Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas AXION

185 odpowiedzi na ten temat

#161 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 23 sierpień 2010 - 21:45

Claas AXION maszyna jest mocna ...:) ja bez power bustera ;p w zakresie C na 3 metry głębokość jakieś 20 cm wyciągam do 13 na godzine w lżejszej ziemi a w cięższej w granicach 10 --> 175km brozak2 a ile wyszło Ci spalanie na hektar?? , taki zestaw zrobić to przecież kawałek kabelka złącze od starej przyczepy ;] i barometr jakiś dobry tyle że trzeba pilnować każde koło i trzeba mieć hektary w kawałku, tak jak u mnie rozdrobnienie od 50 arów do 2 hektarów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas AXION Dzisiaj, 18:09
  •  

#162 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 22:56

Claas AXION 16-17 l/ha.
sam zestaw do pompowania nawet z nastawianiem cisnienia to nie problem zrobic, troche trzeba bedzie z wentylami pokombinowac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#163 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 06:37

Claas AXION mi wychodzi w granicy 11-13 litrów, jak coś opatentujesz daj znać ;)a w orce też będziesz chciał to wykorzystywać rozumiem (ostatni off top ;p)

#164 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 21:23

Claas AXION tzn oprocz zwiekszenia sily uciagu, zmniejsza sie ugniatanie ziemi, wiec w kazdej pracy w sumie warto obnizac cisnienie. jesli jednak uda sie pracowac w przyszlym roku na blizniakach to caly czas bede jezdzil na cisnieniu 1.2 bara.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#165 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 październik 2010 - 19:14

Claas AXION ja mialem dzisiaj claasa axiona 830 na probe i rewelacji nie ma, z plugiem z ktorym smiga moj ursus 1634 on stanol pod gore i nie dosc ze sie zaczol kopac to jeszcze go dusilo tu macie link

#166 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 17 październik 2010 - 19:41

Claas AXION Trochę dziwne.W tamtym roku przywieźli ma Ariona 630 145km to z podobnym pługiem dawał sobie rady.Nie było rewelacji ale nie było mowy żeby staną.Jak puściłem głębiej pług no to nie miał siły ale ponad 9 km/h.2 kolegów kupiło teraz Axiony 810.Z jednym orałem.Pług KUHN 5 skib no to przystawał jak się topił ale szedł dobrze.Ma też on NH Tm chyba 130 albo 140km to mówił że nie ma szans do Classa.Trza było 1634 też spróbować to by było porównanie.Jak Ariona przywieźli to za nim jechał Valmet 160km z trochę większym pługiem.Był lepszy.

#167 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 18 październik 2010 - 17:29

Claas AXION kolego dark34 mam pytanie kto robił u Ciebie pokaz?, lokalny dealer czy ktoś inny? Powiem tak dla mnie ten film nie mówi o niczym więcej jak o braku ustawienia pługa a po szarpaniu ciągnikiem brak umiejętności jego obsługi, nie pisz głupot że AXION nie daje rady, ostatnio sporo jeździłem ARIONEM 620 C 130 KM znamionowej z pługiem Vogel&Noot M 1000, w bardzo różnych warunkach, szerokość robocza różnie zależnie od gleby 36cm i 40 cm jak również na lżejszej glebie 48 cm. Prędkości robocze od 7 KM/h do 12 KM/h głębokość od 25 do 30 cm i ciągnik spisywał się dobrze a to tylko 130KM więc moim skromnym zdaniem film zrobiono tendencyjnie aby oczernić Claas-a sory ale takie mam wrażenie, mój znajomy ma ARESA 140 KM i pług Vogel XM 1050 ustawiony na 48cm i przedpłużek i orze po kukurydzy w podobnych warunkach jak na filmie 8-9 km/h więc nie zgadzam się z Tobą. Porównanie Ursusa do AXIONA kolego to śmiech. Zresztą kiedy zrobiono film? Na ciągniku są naklejki DHK a z tego co wiem to Korbanek wyprzedał już ciągniki Claas więc jaki mieliby cel robić pokaz no chyba żeby pokazać jak jest źle a przynajmniej tak wygląda.
Pzd

#168 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:12

Claas AXION W ogóle treści wrzucane przez kolege są jakieś absurdalne... Po pierwsze Korbanek nie daje Claasów na testy (yacenty może zaświadczyć). Porównywanie Axiona do 16stki to nie porozumienie. Chyba nie na tym polu, nie pod górę i nie na tej głębokości

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#169 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:28

