Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas AXION

185 odpowiedzi na ten temat

#101 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 luty 2008 - 23:19

Claas AXION no to ile palą na 1 ha ( około )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas AXION Dzisiaj, 01:26
  •  

#102 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 luty 2008 - 23:53

Claas AXION napisze to znow: kto czyta nie bladzi

brzozak2 i karol0604 napiszcie i zamknijcie usta :D, niektórym osobą które twierdzą że Claas-y dużo palą B) . Robiliście już jakieś pomiary spalania, np przy orce czy w transporcie czy jeszcze nie?

ja nie mialem jeszcze mozliwosci, robie w wiekszosci jak ze szkoly wroce, a teraz coraz rzadziej wiec przyjdzie na to pora w przyszle zniwa, poza tym nie ma jeszcze ciezarka wiec pomiar przy orce w permanentym poslizgu to raczej bez sensu, bo pewnie sam bym sie przestraszyl, musze jeszcze plug przestawic na 50 cm, zeby lepiej wykorzystac jego moc

a na oko to chlop umarl
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#103 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 luty 2008 - 00:14

Claas AXION na "oko" nigdzie nie ma

#104 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 22:08

Claas AXION @karol0604 dzwonili do ciebie z serwisu, w zwiazku z wymiana tylnych blotnikow?? maja je wymiac bo podobno jest inny odcien lakieru niz na masce ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#105 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 09 luty 2009 - 13:44

Claas AXION yy sorka.. dzis odczytalem too co napisales.. u mnie juz wymienione blotniki a wada ta nie dotyczyla wszystkich modeli tylko jedna z seri wyszla z tym ze defektem a spowodowane bylo to najprawdopodobniej z zla jakoscia farby jaka byly pokrywane, u mnie juz zmienione i Claas znow :lol: jest zielonym Claasem xD:P

#106 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 11 luty 2009 - 21:20

Claas AXION Yo no ja chyba się wycofam z axiona. to co tobie @brzozak2 dzieje się z przodem podobnie u kuzyna mojego taty kolegi (okolice Dzierzgonia) . Na domiar złego coś podobnego mu się dzieje na tyle. Wniosek z tego, że to już źle dobrane materiały w fabryce, a nie bardzo mi się uśmiecha kopać w opony na polu ;) . W piątek jadę podpisać umowę do ARiMR więc trzeba ostro zacząć myśleć nad wyborem marki.

#107 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2009 - 21:38

Claas AXION pol roku temu zabronili uzywac przedniego ciezarka (do tej pory nie przywiezli nowego), a jakos tydzien temu przyjechali i zdemontowali obciazenie z tylnych kol podobno pojawily sie wady w niektorych egzemplarzach, a nie trzeba sie zbyt mocno wysilac by wyobrazic sobie 300 urywajace sie z kola na drodze i do tego 2x50 podstawa

EDIT

@darolee wbrew pozorom po przejsciach z MF to uwazam, ze claas jest bezawaryjny, wysiadaja tylko jakies proste mechaniczne polaczenia, a nie jak w MF co serwis nie wie z ktorej strony sie za to zabrac, no i najlepsze nigdy nie wiesz czy odpalisz ;)

#108 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 12 luty 2009 - 17:23

Claas AXION hmm u mnie zero problemow... tej natury... tylko te blotniki tzn ich kolor z tyłu ... aaa z przodu prawy blotnik oberwalo mi sie mocowanie a to dlatego ze sie samo rozkrecilo.. ale juz naprawione... B) ii tez mysle ze jak narazie jak sie cos mi psolo to w ten sposob ze nie przeszkadzalo w eksploatacji co najwyzej w wygladzie ;) ;] i jezeli mialbym kase w przyszlosci....(licze na przejecie czesci gosp...B)) to mysle ze zainwestowalbym w 2 claasa i mysle tu o Arion 510... :) ale tu glownie tez chodzi o jeden serwis takie same oleje... etc... B)

#109 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 09:46

Claas AXION Co myślicie o Claasie Arionie 510, może mieliście z nim doczynienia.

