Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie warzywa - opłacalnośc

193 odpowiedzi na ten temat

#161 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 30 marzec 2011 - 20:37

Jakie warzywa - opłacalnośc kolego Wojno jestes z najwiekszego/najbogatszego zagłebia ogrodniczego w powiecie sochaczewskim i Ty nie wiesz co sie opłaca? sadz wczesne ziemniaki tak jak cały Młodzieszyn ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie warzywa - opłacalnośc Dzisiaj, 12:39
  •  

#162 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:51

Jakie warzywa - opłacalnośc czy ja wiem czy takie najbogatsze zagłębie? :rolleyes: A wracając do tematu na chwilę obecną nie produkuję warzyw na sprzedaż ale chcę spróbować i zobaczyć jak będzie mi to szło ;)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 01 kwiecień 2011 - 16:09.

KPK Kumurun Team

#163 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 750 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:24

Jakie warzywa - opłacalnośc ja mam wczesną kapustę co roku sadzoną i nie jestem załamany tym, że raz jest wysoka cena a raz niska. Tak już jest i z tym się nie dyskutuje :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Idzie moda na szparagi? zobacz »

•  

#164 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:25

Jakie warzywa - opłacalnośc kolego wojno33 wczesną kapustę to już powinieneś mieć rozsadę do sadzenia przygotowana. tak wiec albo będzie pogoda i będzie jej dużo na rynku albo będzie zimna wiosna i będzie cena. a jeżeli jesteś na etapie zakupu nasion to kapusta latem szału nie robi najlepsza kasa jest od stycznia do maja-czerwca. ale to jest loteria jak to kolega wyżej pisał

#165 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:19

Jakie warzywa - opłacalnośc No kapusta jak kapusta, Ty się nie patrz jak w temacie na "opłacalność". Ty się chłopie patrz, żeby Ci urosło, chociaż. Pzdr.

#166 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 22:38

Jakie warzywa - opłacalnośc Co prawda to prawda :rolleyes:
KPK Kumurun Team

#167 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:41

Jakie warzywa - opłacalnośc Tak czytam te posty i pomyślałem czy może ktoś tu wie cos o uprawie brokuł??? ile trzeba tego posiać aby się opłacało????jakie są wymagania glebowe? i czy sie będzie opłacać? na początek planuje 1ha jakimś warzywkiem obsiać :P

#168 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 18:07

Jakie warzywa - opłacalnośc jest juz temat o brokułach. nawet w tym dziale

#169 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 17 październik 2012 - 16:05

Jakie warzywa - opłacalnośc a myśleliście o dyni chiał bym zasadzić kilka ha tylko nie wiem co ze zbytem. bede wdzięczny za wszelkie odpowiedzi pozdr. ;)

#170 Share mazi1

mazi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 22:43

Jakie warzywa - opłacalnośc Kontraktowała u nas jedna firma , płacili po 20gr. kg.
lecz mieli problem z pozbyciem się tego i na dzień dzisiejszy nie wiadomo co będzie w 2013r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 luty 2013 - 23:39

Jakie warzywa - opłacalnośc A co myślicie o współpracy z zagranicznymi odbiorcami? Ktoś tak handluje?
W tym roku firma nie chce podpisać kontraktu no a jakoś w kuj-pom, pom i wlkp trudno znaleźć firmę która jest chętna do współpracy...
Mam tu na myśli marchew bo z innymi warzywami problemu nie ma.

#172 Share Radek1313

Radek1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 12:06

Jakie warzywa - opłacalnośc Za duzo osob juz sadzi ogorki i dlatego co roku bedzie ich cena malec... Gdyby wszystko bylo oplacalne to nikt by nie szukal zarobku w warzywach przedtem malo kto uprawial warzywa teraz juz prawie kazdy.

#173 Share ravo95

ravo95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:52

Jakie warzywa - opłacalnośc Własnie jedni zaczynają je uprawiać a drudzy którzy uprawiali je od dziesiątek lat schodzą z nich bo uważają ze bardziej opłaca się zasiać pszenice i iść gdzieś do roboty niż za grosze bawić się w warzywa.
W tym momencie sadzi się i sieje warzywa z nadzieją ze coś raz na kilka lat zapłaci, jeżeli nie ma ceny to wychodzi się na zero a praca się nie zwraca, grzebie się w ziemi praktycznie za bezcen.