Claas AXION Kto powiedział że Korbanek??? I dlaczego go nie porównać do 16??? Ze za mocny jest??? ;) Inna sprawa że pierwszy przejazd od miedzy był za głęboko robiony

#170 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:57

Claas AXION Hahaha macie ziemię jakos rendzine pług zakopaliscie prawie po rame i się dziwicie. Jak kiedyś oragłem swojim Zetorem 7340 3skibowym pługami co moj zetor były 5211 dawał sobie rade bez problemu. I na rendzinach też miałem takie problemy jak było mokro pod gorke i ciężka ręndzina to moj 7340 też stawał przy takich pługach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:46

Claas AXION no ale na sasiednim polu usrsus 1634 wychodzi z tym plugiem bez problemu a dzisiaj tym plugiem na ta sama glebokosc na tym samym polu bylo konczone i jezdzil tam new holland t7040 i lepiej sobie radzil chociaz slabszy jest
Pokaz zalatwial Trojan a ciagnik byl prywatnego goscia ktory go wziol od korbankow z wyprzedazy.
Korbanek przeciez daje ciagniki na probe bo mialem od nich massey fergusona 6495 i zostawili mi go na cala noc
A film byl robiony 17 pazdziernika 2010r a ten z new hollandem 18 pazdziernika 2010r

#172 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 18 październik 2010 - 21:19

Claas AXION masakra ... kto tym jezdzil oO, zmiana biegow pod obciazeniem /tryb transportu/ ja ciagne 2,5 m za soba w nie zbyt lekkiej ziemi ;/ i idzie jak przecinak ;p, przyjedz zobaczysz..., dealer pojechal po bandzie z takim pokazem...

#173 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 październik 2010 - 18:17

Claas AXION kolego dark34 niezły jesteś że tylu się znalazło na pokaz u Ciebie i jeszcze z filmem, po pierwsze pokazałeś AXIONA w pierwszym przejeździe czyli pług nie był ustawiony a tak jak kolega powiedział na filmie widać że wszedł po ramę więc jak miał pójść, najpierw trzeba ustawić wszystko zrobić kilka przejazdów, ustawić ciąg itd ale skoro masz pług to wiesz i dopiero później oceniać,
Co do New Hollanda to po pierwsze ciągnik miał dużo większe obciążenie z przodu od AXIONA, po drugie był na specjalnych niskociśnieniowych oponach Michelin czy o zwiększonym uciągu, poznałem na filmie po felgach z rantem zapobiegającym zsuwaniu się opony, więc Twoje porównanie można sobie schować daleko. Przepraszam bardzo skoro takie robisz porównania to osobiście nie mam powodu jak pewnie wielu z nas wierzyć Ci że pług był tak samo ustawiony do każdego ciągnika. Nie wiem co na celu mają Twoje filmy osiągnąć. Podsumowując co Ty chcesz kupić, czy ewentualnie udowodnić że wszystko jest do bani. Czekam na kolejne filmy z ciągnikami ciekaw jestem kogo jeszcze dasz radę namówić na pokazy.
Nie gniewaj się ale jakoś to wszystko mało poważnie wygląda z Twojej strony przynajmniej ja tak to odbieram i mnie taki test nie przekonuje o słabości czy wartości przedstawionych marek na filmach. Jedno jest pewne warunki masz ciężkie i tyle a czasami najlepszy sprzęt przegra z polem i brakiem wiedzy o technice.
Jeszcze jedno kolego co widać na filmie z NewHolland pług mieliście na podnośniku lekko podniesiony całościowo, pierwsza skiba wypłycona widać to na wieżyce gdzie bolec opiera się na na otworze oraz jest na filmie że ciężar pługa nie opierał się na tylnym kole ponieważ był lekko uniesiony(czyli brak orki na ustawioną głębokość) pług w górze tak że miejscem kółko nie dotykało do pola i nawet się nie kręciło więc nie gadaj że jednakowe było ustawienie pługa, wypłyciliście na EHR jego głębokość.
Pdsumowując test nie jest obiektywny, moim zdaniem kręcisz i chyba zależało Ci na tym aby kogoś ugotować z pokazem a kogo to sam sobie odpowiedz. Żenada kolego.

