem i urenem nie miałem styczności Zamościa nie wspominam miło. Ogólnie niełatwo się wbić na kontraktacje. A co produkujesz?

#90 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 11 październik 2010 - 17:09

Jakie warzywa - opłacalnośc No u mnie mają też juz po 1 kg i więcej ale jeszcze nie zbitę ale mam problem ze sprzedażą bo mało kto chce kupić

po szukaj sobie w internecie chłodnia Sokółka lub Oerlemans...numery tam znajdziesz..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share malgosiam

malgosiam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 październik 2010 - 18:47

Jakie warzywa - opłacalnośc marcin509 , ja też mam kontraktację w Poltino, ale chyba nic tam nie oddam bo muszę się wywiązać tam gdzie są kary..a w Poltino chyba nie ma kar.A co do kontraktacji, to myślę że w przyszłym roku przyjmą kazdego chętnego, przecież w tym roku mało co nakupili.Ogólnie polecam Siemiatycze, to jedna z najuczciwszych przetwórni, i kasa za 2 tygodnie.

#92 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 12 październik 2010 - 07:49

Jakie warzywa - opłacalnośc Ja bardziej lubie warzywa okopowe! Kiedys sialem buraki cukrowe ale sprzedalem limit i teraz potrzebna jakas alternatywa!W tym roku nie mam zadnych warzyw a w tamtym mialem troche cwikly i marchwii. A i w mojej okolicy to na palcach mozna policzc tych co maja jakies warzywa!

#93 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 12 październik 2010 - 19:32

Jakie warzywa - opłacalnośc Witam userów chciałbym się was poradzić ponieważ myśle nad rozpoczęciem uprawy jakiś warzyw i tak się zastanawiałem nad kapustą lub ewentualnie czosnek i tu rodzą się pytania :
1. Czy duże są koszty na początku (jeśli tak to po jakim czasie się zwrócą)
2. Czy dużo roboty od posiania do zbioru ?
3. Czy trudno znaleźć odbiorce (jesli nie to gdzie zaczac szukac?)?
4. Czy duże jest ryzyko obniżki plonu przez choroby lub zły oprysk?

Myślę że jasno przedstawiłem sprawe u mnie nikt się tym nie zajmuję ale boję się że jak zbiore plony to ich nie sprzedam. Proszę o odpowiedzi.

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#94 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 październik 2010 - 13:44

Jakie warzywa - opłacalnośc znajomy był dwa dni temu w Broniszach i mówił mi, że pekin 5kg w worku 8szt to stoii po 10-12zł, czyli chyba nie najgorzej.

#95 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 październik 2010 - 18:04

Jakie warzywa - opłacalnośc Diś rano starszy zrzucił pekinke na broniszach po 8 zł ale małą tak gdzieś 10 12 główek na 5 kg.
To było ostatnie cięcie w tym roku, tera uprawić i marchew siać. A jeśli chodzi o większą to za szustki np płacili nawet 14 zł, ale te są najbardziej chodliwe na giełdach.

Witam userów chciałbym się was poradzić ponieważ myśle nad rozpoczęciem uprawy jakiś warzyw i tak się zastanawiałem nad kapustą lub ewentualnie czosnek i tu rodzą się pytania :
1. Czy duże są koszty na początku (jeśli tak to po jakim czasie się zwrócą)
2. Czy dużo roboty od posiania do zbioru ?
3. Czy trudno znaleźć odbiorce (jesli nie to gdzie zaczac szukac?)?
4. Czy duże jest ryzyko obniżki plonu przez choroby lub zły oprysk?

Myślę że jasno przedstawiłem sprawe u mnie nikt się tym nie zajmuję ale boję się że jak zbiore plony to ich nie sprzedam. Proszę o odpowiedzi.

Ad.1 co do kapusty zależy czy własna rozsada czy kupna, ale jak początek to chyba kup se bo możesz się rozmyślić, co do czosnku łatwiej zacząć i koszta niższe.
Ad.2 urobisz się po łokcie
Ad.3 kapucha na pewno w skupie pójdzie a czosnek na hurtownie spożywczą, a giełda warzywna w każdym większym mieście atam wszystko idzie.
Ad.4 TAK

#96 Share malgosiam

malgosiam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 październik 2010 - 18:19

Jakie warzywa - opłacalnośc pynczor wątpię czy znajdziesz gdzieś czosnek zimowy do sadzenia, nawet sklep który miał co roku w tym roku nie ma..poza tym czosnek jest bardzo drogi, jako materiał nasadzeniowy, trzeba dużo rąk do sadzenia bo żadna sadzarka nie posadzi, i jak gdzieś znajdziesz to daj namiary ...Kapustę trzeba sadzić z rozsady, więc tacki,ziemia,nasienie, tunel,ogólnie przy warzywach najwięcej roboty przy zbiorze,ale kaputsę zbierasz i od razu na giełdę, albo do chłodni. Z warzywami to jest cięzka sprawa coś prognozować, bo chyba najistotniejsza jest pogoda,a tego nie przewidzisz, jak jest dużo towaru to cena niska i odwrotnie.Ale lepiej poczytaj fachową literaturę :(

Driver33 W tym roku wszystko idzie, pomyśl tylko co będzie w przyszłym roku jak się ludzie na kapustę rzucą?

Z tego co wiem, to czosnek jest bardzo drogi do sadzenia. Na 1 ha wychodzi gdzieś z 20 tys.

#97 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 14 październik 2010 - 19:24

Jakie warzywa - opłacalnośc No własnie to mnie martwi że nie tylko ja planuje zacząć uprawe warzyw i chyba poczekam i zobacze co będzie za rok zresztą jeszcze do szkoły chodze to mam czas.
A co jeśli bym posiał w polu pod otuliną ?

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#98 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 październik 2010 - 17:27

Driver33 W tym roku wszystko idzie, pomyśl tylko co będzie w przyszłym roku jak się ludzie na kapustę rzucą?

Nie wszystko na wczesnej włoszczyźnie tek w tdeupae dostałem że aż mi się odechciało, a za rok robie inaczej 15 maja musze ruszyć z porcją rosołową i do 15 czerwca pola szczyścić a przed końcem czerwca szparagówe posiać na miejscu tuneli to może jakoś wyjde heh, bo w tym roku to szparagówy we wrześniu za dużo było i znów niewypał, więc myśle żeby zbiór w sierpniu skończyć.

Z tego co wiem, to czosnek jest bardzo drogi do sadzenia. Na 1 ha wychodzi gdzieś z 20 tys.

Jak 1ha czosnku walniesz to we czwórke trzeba chyba z miesiąc go wybierać, najgorsze obieranie.

#99 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 październik 2010 - 17:06

Jak 1ha czosnku walniesz to we czwórke trzeba chyba z miesiąc go wybierać, najgorsze obieranie.

Co rozumiesz przez obieranie czosnku , przecież on idzie cały w główkach tylko musi byc czysty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share matti21

matti21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 październik 2010 - 17:32

Jakie warzywa - opłacalnośc Witam. chciałbym się spytać jak ze zbytem kapusty pekińskiej na giełdzie na Broniszach?? w jakim dniu najlepiej jest handlować??? jestem tu nowy i nowy także w handlu bo to mój pierwszy taki pomysł na dorobienie do pensji. Wyżej kolega napisał że jest sprzedawana w workach i takie moje pytanie kolejne czy ona w worku każda główka jest z osobna ofoliowana czy też nie koniecznie?? dzięki za odpowiedź