#174 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 19:26

Jakie warzywa - opłacalnośc nie gadajcie tak, że sie nie opłaca, bo nikt by tego nie robił, nikt by nie grzebał za darmo w ziemi. a druga sprawa taka, że nie ma wśród nas solidarności i oddajemy w ciu towaru na własne życzenia za pół darmo, bo jak mamy go w ciu..., to chcemy sie pozbyć i jeden przed drugim daje taniej, a tu nie o to chodzi, jakby każdy trzymał towar w swoich rękach i był stanowczy to handlarze i tak kupią, a cena trzymała by się i każdy by zarobił, robota by się zapłaciła...

jak przykładowo ziemniak jest tani to myślicie że ludzie zjedzą go 200kg na rok?? nie, każdy i tak kupi go 100 i tyle zje a zapłacić 100zł za 100kg kartofla to nie jest żaden majątek...

za granicą jakoś się umieją dogadać, a u nas?? lipa wielka... czekam aż sie to zmieni, mam nadzieje że kiedyś to nadejdzie.

kto sie przyłącza?? ;> :)

pozdrawiam i dobrych plonów życze!! :)
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#175 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 19:59

Jakie warzywa - opłacalnośc piotr2691 nie do końca się z Tobą zgodzę, warzywa to nie pszenica że zawsze się sprzeda, jak nie taniej to drożej. Bywały lata że nikt nawet za grosze nie chciał kupić kapusty ludzie wywalali na pola albo do lasu dla zwierzątek. Tak się składa że w mojej miejscowości sporo ludzi sadzi warzywa i widok pomidora papryki czy kapusty leżącej gdzieś przy lesie albo w rowie nie jest mi obcy, nie mówiąc już o tym że bardzo często warzywo "zostaje na polu"

#176 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 20:28

Jakie warzywa - opłacalnośc dobrze, ale popatrz na to w ten sposób, jeśli cena byłąby odpowiednia, to gdy jest klęska urodzaju to przykładowo widzisz, że masz już tyle towaru co rok wcześniej, tyle że bd umiał to sprzedać, to jeśli jest cena wszystko wygląda OK jest to jakoś regulowane nie tylko przez źle zorganizowany rynek, to reszte zostawiasz na polu, bo wiesz że nie ma co robić sobie kosztu.

U Mnie mogę to najbardziej zaobserwować na ziemniaku, dwa lata temu nam sie udało wszystko opylić, sąsiad kopał, walił do kopców a i tak tego nie sprzedał ( myśle że ze 100ton ), po prostu albo źle Sobie coś policzył, albo myślał że zrobi wielce interes na kartoflach które kosztowały max 30gr za kilo... za ile one mogły iść na te TIRy?? po 9gr??? 11?? opłaca sie to kopać, dawno bym to pierd...olił tyle powiem. wiadomo, lepiej zawsze mieć tyle samo i wiadomo, raz sprzedasz w lepszej cenie, raz w gorszej, ale nigdy nie robiłbym czegoś po to żeby tylko sie narobić... trzeba kombinować, żeby dobrze sprzedać... wiadomo, zawsze może coś pójść nie po naszej myśli...

powodzenia
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#177 Share tomasz89

tomasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:54

Jakie warzywa - opłacalnośc Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie tu napisać.

Dysponuję wolnymi 30 arami żyznej ziemi 3/4 klasa, w zeszłym roku wapnowane, dzisiaj dałem na to ok 20 ton obornika i w związku z tym mam pytanie do doświadczonych kolegów. Jakie warzywo mógłbym teraz jeszcze posiać/posadzić żeby dało jakiś zysk? Z góry dziękuje :)

#178 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 870 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:24

Jakie warzywa - opłacalnośc słuchajcie a co z pieczarkami? Uprawia koś z Was je? Jak jest z opłacalnością w tym wypadku?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#179 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1505 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 10 listopad 2013 - 21:42

Jakie warzywa - opłacalnośc A oplacalnosc produkcji fasolki szparagowej?
jakie sa osiagalne ceny hurtowe i detaliczne na zielonai zaolta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share logitech55

logitech55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:02

Jakie warzywa - opłacalnośc Mam mały tunel i chciałbym coś zasadzić na sprzedaż na lokalmym rynku . Myślałem nad pomidorami (może nawet takie bez chemicznych oprysków), ogórkami, fasolką. Jakie mogą być plony tych warzyw w przybliżeniu kg / 1 m2 ? Jaką cenę mógł bym uzysać za pomidory bez oprysków? A może coś innego się lepiej opłaca?