Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas AXION

185 odpowiedzi na ten temat

#61 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 03:38

Claas AXION

Swoja droga nie szalej tak z siewnikiem na "7" wink.gif

a to chyba Same jechalem, zepsula mi sie nagrzewnica i probowalem obcykac co jest nie tak.
a na wycieczke do axiona zapraszam B) , natomiast chip tuningu nie polecam (nawet do auta), zobaczysz jak bedzie ciagnal, ten 850 jest strasznie mocny tylko narazie trakcji nie ma :lol:
dzisiaj przyjechal holmer i wlasnie zjechalismy z pola, chcielismy kopac dluzej ale operator juz byl zmeczony, a nikt na zmiane nie przyjechal. stoll wyciagnal kopyta, pekla obudowa pierwszej gwiazdy i juz stoi 5 dni, a poza tym sporo awarii mial w tym roku i juz nikt nie ma ochoty na niego patrzec
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas AXION Dzisiaj, 10:50
  •  

#62 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 20:31

Claas AXION brzozak2 i karol0604 napiszcie i zamknijcie usta B), niektórym osobą które twierdzą że Claas-y dużo palą :lol: . Robiliście już jakieś pomiary spalania, np przy orce czy w transporcie czy jeszcze nie?

#63 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 21:06

Claas AXION ja nie mialem jeszcze mozliwosci, robie w wiekszosci jak ze szkoly wroce, a teraz coraz rzadziej wiec przyjdzie na to pora w przyszle zniwa, poza tym nie ma jeszcze ciezarka wiec pomiar przy orce w permanentym poslizgu to raczej bez sensu, bo pewnie sam bym sie przestraszyl, musze jeszcze plug przestawic na 50 cm, zeby lepiej wykorzystac jego moc
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#64 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 00:06

Claas AXION

natomiast chip tuningu nie polecam (nawet do auta), zobaczysz jak bedzie ciagnal, ten 850 jest strasznie mocny tylko narazie trakcji nie ma :lol:

A to czemu chip tuningu nie polecasz? Dowiedzialem sie od Pawla, ze we wszystkich axionach silnik jest ten sam tylko wlasnie inny chip wstawiony i cos tam zamieszane z ustawieniem kata lopatek w turbinie i moze cos jeszcze. Z tym tuningiem to sie zobaczy, bo moze byc za duzy na moje ha i tylko niepotrzebnie paliwko bede przepalal. Mam T-150K z jelczem 240 KM, do orki jak znalazl. Axion ma byc do uprawy i siewu wiec poki, co na poczatek nic nie bedzie ruszane (zreszta i tak przez okres serwisu nic nie bede ingerowal). Swoja droba fajnie, ze koles z rzadu powiedzial, iz PROW beda popedzac, bo daleka droga byla realizacji. Powiedzial,ze do kwietnia chca sie ze wszystkimi wnioskami uporac, to moze na przyszly sezon by byl :P

#65 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 18 listopad 2007 - 01:21

Claas AXION Ja też po sql robie wiec za malo czasu bylo na spalanie a pozatym nie mialemtakiego kawalkaz eby sprawdzic za rok jak wjade w 20 ha mam taki jeden chociaz to sprawdze ale nie narzekam zebym duzo wlewal:P a prawda co prawda zawsze najwiecej mowia Ci ktorzy nigdy wzyciu nie widzieli traktora:P

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 02:31

Claas AXION

i cos tam zamieszane z ustawieniem kata lopatek w turbinie i moze cos jeszcze.

i te cos tam to w wiekszosci przypadku zmiany mechaniczne i one daja naturalne rezultaty, ja poprostu w chipa nie wierze, wiem ze tysiace osob jezdzi na "zchipowanych" autach i twierdza ze jest zaj*******, ale gdyby sie przesiadli na auto ktore naturalnie ma podwyzszona moc to wtedy dopiero poczuliby roznice i by sie okazalo ze te 140 KM nie jest warte nawet polowy tego co ma dobre 130 :lol:. w traktorach tym bardziej w to nie uwierze. chip tuning to podstawa przy wymienianiu elementow mechanicznych, chemicznych i tylko do tego zeby skonfigurowac kompa

#67 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 10:12

Claas AXION brzozak2 tak też sie zgadzam co do tego chipowania wiem ze w axionie głównie wraz ze wzrostem mocy zmienia się rodzaj podzespołów skrzyni biegów:)

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 10:27

Claas AXION sprzeglo pewnie tez nie jest to samo i wiele innych.

#69 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 17:08

Claas AXION A no z tym to sie zgodze, ze zastosowane sa inne podzespoly, bo sa. Ale jak ktos ma troche oleju w glowie a nie tylko w ciagniku :P to mysle, ze nie bedzie tragedii, jak sobie troche podkreci. Ja jak wczesniej pisalem .... wyjdzie to w praniu czy bedzie sens cos kabinowac. A jesli chodzi o analogie do samochodu to np. w passacie b5 90-130 km silniczek jest ten sam silniczek tylko inny chip i turbina :lol: a resta identyko. Inna rzecz, ze o 130 panuje ogolna opinia, ze jest silnik zbyt wyzylowany. A w Axionku common rail i te inne gadzety to mozemy chyba tylko domniemywac co i jak sie zachowuje, bo to nowsze bajery z wyzszej polki. Ale spoko Krzysiek celna uwaga :)

