Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 19:41

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec Witam.
Jak by to powiedzieć upatrzyłem sobie takie autko, Honda Civic Coupe, V generacji, silnik 1,5l z V-Tec.
Co wiedzie na temat tego samochodu, tego silnika?
Na co trzeba zwracać uwagę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec Dzisiaj, 23:33
  •  

#2 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 14 sierpień 2010 - 22:07

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec Blacha, blacha, blacha. Mam taka tylko w Hatchbacku. Lubią lecieć nadkola tylne. Co do silnika ja mam zwykły D15b2 (90 koni). Więc V tec działa chyba coś koło 5 tys obrotów. Przy przyspieszaniu około tych obrotów powinno czuć takie szarpnięcie wtedy załącza się V-TEC

To jest silnik 1.5 Vtec-E pewnie. Bardzo oszczędny motor.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#3 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 15 sierpień 2010 - 07:07

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec Też taką chciałem....strasznie mi się podobała ale niestety jak już się trafiła to tylko 1,3 a taki silnik mnie nie satysfakcjonowałDodany obrazek .Mimo tych przeciwności jako że napaliłem się na Hondę kupiłem Hondę VI generacji (hatchback) z silnikiem 1,5 v-tec. Mi ten silnik bardzo przypadł do gustu.Jak nie przekraczasz pewnych obrotów masz autko łagodne(spalanie też jest wtedy łagodneDodany obrazek) Jak przekraczasz pewien zakres obrotów samochód dostaje kopa(jak byś miał silnik z turbo)Dodany obrazek wtedy spali trochę więcej ale coś za coś.

Na co zwracać uwagę...Ja zabrałem ze sobą zaprzyjaźnionego mechanika- to chyba najpewniejszy sposób chociaż i On wszystkiego nie przewidzi ale bardzo wiele może wywnioskować z krótkiej przejażdżki.

Ja kupiłem i nie żałuję...co do blach na moim( 95rok) są lepsze jak na Fordzie Fieście z (98 roku) od nowości u nas.Tak więc to dużo daje do myślenia..
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 10:47

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec Bo jak trafi mi się egzemplarz ze zrobioną blacharką to powinien być już spokój wg mnie, co?
Mam ładny model upatrzony, ale negocjuje dotacje ze sponsorem hehe ;[
A ze spraw mechanicznych, bywają jakieś większe i mniejsze problemy?

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 12:23

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec 1.5 VTEC w coupe V-gen.? W tej budzie fabrycznie nie było takiego silnika, w coupe był zwykły 1.5 na wielopunkcie 102KM, chyba że ktoś zrobił "mini-me" i wrzucił mu głowicę VTEC... może podaj oznaczenie silnika, jest wybite na bloku, patrząc z przodu między kolektorem a dzwonem sprzęgła.

Ze spraw mechanicznych to jak silnik nie puszcza chmur na rufie po rozgrzaniu i przepałowaniu, oraz jak łożyska w skrzyni nie jęczą ani nie huczą jakoś przeraźliwie, to jest duża szansa na dobry egzemplarz. Jak nie kupisz padliny to generalnie bardzo żywotne auta. Co do blach to zależy jak zrobione, zakitowanie tylnych nadkoli szpachlą odpadnie po roku. Tak po ludzku to się wycina i wstawia reperaturki, z tym że też można to zrobić lepiej lub gorzej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 15:25

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec Wiesz co, z tymi silnikami różnie piszą, raz że 1,5, raz że 1,5 V-Tec i sam nie wiem jak to jest hehe.
Poszukam w necie oznaczeń silników i jeżeli pojadę coś oglądać to porównam i będę wiedział co i jak ;[

#7 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:04

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec To byłby silnik D15Z6 115 koni, ale ten motor był chyba tylko w hatchbacku.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:09

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec Ok, czyli jak ktoś będzie oferował taki samochód z V-Tec'iem to było coś w nim zmieniane...

PS: Narazie plany o zakupie odwołane do odwołania hehe, ech, zaplanowane sa inne inwestycje, ale warto za w czasu się rozglądać ;[
Bo powiem tak, zdecydowałem się na taki model wstępnie ze względu na renomę marki, ładną linię nadwozia i co jak co, ale takich samochodów na ulicach jest mało [szczególnie Coupe]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 21:23

Hodna Civic V gen Coupe 1,5 Vtec

To byłby silnik D15Z6 115 koni, ale ten motor był chyba tylko w hatchbacku.

D15Z6 był w VI-gen. w hatch i sedanie, w kupejce V-gen był D15B7 bez VTEC

Ok, czyli jak ktoś będzie oferował taki samochód z V-Tec'iem to było coś w nim zmieniane...

Fabrycznie w Coupe V-gen. (1992-95r.) szły...
1.5 sohc (102KM) - D15B7
1.6 sohc VTEC (125KM) - D16Z6

...czasem ludzie robią wspomniane 'mini me' i można spotkać 1.5 VTEC, jeśli jest to zrobione tak jak powinno to taki myk ma same zalety.