Skocz do zawartości

Reklama

Pękniety blok silnika SW400

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
32 odpowiedzi na ten temat

#1 Chudini

Chudini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • 6502562

Napisany 14 sierpień 2010 - 09:45

Witam, problem jak w temacie, otóż pękł mi blok silnika w bizonie. Objawia sie to tym iż podczas pracy ucieka mi woda z układu chłodzenia (przy zimnym silniku nie ucieka). Zlokalizowałem te pekniecie, znajduje sie w okolicach sprzegiełka do pompy wtryskowej i ma długośc ok 2,5 cm.Teraz pytanie: czym najlepiej zaślepic to pękniecie? Czy są jakies kleje do tego typu rzeczy, jak się za to zabrać? Dziekuję za porady.

#2 pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 710 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 09:55

sąsiad zalepiał blok distalem

na jakis czas pomoglo

na rynku jest troche klejów, które mogą to zalepić - czy na długo - nie wiem
W rolnictwie siła!!! :)

#3 Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • 6007472
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 14 sierpień 2010 - 10:36

Kolego blok jest stopem żeliwa, ostatnio są już dostępne w sklepach elektrody do zwykłej spawarki którymi właśnie możesz pospawać takie elementy, więc sam byś sobie to pospawał  ;[

#4 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5687 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 19:50

Wyczyścić  szlifierką i pospawać półautomatem,potem zakleić.

#5 wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 20:43

najlepszym rozwionzaniem jest nowy blok heh ;[

ale mozeszgo tez zaspawac ale to nie jest takie proste zeby to zrobic ladnie i zeby nie bylo zadnych przeciekow i taki spawany to raczej ci dlugo nie posluzy

#6 samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 14 sierpień 2010 - 21:21

Co ty pier...
W naszym MF 255 jest pęknięcie w czy jak kto woli na gładzi bloku przylegającej do głowicy. Przy składaniu silnika Tato posmarował pęknięcie, klejem z przyszłości takim 2 składnikowym i trzyma. Kup jakiś porządny klej 2 składnikowy do metalu, zaklej i musi trzymać albo oddaj do pospawania ;[
Wieczny kawaler ;)

#7 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 06 marzec 2011 - 17:37

Co ty dziecko piszesz porównujesz jakiś malutki silnik do dużego 6-cyl monolitu, niektórzy spawali te bloki ale nigdy nic z tego nie wyszło zawsze pęknie obok on jest za długi za bardzo się kosi przy wysokiej temperaturze więc nie słuchajcie tych pseudo specjalistów.Sam kupiłem silnik  sw-400 2 lata po remoncie tylko peknięty i doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem jest dokręcenie w miejscu pęknięcia aluminiowego kawałka blachy pod który trzeba napchać silikonu. Kleje nie wytrzymują różnicy rozszeżalności cieplnej bloku i swojej dlatego po 2-3 latach odpadują
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#8 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5384 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 marzec 2011 - 09:01

Zobacz postbobytempelton, o 06 marzec 2011 - 17:37, powiedział:

...Kleje nie wytrzymują różnicy rozszeżalności cieplnej bloku i swojej dlatego po 2-3 latach odpadują
Dlatego tylko wymiana bloku.
Przerobiłem to z doświadczenia. Brakowało termostatu - wstawiłem termostat i klej poszedł - zaczęło kapać. Wymiana kleju na dwuskładnikowy - to samo, spawanie dosyć drogimi elektrodami - to samo, spawanie migomatem to samo. Wywaliłem termostat i daliśmy klej i na razie trzyma ale jak przywiozę cały blok to rozwiąże to sprawę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1117 postów
  • 6493852
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 marzec 2011 - 20:20

Ile kosztuje blok do bizona?

#10 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 10 marzec 2011 - 21:51

Obawiam się że chyba nie chciał byś wiedzieć  ;) ,ja mam 2 silniki w zapasie jeden kupiłem za 1100zł do roboty, a drugi kupiłem bo chcieli za niego 500 zł i to na chodzie kompletny ze stara tylko właśnie blok przemarznięty więc co się było zastanawiać , bebechy ze środka i osprzęt jest wart z 2000zł
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#11 pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1117 postów
  • 6493852
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 marzec 2011 - 21:57

Na allegro gość sprzedaje bloki po 900zł za sztuke, jak ktoś ma pęknięty to ja bym się nie zastanawiał bo jak do c-360 kosztuje ponad 3 tysie to do bizona pewnie z 5 :)

#12 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:03

Ale chlopaka straszycie ;)

Idz do sklepu rolniczego kup tzw. spawanie na zimno.
Po dlugosci kreski pekniecia co jakies 4 mm bardzo cienkim wiertlem zrob otwory.
Wsio dokladnie do golej blachy wyczyscic dobrze zakleic i powinno trzymac  mi tak trzyma silnik made in jelonek juz 2 lata i wstyd przyznac ale szczelina na bide ma z 10 cm dlugosci .
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#13 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • 2772602