#174 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 19 październik 2010 - 19:45

Claas AXION kolego MASZLAND Claas byl u mnie na probie ale kierował jego własciel New Hollandem tez kierował właściciel, Axion tez trzymał pług na podnośniku, bede miał jeszcze raz Axiona i Fergusona na próbe to sobie porównamy jak będą sobie radzić, i zwróc uwage na to ze Class ma 196km mocy nominalnej i 209km maksymalnej to powinien obracać kołami jak szalony a tu on nie bardzo może bo go dusi a New Holland ma 182km a na walku 234 ale to tylko na wałku pod obciążeniem, wiec New Holland i tak jest słabszy ma wiekszy ciężarek na przednim podnośniku i ma opony o większym uciągu (XEOBIB) więc powinno go dusić bo do tego ma silnik IVECO który jest mulny a Claas DPS. Owszem masz racje na ciągniku są naklejki DHK ale on został kupiony z wyprzedaży gdy już Korbanek zakończyl sprzedaż Claasa, pokaz robil dealer Claasa TROJAN gdyż on przejoł cały serwis Claasa na nasz teren

#175 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 październik 2010 - 20:50

Claas AXION No na filmie nie widać żeby kółko się nie obracało przy AXIONIE, jeżeli NH miał większe obciążenie czyli masę inną od AXIONA, opony o większym uciągu a do tego szersze od AXIONA to przy mniejszych przełożeniach dusić wcale go nie musiało a uciąg wzrósł diametralnie i dlatego jakoś sobie radził miał przedni TUZ więc stosunek ciężaru był inny, przód lepiej dociążony w NH jakoś tego nie zauważasz jeżeli będziesz porównywał ciągniki o innych walorach trakcyjnych to nigdy się nie dowiemy który jest lepszy to tak jak byś porównywał dwa samochody i przyspieszenia, drogę hamowania, karoserie podobne tylko jeden standardowy a drugi po lekkim tuningu więc nigdy nie będą równe, osobiście jak byłbym dealerem to drugi raz nie namówiłbyś mnie na pokaz skoro raz tak oczerniłeś markę, wrzuciłeś film z początku pola gdy trzeba było ustawić pług i opis jest źle i jesteś z siebie zadowolony. Dla mnie to nie są testy tylko dobrze się bawisz da nie da rady.
Ja już skończyłem szkoda polemizować każdy ma swoją filozofię czy słuszną koledzy forumowicze sami ocenią i mam nadzieję że wyciągną prawdziwe i słuszne wnioski a Tobie życzę żebyś dobrze wybrał ciągnik.

#176 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 19 październik 2010 - 20:57

Claas AXION ale kolego MASZLAND w takim razie powiedz mi dlaczego Claas Axion jechal 3,5km/h skoro jest silniejszy a New Holland nie schodzil ponizej 4,5km/h. Mam mieć ponownie Axiona i Masseya na probie ale bedą razem także bedzie wtedy porónanie a New Hollanda ja wogóle nie probowalem tylko poprostu to jest pole znajomego moje jest po sasiedzku ale juz zaorane wiec wjechalismy na jego pole a on sobie tylko konczyl orac i pojechalem tam do niego zeby sobie poprostu z nim pojezdzic i pogadac i przy okazji film nakręcilem, i ja wcale nie mam zamiaru oczrniac marki Claas ponieważ uwazam ze jest to bardzo dobra firma tylko poprostu mowie ze wypadl ten Axion marnie, moze to byl jakis felerny egzemplaz, ja poprostu mowie jakie sa moje wnioski

#177 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 październik 2010 - 05:30

Claas AXION Kurcze no właśnie staram Ci się wytłumaczyć a Ty dalej swoje, jeżeli takie prędkości były jak mówisz to właśnie NH uzyskał to dzięki obciążeniu i oponom i ich szerokości ale Tobie nie da się realnie wytłumaczyć. Zobacz na forum jest kilku użytkowników AXIONÓW i z mocą problemu nie ma żaden a i warunki pewnie też mają różne. Ja tylko mówię o Tym że ciągle źle porównujesz ale ok Twoje prawo.

#178 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 31 październik 2010 - 21:44

Claas AXION Można wiedzieć skąd kolego @dark32 jesteś, że twoim dealerem jest TROJAN? Ja mieszkam ok. 20 km od Wieliczki i ciekaw jestem na jakich zasadach oni robią te pokazy lub wypożyczają ciągniki na testy :D

#179 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 31 październik 2010 - 23:25

Claas AXION Po takiej reklamie jaką zrobił kolega dark34 to zdziwiłbym się jakby dealer chciał dalej robić pokazy tym ciągnikiem ale zapytać możesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 18:04

Claas AXION Mnie bardziej interesował by jakiś arion najchętniej w CIS-ie :)