#70 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 17:42

Claas AXION to nie jest tylko chip i turbina, a inna turbina i do tego program to juz znaczna ingerencja w mechanike i przynosi napewno duzo lepsze rezultaty. przydaloby sie jeszcze slodzic czyms powietrze dolatujace do turbiny no i na chlodzenie silnika tez uwazac :lol:
ciekawe jak sie ma chiptuning do power boosta??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 22:46

Claas AXION POwer boost jak teraz patrze ze ta druga seria wyszła już z boostem od Axiona 810 to mi troche szkoda ze nie poczekałem :angry: ... ale kto wiedział:lol::P i ten Cimatic tez kusi:P:D

#72 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 22:48

Claas AXION

i ten Cimatic tez kusi:P:D

no tego to nie moge odzalowac :lol: chociaz bardzo ciesze sie z tego co sie udalo tacie zakupic :P

#73 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 22:53

Claas AXION Ja tez booo poprzednie 1224 to jednak troche sie rózni od Axiona:P:P Jeszcze zebysmy z tata kombajn zmienili i bedzie ok :lol: (choć to już nie takie ważne jak było z traktorem)

#74 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 23:51

Claas AXION No fakt, ze troszke nie trafiliscie z zakupami, a w zasadzie trafiliscie akurat na czas unowoczesnien .... to troche boli, choc u brzozaka2 brak tylko cmatika :lol: a mysle ze na tym hexsie to tez sie fajnie jezdzi .... zawsze mozna wymienic skrzynie jak ktos ma za duzo kasy :P

A tak na marginesie to brzozak co z ta trakcja? Masz jakis poglad na przyczyne? ogumienie czy co?

#75 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 00:31

Claas AXION gdybym mial decydujacy glos to gumy bym wzial inne, sa na najwyzszych felgach, ale wzialbym jeszcze 1 (ostatni) rozmiar wieksze tj. szersze (600 i 710) i na wiekszym profilu 70 zamiast 65. poza tym jezdze bez bomby bo jeszcze nie przywiezli, a ta od same to nic nie daje. zobaczymy co bedzie jak dojdzie 1,5T, poza tym jestem pod wrazeniem silnika, ma niezlego kopa :P i rwie bardzo mocno do przodu.
czasami jednak dochodze do wniosku ze na tej madzie to i tak zawsze beda problemy :lol: i nic madrego nie wymyslimy

#76 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 21:44

Claas AXION Brzozak czytajac twoje wypowiedzi zauważan że znasz sie chlopie na rzeczy :lol: Sam masz Axiona i wiesz z autopsji jak to chodzi. O silniku juz wspominales jest dobry, ma wysoki moment i dobrze ciagnie ale ja uparcie napisze ze to engine JD poj 6788ccm :P Myśle ze jak dostanie te 1,5 tony na przod to mu nie zaszkodzi tylko pomoże. Jednakze opony tez graja duża role. Jak dla mnie to Axion jest ładny, dobry (bo to claas, niemiecka technologia) i wytrzymaly. Czy oszczedny nie wiem. Powiem jeszcze jedno- na targach w bednarach podczas pokazów, moim skromnym zdaniem, to właśnie on zaprezentował sie najokazalej ^_^ Dał rade :)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#77 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 21:56

Claas AXION LeF musze przyznac ze znasz sie na rzeczy :lol: umiesz czytac posty i wyciagac wnioski, tak wiec klocek napewno pomorze i wtedy dopiero bede badal zuzycie paliwa. Wciaz sie zastanawiam czy nie powinien miec szerszego i wyzszego obuwia, ale wlasnie klocek rozwieje moje watpliwosci, z jednej strony dobrze ze to nie 710 bo glownie w orce bedzie biegal, a z drugiej strony nie moge przebolec wysokosci tamtych opon :/ , jedno wiem napewno, z przodu powinny byc 600 zamiast 540, ale to przy nastepnej zmianie gum mozna skorygowac.
Jeden szczegol, ze sam nie mam axiona, to mojego taty, a jestem w takim wieku, ze wole rozrozniac pewne sprawy :P bo w zyciu nie ma nic za darmo

#78 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 00:04

Claas AXION

ja uparcie napisze ze to engine JD poj 6788ccm :lol:

Ale o co chodzi? :P Przecia teraz do wszystkich ciagnikow Claas pakuje silnik JD :) A jesli chodzi o solidnosc marki, to mozemy tyko miec nadzieje ze inzynierki z claasa trzymaja bata nad pracownikami w renault, bo nie sadze zeby pracownikow zmienili :)

#79 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 00:20

Claas AXION o tak niezawodnosc ciagnikow claasa to nadal niewiadoma, jeden rozdzielacz hydrauliki padl i "sterownik" kierunkowskazu (nie mam pojecia jak fachowo nazywa sie ta puszka, podobno sa to elementy produkowane przez hiszpanow i czesto zawodza, ale nie wszystkie marki decyduja sie na hiszpanska oferte :lol: )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 16:25

Claas AXION Brzozak2 widze ze to normalka u mnie tez nawalił sterownik od kierunkowskazow ale juz naprawione i chodzi u mnie był jeszcze problem z turbina ale z całego strachu okazało sie ze niebyło tylko masy a wiec ueterka nie duza i skorygowana:D:D