Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - problem z prądnicą

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2012 - 16:54

Ursus C-330 - problem z prądnicą czy od kadeta 1.3 podejdzie alternator do ciapka ?
--- URSUS C-328 ---

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - problem z prądnicą Dzisiaj, 03:21
  •  

#22 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 11:54

Ursus C-330 - problem z prądnicą Próbuj, jaki byś nie zakładał altek i tak trzeba coś przerabiać, nie mówię o tych nic nie wartych dedykowanych do 330.

#23 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 09:28

Ursus C-330 - problem z prądnicą Stary temat ale napiszę co sądzę o prądnicach. U mnie prądnica raz stanęła podczas jazdy silnik i wiatrak chłodnicy kręciły się a pasek ślizgał się po kółku prądnicy bo zatarła się czy co jej tam było. Robiona była nie raz i niby chodziła i jakieś tam ładowanie było. Przedwczoraj ciągnik już mi ledwo zapalił ale pracował cały dzień więc powinien ten aku się jakoś podładowac, ale wczoraj rano próbując odpalic niestety wykończyłem akumulator raptem dwuletni. Prądnica od razu na złom. Planowałem z ojcem zakup alternatora ale ze względu że udało się tanio kupic nową prądnicę z Kwidzyna to zakręciliśmy tą ale jest to napewno ostatnia prądnica w tym ciągniku. Moja porada - jak wam prądnica padnie nie naprawiajcie jej tylko zakładajcie alternatory bo naprawianie ich to pieniądze w błoto :D

#24 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 lipiec 2013 - 11:32

Ursus C-330 - problem z prądnicą prądnica w c330m z 1986roku.
Dwa razy wyjęta "do przejrzenia" ot tak.
Wymienione łożyska, działa do dziś.
Jak się dba tak się ma a jak się nie wykonuje czynności z instrukcji obsługi to tak jest.

Ja na razie prądnicę zostawiam dlatego że działa, jednak przy najbliższej okazji przekładam minus na ramę/masę (obecnie mam plus), dokładam włącznik awaryjnych a jak kiedyś zacznie mi się prądnica sypać (coś innego niż łożyska) to ją zastąpię alternatorem. Choć jak znam życie to będzie ona się kręcić jeszcze długo.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#25 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 14:26

Ursus C-330 - problem z prądnicą Cieszę się, że cieszysz się że Ci prądnica działa i niech Ci działa jak najdłużej :P Aczkolwiek ja myślę że ta moja nowa wytrzyma już do samej śmierci technicznej całego ciągnika :)

#26 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:52

Ursus C-330 - problem z prądnicą Witam mam alternator z poloneza i po co miałby się marnować wiec tak pomyślałem żeby go założyć tylko pytanie czy ma on
wbudowany regulator napięcia i czy mógłby ktoś napisać jak trzeba go podłączyć?

#27 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:11

Ursus C-330 - problem z prądnicą Już był ten temat poruszany, wiem bo z miesiąc temu sam zakładałem alternator od poloneza i znalazłem tutaj odpowiedz jak to zrobić. Ma regulator napięcia. Najprościej rzecz ujmując tam gdzie masz kabel na śrubkę w alternatorze podłączasz pod stacyjkę, tam gdzie szedł kabel od regulatora napięcia (regulator z ciągnika można wykręcić) a tam gdzie jest kabelek na wsuwkę podłączasz pod kontrolkę ładowania. I to tyle

#28 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:32

Ursus C-330 - problem z prądnicą a co sądzicie o tym alternatorze? http://46.171.66.58/...BS/Default.aspx mam niedaleko ten sklep więc zastanawiam się nad kupnem tylko nie chcę kupić ,,chińskiego badziewia''
i chciałbym zebyście doradzili jaki najlepiej wybrać

#29 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 13:25

Ursus C-330 - problem z prądnicą A ja mam inne pytanie, przy zakładaniu alternatora trzeba ustawić "-" na masę, czyli obrócić akumulatory, a jak rozwiązujecie problem z klemami, po odwróceniu chyba nie będą pasować, zakładacie wtedy te zwykle najtańsze http://upload.wikime...-plus&minus.jpg, i czy wtedy możecie przykręcić te metalowe dekle na akumulatory ?

