deyu

MTZ 920, Zetor 6340, Ursus5314.

Polecane posty

deyu    0

Ktory z tych ciagnikow bylby najlepszy jako glowny ciagnik moge przeznaczyc 75 tys zł MTZ bylby nowy reszta niestarsza niz piec lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Trudny wybor a inne ciagniki nie wchodza w gre ???? jesli nie to ja bym wybrał jednak belarusa 920 nie wiem ile kosztuje 1025 jesli by starczylo to dobrze wkoncu nowa maszyna to nowa teraz nie oplaca sie kupywac uzywanego ciagnika nawet jesli ma te 5-6 lat moze on nie grzeszy komfortem ale np spalanie ma podobne do ursusa niz do zetora ale zetor za to z tej 3 ma komfort


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

niewiem czy to czytąłeś @kubu365 jakis czas temu na forum o mtz'ach pisał jeden człowiek ze miał kupywać MTZ'ta i pojechał prosto do fabryki Belarusow, i gdy dojechał i podszedł do NOWEGO ruska, była kałuża oleju pod nim! :) poszedł do wiekszego i to samo! :) i juz nawet za darmo nie chce ruska :) tak więc komfortem i podzespołami silnika, napędów itp. Bierz zetora :) nie traci tak szybko ceny nawet jakbys go za 10 lat sprzedał to jeszcze cos weźniesz :) ja jestem za 5340 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

ja bym kupił zetora

 

Napisz dlaczego bys wziął zetora, bo zaraz dostaniesz od jakiegoś Moda Warna za post bez uzasadnienia ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanley13    0

mtz jest zbyt wrazliwy na słonce i to jest jego najwieksza wada natomiast zetor zagłosno hyrczy i budzi sąsiadów wszytkich a urusus polecam bardzo dobry motor polecam STACHU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja bym brał belarus twardy mało pali ja jak sobie wezmiesz ten fajny fotelik i kabine to prawie tak jak zetor umnie nawsi kumpel kupił wczoraj nowego jak sie cos wiecej dowiem to napewno napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

2 tyg. temu kolega kupił nowego belarusa , skrzynia 9 , most krzyżakowy , i wszystko ładnie pięknie , gdyby nie to że biegi trzeba z gps szukać , i jeszcze ten dzwiek przy ich zmianie :) po 20 mth już sie zaczyna "pocić" radia nie można posłuchać bo tak głośno :) zaś w zetorze to masz najlepszy komfort z tych 3 ciągników , skrzynia u mnie po 6 latach pracuje bez zarzutu , silnik malina , tylko raz na rok wymiana oleju i dzida w pole :) a u mnie nie ma lekkiego życia , zapraszam do galerii to zobaczycie :) niestety nie moge się zgodzić z obiegową opinia dotyczącą spalania w zetorze , mi on pali rozsądną ilość paliwa ;[ po wlaniu ok. 30 litrów paliwa podorałem 1,5 ha obornika (kverneland 4*40 na resorze) , zgruberowałem 1,5 ha ścierniska po pszenicy (gruber 2,1m) i zawiozłem 20 km od gospodarstwa pszenice ( jedna 10tonowa pronarka i moja d-47 na której było 6,5 tony) to dużo spalił ?? ogólnie jestem w tym porównaniu za zetorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

skrzynia i silnik w zetorach to ich najlepsze strony :) po 15 latach gosciu mi powiedział ze za jakies 7 lat bede musiał kapitalke zrobic :) jak sie spytałem jak tam skrzynia, to on sie smiał i mówi że 0% zużycia, i nic nie trzeba robić ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

@ Zetor53400 skoro skrzynia 9 to kupił 820 a kolega chce 920 czyli skrzynia 4 (zsynchronizowana) w sumie 14 przełożeń do przodu 4 do tyłu (wsteczne niestety nie synchronizowane) co do prac, to na piachach możesz ciągać takie maszyny ale w moim regionie to pociagnął byś max 3x40 i agregat 2,5m i to szału by nie robiło.

 

Chcesz porady napisz jeszcze jakie masz ziemie i co ciągnik będzie robił i na jakim areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deyu    0

Ziemi mam 27 ha 3,4,5 klasa ziemi wiekszosc czwartej i piatej posiadam mf 255 i ursusa 4512,C 355 a co myslicie o ursusie 5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak masz 4512 to wiesz chyba co się spodziewać po 5314, takiego kilku latka to możesz również poszukać farmtracka case jx, df agroplusa i wiele wiele innych ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deyu    0

A niema czasami 5314 skrzyni 12/4. jak to jest z tymi mtz jedni mowia ze biegi wchodza jak przy samochodzie a drudzy ze trzeba ich szukac GPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Hm zależy o co chodzi. W skrzyni 14/4 biegi są proste i czytelne, jednak z początku ciezko wchodzą, jednak mozna dojść do wprawy w wbijaniu i skrzynia z czasem się dotrze i pracuja bardzo płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

jeslibelarus zly to pozostaje tylko zetor co dziwnego mniej pali od starszych modeli i jego wykonanie jest podobne czyli wytrzymaly ciagnik 75 konny


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

ta jasne wszystko zetor tylko że zetora silnik nie wytrzyma tyle co mtz zapomnij żeby dał rade zetor

 

odkopanie tematu +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez Marcin91

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jezeli do 5 lat to pewnie na dotacje, niestety gdzie kolego kupisz za 75 tys zetora do 5 lat (gadacie o modelu 5340 i 6340) przeciez produkcja była wcześniej zakończona, pozostaje mu proxima z 2008 lub 2009 ale za taka od 90 tys wzwyz.5314 czy ktos wie ze skonczyli produkowac w 2003r a on mówi o 5latach, pozostaje 5714, ale znajdzcie taki do 5 lat (duże szczęście) I dajcie mniej niz 85tys. 920 belarus nowy za 75tys -(dobre jaja) chlopak dostal z młodego rolnika 75 tys i za to chce kupic. dokladnie w tej cenie to kupisz kolego ale belarusa 820 na stozku nowego, ursus i zetor to musisz dorzucic co najmniej 10-15tys i wtedy mozesz szukac. bierz tez pod uwage fakt ze traktorow spelniajacych krytaria doplat jest malo uzywanych

Edytowano przez Marcin91
ortografia, chaotycznie napisany post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

niewiem czy to czytąłeś @kubu365 jakis czas temu na forum o mtz'ach pisał jeden człowiek ze miał kupywać MTZ'ta i pojechał prosto do fabryki Belarusow, i gdy dojechał i podszedł do NOWEGO ruska, była kałuża oleju pod nim! smile.gif poszedł do wiekszego i to samo! smile.gif i juz nawet za darmo nie chce ruska smile.gif tak więc komfortem i podzespołami silnika, napędów itp. Bierz zetora smile.gif nie traci tak szybko ceny nawet jakbys go za 10 lat sprzedał to jeszcze cos weźniesz smile.gif ja jestem za 5340 angry.gif

ale i mi bo może śruby były poluzowane i tyle trzeba dokręcić było fest i gitara albo olej wlewali i nie wyczyścili ja widziałem osobiście z nowego ursusa olej jak kapał z pompy i z tego to trzeba pewnie po dokręcać i gitara

 

bierz mtz to są super ciągniki

 

bierz mtz to są super ciągniki


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj