Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr GP 2,30 - problem

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ceniu

ceniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 09:06

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Mam problem z prasą Deutz Fahr GP 2,30 chodzi o to , że prasa bardzo mocno zbija belki aż za mocno. Chciałbym się dowiedzieć czy posiada ona jakąś regulacje zgniotu (dobicia) beli. Bo ja sam nie mam pojęcia gdzie to się reguluje i czy wo gule się reguluje. Pomóżcie ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr GP 2,30 - problem Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 11:00

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Regulacji zbicia można dokonać poprzez przesuwanie momentu w którym załącza się sznurek. Otwierasz boczną osłonę (ta od strony tego plastikowego koła)i masz tam takie cięgiełko (do niego jest przykręcony taki nieduży kawałek kątownika)z nakrętką na klucz 17, znajduje się ono tuż przy tym kole co jest nawinięty sznurek a nad tym grubym łańcuchem . Przypatrz się dokładnie, ten element powoduje załączanie sznurka, i jak go wkręcisz to sznurek załączy się później, natomiast wykręcając spowodujesz wcześniejsze załączanie bo wspomniany kątownik zbliży się do zapadki uruchamiającej podawanie sznurka. Jeśli nie dasz rady to wieczorem postaram się zrobić zdjęcie tego. Pozdrawiam

#3 Share ceniu

ceniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 11:14

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Dzięki wielkie....

A jak myślisz jeśli będzie mi robił mniej zbite bele to Zetor 5211 da rade czy będę musiał jeździć MTZ 82. Bo jak na razie prasowałem mtz to on przy dobijaniu puszczał dymka.

#4 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 14:12

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Myślę że zdecydowanie MTZ, paliwa spalisz tyle samo, a bele jak są lepiej zbite to dużo łatwiej je transportować i składować, a że dymka puszcza to przecież od tego jest ;[

#5 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 18:49

Deutz Fahr GP 2,30 - problem regulacje zgniotu nie ustawia sie na sznurku tylko na dwóch sprężnynach po obu stronach prasy.mam instrukcje obsługi tej prasy po polsku więc jak coś to na gg sie odzywajcie to podeśle wtedy.

#6 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 08:44

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Można tak jak pisał @Rider ale tym nie wiele zdziałasz . Zgniot możesz zmiejszyć przez opuszczenie sprężyn przy zamkach jest tam kilka otworów to sobie wyregulujesz ;[

#7 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 06:26

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Fakt zapomniałem o tej regulacji, z tym że regulując na sprężynach zauważyłem że przy dobijaniu beli tworzy się większa szczelina między dolnymi walcami i słoma/drobne siano przelatują, chyba ze to tylko u mnie tak jest.

#8 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:47

Deutz Fahr GP 2,30 - problem witam.wiektoś może czy ta prasa ma wbudowane jakieś sprzęgło? czy tylko na womie?
Piwo to moje paliwo

#9 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 31 maj 2011 - 21:27

Deutz Fahr GP 2,30 - problem z prawej strony jest śruba ścinana na osi wychodzącej ze skrzyni.nic więcej nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:34

Deutz Fahr GP 2,30 - problem tą śrube zauwarzyłem.pewnie sprzęgło w przekażniku szwankuje i puszcza bo trzeszczy i nie moge dobić belki
Piwo to moje paliwo

#11 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:13

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Może mi ktoś podpowie co się dzieje z moją prasą? Podczas owijania sznurkiem siana sznurek nawija się na rotor! I tak czasem nakręca się zamiast owijać belę a czasem okręci się na rotorze i wraca spowrotem do komory i widzę jak się sznurek przesuwa po rotorze. Miałem też dwie takie belki że cały sznurek był nawinięty tylko na środku beli. Niestety nie zauważyłem co się wtedy ze sznurkiem działo. Miał ktoś z czymś takim do czynienia ?

Edytowany przez rafftti, 01 lipiec 2011 - 12:16.

#12 Share pawel8868

pawel8868

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 19:25

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Witam mam prase deutz fahr i mialem ten sam problem co pan z owijajacym sie sznurkiem na rotorze. Jak otworzy pan komore i wejdzie do srodka prasy to zobaczy pan ze na przednich walkach chodzi mi o te walki pod aparatem podajacym sznurek to wlanie pomiedzy jednym a drugim walkiem powinna byc guma na calej szerokosci prasy ktora ma za zadanie podac sznurek do komoty gdy on naprzyklad sie podwinal i nie tu sie dostal. W moim przypadku tych gum byli juz malo i musialem zalozyc na nowo do tego celu wykozystalem stary pas ktory do dzis sie spisuje takich gum jest dwie sztuki w tej prasie drugim sposobem jest ze jak zalonczy sie aparat podajacy sznurek to przez pewien okres jeszcze jechac zeby sznurek dostal sie w bele to ma za zadanie zapobiec ze sznurek nie zostanie wciagniety przez rotor ale mimo tego na 100 bel to i tak 1-3 trafia sie bele slabo owiniete sznurkiem.
Pisalem z kom. sorki za literowki

#13 Share AdamSzczotka

AdamSzczotka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 16:31

regulacje zgniotu nie ustawia sie na sznurku tylko na dwóch sprężnynach po obu stronach prasy.mam instrukcje obsługi tej prasy po polsku więc jak coś to na gg sie odzywajcie to podeśle wtedy.

Cześć kolego mam do ciebie wielką prośbę czy gdybym wysłał ci e-meila przesłał byś mi instrukcję do tego cuda bo mam problem a robota czeka

#14 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 17:16

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Odezwij się na mejla to ci podeślę

#15 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 10 sierpień 2016 - 08:17

Odezwij się na mejla to ci podeślę

Jak możesz to i mi podeślij : andrewk666@gmail.com

Mam problem przy prasowaniu słomy. Śmigam 9km/h, prasa ma ciągle obroty 540/min, a przy dobijaniu potrafi wyrzucić słomę z tyłu. Na pewno belka się nie zatrzymuje. Jest to bardzo denerwujące bo później trzeba ponownie jeździć i zbierać to co wyrzuciła... Próbowałem jeździć wolniej, regulować podbierakiem i nic to nie pomaga. Przy trawie nie ma tego problemu, a belki są dużo bardziej dobite z racji mniejszej prędkości.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#16 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 25 wrzesień 2016 - 12:28

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Mam problem z greenlandem rf120 - to samo co gp 2.30 / vicon 120. Kilka razy w sezonie rozerwało mi łańcuch, który jest nad sterownikiem ( akurat po tej stronie jest tylko jeden ). Łańcuch wygląda jak nowy, tak samo zębatki. Jest prawidłowo napięty. Zawsze rozrywa przy dobiciu jak włączy się sznurek. Ostatnio w ciągu dnia 2 razy mi pękł - i tu była prasowana trawa bo 4 dni leżała i nic nie podeschła. Zgniot mam ustawiony na centralnym położeniu. Belki były bardzo ciężki i tu pytanie czy waga ma coś do tego ? Jakieś przeciążenia czy szukać dalej ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#17 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 18:11

Deutz Fahr GP 2,30 - problem Bezpiecznik odpowiedni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 17:09

o jakim bezpieczniku piszesz ?