#30 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 18:55

Ursus C-330 - problem z prądnicą A nie możesz pozamieniać klem na kablach żeby pasowały ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 00:08

Ursus C-330 - problem z prądnicą Te klemy z linku to badziew jakich duzo, upalaja sie w swoim najwezszym miejscu, sam szukam porzadnych klem i nic znalezc nie moge.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#32 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 05:40

Ursus C-330 - problem z prądnicą To słabo szukałeś: http://www.farmexper...rodukt3168.aspx

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#33 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:51

Ursus C-330 - problem z prądnicą Co do alternatora z Poloneza, to wystepowaly w nim różne wersje.
Node3mer stwierdził wcześniej, że ma regulator. A własnie, że nie zawsze i postanowiłem to wyjasnić, bo nie widac chetnych.
Starsze Polonezy( 1500, 1.5SLE itd.) a takze Polonez Caro z pierwszych lat produkcji miały alternator z zewnętrznym regulatorem.
Następnie po modernizacji w 1993r.montowane były alternatory z wewnetrznym regulatorem. Kto lubi te samochody, ten wie jak to nowsze Caro wyglada. :)
Oczywiście były początkowo różnie montowane w wersjach przejsciowych w 1993r.
W wersji 1.9GLD (Citroen) i 1.4GLI z silnikiem Rovera wystepowały odpowiednio jeszcze inne alternatory.
UsuserM nie podałeś z jakiego modelu posiadasz tego altka.
Sam mam zamontowany z Poloneza Caro i daje radę. :)

#34 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 09:18

Ursus C-330 - problem z prądnicą

To słabo szukałeś: http://www.farmexper...rodukt3168.aspx

Tak samo zwykle klemy tylko ze mosiezne ale cienkie tak samo.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#35 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:02

Ursus C-330 - problem z prądnicą Junkers, zwykłe to masz te:

http://farmexpert.pl...rodukt3167.aspx

a grube tak jak Ci link kolega zamieścił masz te:

http://farmexpert.pl...rodukt3168.aspx

Nie wiem jak bardzo grube byś jeszcze chciał.

Edytowany przez pooch, 30 lipiec 2013 - 19:02.

W rolnictwie siła!!! :)

#36 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 06:00

Ursus C-330 - problem z prądnicą Mialem sytuacje w bizonie ze ze upalila sie klema przy odpalaniu a to pewnie dlatego ze zmienilem instalacje na 12v i sa teraz wieksze natezenia i co za tym idzie klema w swoim najcienszym miejscu nie przepuszcza takiego natezenia. To tak jak porownac strzykawke do igly strzykawkowej, grubosc kabli tych co ida do rozrusznika idzie na marne, bo pradu pojdzie i tak tyle co przez najciensze miejsce w ukladzie.
Jak nie ma grubszych klem to trzeba zakladac co jest.

Edytowany przez Junkers, 31 lipiec 2013 - 06:01.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#37 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 21:02

Ursus C-330 - problem z prądnicą Podłącze się bo nie ma potrzeby zakładac nowy temat
A mianowicie przy jakich obrotach prądnica powinna ładowac powyżej 14V bo ja właśnie dziś spradziłem multimetrem u siebie i przy 1200 obr jest 12v przy 1600obr jest ledwo po 13 a dopiero przy 2000obr jest ponad 14. Wk*** się bo nowa prądnica i tak słabo ładuje no chyba że u was jest tak samo ? Powiedzcie bo jak u was tak samo to jadę ją opylic i biorę altek za nią bo nie mam zamiaru co i rusz go doładowywac prostownikiem

#38 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 21:19

Ursus C-330 - problem z prądnicą Wartoś 14V powinna osiągnąć przy nizszych obrotach, powiedzmy 1200rpm.
Pradnica pracuje w parze z regulatorem napięcia i od niego dużo zależy, a także czy prądnica jest namagnesowana.

#39 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 17:33

Ursus C-330 - problem z prądnicą no dziś sprawdziłem ją jeszcze raz i na 1200 jest 14V czyli prądnica ok tzn że regulator szlag trafił ale miał prawo wkręciłem stary i chyba on nic nie warty a żeby zmierzyc napięcie jakie on "oddaje" do akumulatorów to do których styków trzeba się podpiąc?
poza tym napięcie na aku na 1200 obr jest 12,6 czyli nawet nie wzrasta bo przed odpaleniem tyle samo mam

Edytowany przez kamil927, 23 wrzesień 2013 - 17:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 09:27

Ursus C-330 - problem z prądnicą Czy prądnica ląduje akumulatory sprawdza się na słupkach akumulatora. Tam powinieneś osiągnąć 14V.