Napisany 10 marzec 2011 - 22:13

sw400 czyli  LEYLAND dostaniesz no szrocie, te silniki byly w starach
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#14 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:19

Jak jestes z malopolskiego to kolega ma takowy od stara lezy w stodole.
Po pieniadzach by pewnie sprzedal ;)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#15 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:43

co masz do stracenia-dopasuj kawał blachy na tą płaszczyznę,kilka nagwintowanych otworów pod to uszczelka z korka,i będzie dobrze.

kiedyś był taki klej ,lecz nie pamiętam nazwy-potocznie na warsztacie mówiono na niego 3/4 metalu-miał taką samą rozszerzalność jak żeliwo,przez zastosowane w nim właśnie te 3/4 jakiegoś stopu,ten klej nie puszczał,kładło się go na podgrzaną część,no i dobrze przygotowaną.

w sklepach samochodowych nie napotkałem na ten klej,może gdzie robią silniki popytać.ale blacha na korku i będzie dobrze.mniej roboty jak przekładanie bebechów,i bez wyjmowania silnika.

#16 Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 22:51

Zobacz postChudini, o 14 sierpień 2010 - 09:45, powiedział:

Witam, problem jak w temacie, otóż pękł mi blok silnika w bizonie. Objawia sie to tym iż podczas pracy ucieka mi woda z układu chłodzenia (przy zimnym silniku nie ucieka). Zlokalizowałem te pekniecie, znajduje sie w okolicach sprzegiełka do pompy wtryskowej i ma długośc ok 2,5 cm.Teraz pytanie: czym najlepiej zaślepic to pękniecie? Czy są jakies kleje do tego typu rzeczy, jak się za to zabrać? Dziekuję za porady.

kolego ja mialem ten sam problem co ty i pekniecie tez mianowicie pekl mi blok w okolicach plaszcza wodnego nad pompa paliwowa niby w tym miejscu kadlub jest najcienszy i znajomy mechanik polecil nam swojego kolege ktory specjalizuje sie w spawaniu blokow we wszystkich maszynach rolniczych i ciezarowkach czy osobowek i przyjechal pospawal dodam ze troche mu to zeszlo i bym nie radzil spawadz samemu bo on wiedzial jak to zrobic ale na to potrzebny jest czas aby materialu nie przegrzac ani nie sciagnac albo zeby temperatura spawania nie porobila mikroskopijnych pekniec i juz jezdze pare sezonow i woda nie leci,nie daj sie namowic komus ze mozna pospawac sobie samemu bo trzeba znac przedewszystkim dokladny stop zeliwa kadluba bo inaczej bedziesz mogl go wyzucic kolega chcial zaoszczedzic i obciazniki w new hollandzie se pospawadz bo przeciez sprzedaja elektrody do zeliwa a teraz zaluje bo musial je wyzucic bo zaczely mu pekac i tona balastu poszla

#17 Axjon

Axjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:52

właśnie, spawanie samemu to między bajki możesz włożyć, na tym trzeba się znać i to byle jaki spawacz ci nie zespawa dobrze, mi kiedyś blok skrzyni biegów w kombajnie gość spawał, to zajęło mu to cały dzień, a było kilka pęknięć na 10 cm kwadratowych, ale jak ktoś ma dobrze zrobić to tylko cyknie i pół godziny chłodzi żeby nie odkształciło się, więc lepiej nie ryzykować samemu, a w bizonie też mam pęknięcie w bloku ale dosłownie jak igłą ale ten sam gość stwierdził żeby dać sobie spokój i nie ryzykować żeby dalej nie poszło bo czasem z zewnątrz małe pęknięcie a w środku jak pajęczyna i od temperatury przy spawaniu może polecieć dalej , a gość naprawdę się zna bo był 30 lat spawaczem okrętowym w stoczni.

#18 marciniu94

marciniu94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Nazywam sie Marcin, mieszkam w woj. świętokrzyskim niedaleko Opatowa, interesuję się mechaniką rolnicza. Studiuje Mechanike i Budowe Maszyn na AGHu, a w czasie wolnym pomagam rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa :)

Napisany 07 kwiecień 2011 - 15:20

najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowego bloka ale jest to bardzo kosztowne dlatego popieram bobytempeltona ze najlepszym ostatecznym rozwiąniem jest aluminiowa blaszka i pod nia silikon

jak myslicie ile wytrzyma zaklejony pekniety blok silnika silikonem i aluminiowa blaszka??? Lepiej sie pozbyc takiego kombajnu czy nie ma zadnych obaw???

#19 karol3320

karol3320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 16:14

U mojego wujka w bizonie rekordzie też był pękniety blok, pospawali go i jest w porządku.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 mudi

mudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 październik 2012 - 22:52

ja mam pęknięcie też za pompą, zaklejone silikonem potem korek znowu silikon i płaskownik przykręcony śrubami w uprzednio wywiercone i nagwintowane otwory.wytrzymało 4 sezony a jak będzie ciekło to zmienie silikon i korek

Edytowany przez Marcin91, 28 październik 2012 - 23:15.

Zobacz także