X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas AXION

185 odpowiedzi na ten temat

#141 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 19:57

Claas AXION

brzozak2 pytanko... ;[ u kogo wykonujesz przeglądy?? u korbanka czy u jakiegoś nowego pośrednika sieci claas??

przeglady sam robie, a jak potrzebuje komputer do dzwonie do agrimaszu

teraz wszyscy którzy dotychczas kupili axiona będą załować ;P

ja nie zaluje ze juz dwa lata mam czym robic :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas AXION Dzisiaj, 11:20
  •  

#142 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 18 sierpień 2010 - 22:21

Claas AXION hah w moim znazceniu przeglady = moje 800 godzin ;P więc zawiele ich nie miałem, ale też mam zamiar następne już robić samemu. Axion staniał bo mają jakas promocje 50 000 zniżki na ten typ podobnie jest na Ariona seri 400 jest 25 tys zniżki... bynajmniej u mojego dealera ;p

#143 Share robert4

robert4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 20:34

Claas AXION Witam Panowie, bardzo poważnie rozważam kupno AXIONA i tu kieruję pytanie do kolegi brzozak2 i karol0604 ponieważ posiadacie taki model od jakiegoś czasu prosiłbym o podpowiedzi co do producentów poszczególnych podzespołów tego ciągnika,ponieważ to składak i wiem że nikt o tym chętnie nie mówi ale spytam czy przydarzały się wam jakieś awarie które eliminowały ciągnik z pracy na dłuższy czas, czy bywało że trzeba było ściągać ciągnik z pola.

#144 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 20:52

Claas AXION każdy ciągnik to składak :) a to przedni most Carraro, a to skrzynia ZF, a to silnik Deutz, zasilanie Bosch, chłodnice Delphi, alternator Iskra.Claas nie różni się pod tym względem od NH, JD czy MF

#145 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 07:11

Claas AXION Z tym iż niektóre z tych marek to "większe" składaki są...co poniektóre firmy mają jednak swoje silniki i swoje skrzynie-ba, w niektórych modelach oba te komponenty występują w parze  :)

#146 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 07:27

Claas AXION właśnie w "niektórych" modelach, ale nie we wszystkich :) i skoro taki Claas potrafi złożyć swój ciągnik z silnika DPS i tak go skonfigurować że będzie oszczędniejszy niż JD, dołoży do tego skrzynię GIMA, most Dana i posadzi na tym wszystkim własną kabinę, to wychodzi z tego fajna maszyna o bardzo dobrych parametrach

#147 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 08:11

Claas AXION Czyżbym twierdził co innego ? :)-zauważ tylko że nie wszystkim firmom to składanie wychodzi równie dobrze co Classowi  :) (a tak na marginesie  to Niemcy dosyć się skarżyli na awaryjność ciągników tej marki...no ale oni dosyć upierdliwi są pod tym względem w odróżnieniu od nas-u nas dopóki na jaw nie wyjdzie że ciągnik więcej stoi w serwisie niż robi w polu to wszystko jest cacy :) )

#148 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 08:22

Claas AXION faktem jest że ciągniki Claas są awaryjne ponad przeciętność, ale z roku na rok jest coraz lepiej (tak bynajmniej wynika z ankiet tychże niemieckich rolników). Seatowi potrzeba było 10 lat, aby dojść poziomem wykonania swoich aut do VW, którego auta i tak nie słyną z tego że są bezawaryjne. Może Claas poradzi sobie szybciej :)

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2010 - 09:03

Claas AXION Ja jednak wolę, jak inżynierowie projektują elementy, aby wzajemnie ze sobą współpracowały. :) Poza tym... łatwiej zrobić składaka na ramie, niż łączyć elementy poprzez "dzwony" i flansze. :) Łatwiej opanować naprężenia i wzajemne przenoszenie sił. :)

