Skocz do zawartości

Zdjęcie

KUPNO Gospodarstwa Rolnego

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:23

KUPNO Gospodarstwa Rolnego witam wszystich.
mam pewną myśl,pomysł i jednocześnie problem. Mianowicie, jestem studentem rolnictwa i moje zaplecze to gosp. 30 ha, mój ojciec "nastawia sie na krowy" obecnie 25 DJP plus jakieś cielaki, a i jeszcze możliwość powiększenia gospodarstwa jest/bedzie dośc trudne więc...
Po ukończeniu studiów plauje:
-zacznę od planu 2, z 30 ha utrzymam ok 50 DJP plus jałówki(ok.10) po dobrych krowach dla siebie. Czyli krótko mówiąc z 30 ha nie wyżywie rodziny siejąc zboża tylko na sprzedaż, natomiast przy takim areale utrzymam stado krów już zdolne do tego by zapewnić jakis tam poziom.
-plan 1. (p.s. marzenie). Kupić gosp. +400 ha i żyć tylko ze sprzedaży płodów rolnych. (przenica, rzepak, ziemniaki itp.). Chyba że bedzie dużo łąk, pastwisk to i bydło żeby ziemia sie nie marnowała. Cena takiego gosp. to w zależności od województwa 6-9mln.(zależne od klasy ziemi, budynków czy są i w jakim stanie). Przez 1-2 lat obrobiłbym to sprzętem jaki posiadam obecnie a reszte maszyn bym kupił, ale tylko najpotrzebniejszych (ciąg.+200KM+pług+siewnik+drugi kombajn),a potem sukcesywnie lepszy sprzęt.

moje pytanie jest takie w zw. z tym:
1. Czy jest choć mała szansa ze jakiś bank udzieli mi kredytu pod zastaw tego gospodarstwa które chce nabyć?
w sensie jak nie dam rady ze spłatą to zabiorą mi gosp.(te zakupione) i te 10-20% wkładu własnego przepadnie.
2. chciałbym wziąć kredyt na zakup ziemi i drugi (max 300-400tys. na sprzęt najpotrzebniejszy)czy byłaby taka możliwośc?
3. prosze o wasze opinie. zdaje sobie sprawę ze start jest trudny ale jak by poszło....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KUPNO Gospodarstwa Rolnego Dzisiaj, 13:57
  •  

#22 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:49

KUPNO Gospodarstwa Rolnego Przy 30ha praktycznie nie możliwe żeby dali Ci taki kredyt. Chyba że miałbyś niewiadomo kogo jako żyrantów. No i pomyśl kiedy to by się zwróciło.

#23 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:00

KUPNO Gospodarstwa Rolnego ale jabym chciał kredyt pod zataw tego gospodarstwa 400ha.Chodzi mi o kredyt hipoteczny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 15 marzec 2011 - 19:03

KUPNO Gospodarstwa Rolnego Radze się zapoznańc z literaturą w interencie na ten temat , poleciłbym stronę BGŻ , bo wiesz do twoich planów można wiele scenariuszy pisać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:41

KUPNO Gospodarstwa Rolnego

witam wszystich.
mam pewną myśl,pomysł i jednocześnie problem. Mianowicie, jestem studentem rolnictwa i moje zaplecze to gosp. 30 ha, mój ojciec "nastawia sie na krowy" obecnie 25 DJP plus jakieś cielaki, a i jeszcze możliwość powiększenia gospodarstwa jest/bedzie dośc trudne więc...
Po ukończeniu studiów plauje:
-zacznę od planu 2, z 30 ha utrzymam ok 50 DJP plus jałówki(ok.10) po dobrych krowach dla siebie. Czyli krótko mówiąc z 30 ha nie wyżywie rodziny siejąc zboża tylko na sprzedaż, natomiast przy takim areale utrzymam stado krów już zdolne do tego by zapewnić jakis tam poziom.
-plan 1. (p.s. marzenie). Kupić gosp. +400 ha i żyć tylko ze sprzedaży płodów rolnych. (przenica, rzepak, ziemniaki itp.). Chyba że bedzie dużo łąk, pastwisk to i bydło żeby ziemia sie nie marnowała. Cena takiego gosp. to w zależności od województwa 6-9mln.(zależne od klasy ziemi, budynków czy są i w jakim stanie). Przez 1-2 lat obrobiłbym to sprzętem jaki posiadam obecnie a reszte maszyn bym kupił, ale tylko najpotrzebniejszych (ciąg.+200KM+pług+siewnik+drugi kombajn),a potem sukcesywnie lepszy sprzęt.

moje pytanie jest takie w zw. z tym:
1. Czy jest choć mała szansa ze jakiś bank udzieli mi kredytu pod zastaw tego gospodarstwa które chce nabyć?
w sensie jak nie dam rady ze spłatą to zabiorą mi gosp.(te zakupione) i te 10-20% wkładu własnego przepadnie.
2. chciałbym wziąć kredyt na zakup ziemi i drugi (max 300-400tys. na sprzęt najpotrzebniejszy)czy byłaby taka możliwośc?
3. prosze o wasze opinie. zdaje sobie sprawę ze start jest trudny ale jak by poszło....

plan1 teoretycznie szansa jest ale w praktyce to te 30ha zastawu to pikus,chyba ze bedziesz mial super poreczyciela.
Chyba nie rozumiesz pojecia wkladu wlasnego czyli jesli wklad wlasny ma wynosic 20% i 400ha kupujesz za9mln to musisz miec swoich pieniedzy 1,8mln(20% z 9mln) a kredytu dostaniesz 6,2mln. Jesli okaze sie ze nie jestes w stanie splacic kredytu to wowczas bank przejmuje ziemie i sprzedaje ja w celu pokrycia długu. ziemia wowczas jest sprzedawana tanio

warto 9 mln inwestowac w rolnictwo?przez 15 lat zaplacisz odsetek 2,7mln od kredytu w wysokosci 9mln
pomyslales ile wynosi stopa zwrotu?zebys wyszedl na swoim musisz miec ok1mln zysku co roku

utopia

plan 2 jest racjonalny

Edytowany przez przemol87, 15 marzec 2011 - 19:42.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