:blink: :D :D :D :( :( :) :) :D
powered by DEERE

#110 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 11:18

Claas AXION Chyba nie ma takiego axiona. Jest axion 810

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 11:21

Claas AXION Może nie Axion a Arion ?? http://www.agrofoto....510-t11472.html

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#112 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 13:06

Claas AXION Trochę w zły temat trafiłem z pytaniem więc się powtórzę. Chodzi mi o awarię z przedniego TUZa, tą co demonstrował @brzozak2. Podobno ocenili to na wadę fabryczną i wymieniali wszędzie (mocowania domniemam). Prawda to, czy standardowa ściema dealerska?

#113 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 13:19

Claas AXION wlasnie uwazam, ze w dobry trafiles (ciagniki claas :blink: ), poniewaz tam wypowiadal sie @matuch ktory bedzie znal najlepiej sytuacje. moze male PW do niego, co by nie przoczyl twojego zapytania?? :D

#114 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 15:06

Claas AXION Nie znam tematu, gdyż nie mam za dużego kontaktu z serwisem, ale daj znać na PW w czym leży problem, to się zorientuje co i jak :blink: i pogonie komuś kota :D
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#115 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 10:09

Claas AXION No więc kolego @Matuch chodzi o to, że @brzozak2 miał w swoim Axionie zerwane śruby mocujące przedni TUZ. Oprócz niego w mojej okolicy spotkałem się jeszcze z jednym takim przypadkiem, a to już dużo. Był to jeden z głównych powodów dla którego (niestety) odstąpiłem od zakupu tej maszyny. @brzozak2 gdzieś miał fotki w galerii, chciałem zapodać link, ale fotek tyle ma, że mi się znudziło przeglądanie ;) A przedstawiciel powiedział mi, że z tymi śrubami to wymieniali wszędzie, bo wada fabryczna. Zastanawiam się czy prawdę gadał, czy ściemniał. Bo z reguły w takich sprawach wychodzi na to drugie. W myśl budowlanego powiedzenia " krzywo prosto, aby ostro" ;)

#116 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 16:16

Claas AXION @darolee w galerii nie mialem, ale dodawalem je gdzies na forum korzystajac z jakiego serwera. zdaje sie w jakims temacie o awariach czy kosztach eksploatacji, poszukam jak bede mial chwile ;)

#117 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 20 maj 2009 - 10:32

Claas AXION jeżeli chodzi o claas axion 850 to moim zdaniem jest to ciągnik na jakieś 200-250 ha a pod względem wyglądu i mocy silnika to bardzo dobry ciągnik
;)

#118 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 maj 2009 - 14:07

Claas AXION

pod względem mocy silnika to bardzo dobry ciągnik

nie bardzo rozumiem, mozesz napisac to jakos jasniej, albo rozwinac?

#119 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 maj 2009 - 15:30

Claas AXION @brzozak piszesz,że twój axion nie ma praktycznie żadnych awarii, a jka już są to jakieś drobne. Byłem w Niemczech pod Koln i widziałem dwa warsztaty naprawcze traktorów w jednym na 3 traktory były dwa Clasy a w drugim jeden, jak to jest są one awryjne? Kuzyn mieszkający w Holandii (pracuje na gospodarstwie rolnym) mówił mi, że jego szef woli wypożyczyć z tzw. komisu Claasa bo wie, że jst to dobra maszyna niż kupić go i jak to on mówi "dokładać do niego".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 maj 2009 - 17:46

Claas AXION

Byłem w Niemczech pod Koln i widziałem dwa warsztaty naprawcze traktorów

nie bardzo rozumiem, wiesz ile ja fendtow i deerow widzialem w warsztatach??? chcesz z jednorazowej obserwacji 2 warsztatow prowadzic jakies analizy wzgledem awaryjnosci???
u mnie byla jedna awaria (przedniego TUZu) reszte to drobnostki usuwane w ramach gwarancji, jeszcze zanim zaczely szwankowac i tyle moge na dzis powiedziec. zobaczymy za 10 lat jak beda sie sprawowac.