#150 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 09:17

Claas AXION Największa awaria coś z turbiną ale wina leżała po stronie technicznej ... gdzieś nie "masowało" przyjechał na gwarancji i naprawił ... pisałem już wcześniej o tym poczytaj cały temat jest sporo wskazówek... a jeżeli mogę coś doradzić to powiedz przedstawicielowi że chcesz ciągnik z "blachami" które zakłada się jak ciągnik ma chodzić z turem ... dobra sprawa wzmacnia całą ramę :) znam przypadek kiedy ciągnik strzelił w połowie ale to był jakiś ares a przezorności nigdy nie zwiele :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share robert4

robert4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 19:27

Claas AXION Och więcej pytań niż odpowiedzi no cóż wiem że silnik z osprzętem jest identyko JD skrzynia biegów to MF o której nie znam pozytywnych wypowiedzi wręcz przeciwnie. Myślę że awaria z turbiną którą serwis załatwia za jedną wizytą to nie poważna awaria. A awaryjność ponad przeciętność to niezbyt zachęcająca informacja do kupna tego ciągnika. Szkoda że brzozak2 sie nie wypowiedział on chyba ma najdłużej ten ciągnik.

#152 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 19:36

Claas AXION prosiłes o najpoważniejszą usterkę jaka wystąpiła podczas eksploatacji wiec Ci ją podałem ..., nic wiecej poważnego się nie działo.

#153 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 08:15

Claas AXION

Och więcej pytań niż odpowiedzi no cóż wiem że silnik z osprzętem jest identyko JD skrzynia biegów to MF o której nie znam pozytywnych wypowiedzi wręcz przeciwnie. Myślę że awaria z turbiną którą serwis załatwia za jedną wizytą to nie poważna awaria. A awaryjność ponad przeciętność to niezbyt zachęcająca informacja do kupna tego ciągnika. Szkoda że brzozak2 sie nie wypowiedział on chyba ma najdłużej ten ciągnik.

To są zupełnie inne skrzynie niż w starych MF-ach, te typy są na rynku bodajże od 2005-06 roku. Wg niemieckich rolników nie sa one jak na razie problemowe

#154 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 13:08

Claas AXION ja mialem jedna powazna awarie (opisywana na forum), mianowicie sruby mocujace przedn i TUZ sie zerwaly. poza tym bylo pare malych usterek, ale zadna nie unieruchomila pojazdu.

moj ezgemplarz jest z samego poczatku produkcji, wiec moge to zwalac na choroby wieku dziecięcego. byc moze teraz pojawia sie mniej malych usterek, typu wlacznik kierunkowskazow, brak jednej tylnej pozycji, uszkodzony czujnik skretu kol, itp.

jest jedna cecha, ktora wyroznia ten ciagnik - jest twardzielem :)
u mnie teraz ciaga 4 metrowego karata na 25 cm i daje rade jezdzic 8-10 km/h
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2010 - 13:50

Claas AXION Próbowałeś może pracować, bez tego siłownika na dyszlu? :) Nie widziałem, jak zestaw pracuje, ale śmiem twierdzić, że w dużej mierze odpowiedzialny jest za to patent Lemkena. :)

#156 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 18:22

Claas AXION w glebokiej uprawie w sumie nie probowalem, po manometrze widac, ze cos sie dzieje :)

w plytkiej nie odczulem roznicy, ale tam ograniczeniem uciagu byla moc silnika, a nie trakcja.

na przyszly sezon lepiej sie przygotuje: chip + blizniaki + system szybkiej regulacji cisnienia + wiekszy ciezarek na przod, bo traktor lubi deba stanac jak na sciezke trafi :) :)

#157 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2010 - 18:27

Claas AXION System szybkiej regulacji ciśnienia? :) Będziesz boost controler do ciągnika montował? :) Może jednak chodzi o regulację ciśnienia w oponach? :)

#158 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:19

Claas AXION regulacje cisnienia w ogumieniu :)

cos w ten desen:
http://www.steuerung...raktionsbox.pdf

#159 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 20:36

Claas AXION Ile taki zestaw może kosztować ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 20:40

Claas AXION w agrotechnice mowia ze 150 jurkow, wiec mysle ze warto zainwestowac, tylko nie wiem gdzie mozna znalezc takie ustrojstwo. w sumie jakby dobrze pomyslal to mozna zrobic we wlasnym zakresie taki mechanizm, tylko ciekawe czy wyjdzie taniej :)

troche mi sie nie podoba rozwiazanie z tym zaworem, powinno byc tak, ze nastawiam sobie dana wartosc cisnienia i ide rozkladac/ustawiac maszyne itp. a nie stac i patrzec ile nabilo.