Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas AXION

185 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:55

Claas AXION

Do brzozak Sorka ze tak poźno ale nie było czasu :P Niestety oś zwykła a szkoda ze nie resorowana ale funduszy było zamało :/:/ ale niepowiem bo jeździ sie wygodnie:):D Brzozak jak tam z awaryjnością 850 pracuje bez zarzutu ???

no narazie bez zarzutu, ale cos wiecej bedzie mozna powiedziec za rok, gdy bedzie mial za soba pelen sezon.
w pytaniu o os nie chodzilo mi o wygode (bo to jest oczywiste) tylko o wage, bo ciagniki wyposazane w taka os sa sporo ciezsze
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas AXION Dzisiaj, 21:01
  •  

#42 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 27 październik 2007 - 23:38

Claas AXION Ale tu smutno :angry: widac malo fanow i posiadaczy Axionow. Co prawda zaliczam sie jeszcze do tych pierwszych ale mam nadzieje ze za pare miesiecy to sie zmieni, bo PROW w koncu ruszyl :D stanalem w koncu na 820, a jeszcze jak mnie uszczesliwia bezstopnowka to sie juz nie bede wahal czy JD 7430. Roznica w cenie jest zabojcza ( 20 tys euro), az sie w kolanach robi miekko jak sie na zl przeliczy i juz nie mowie o dodaniu vat (co prawda sobie odlicze ale kase trzeba wpakowac). I jeszcze jedno BOOST maja wszystkie Axiony. Pawel B juz jakis czas temu (miesiac czy wiecej) przyslal mi specyfikacje z wycena 810 ( w specyfikacji jest Commom Rail) i pewnie reszta tez ma bo dziwne by bylo zeby srodkowe modele nie mialy :P . Zasugerowalem sie prospektem Axiona, gdzie boost jest tylko w 840 i 850. Sorki jesli kogos wprowadzilem w blad. No nie moge przezyc tego JD. Niecale 2 lata temu byl drozszy "pare zlotych" od reszty .... a teraz nie wiem komu sie tam we lbie popier ...papier. Za duza sprzedaz pewnie, mysle ze to "syndrom nokii" :D Modlcie sie koledzy zeby mnie nie podkusilo (czyli dajcie na tace za szybkie wprowadzenie bezstopniowki)!!

#43 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 28 październik 2007 - 11:32

Claas AXION Skrzynia bezstopniowa w Classach Axion i Arion jest firmy ZF , czyli zdaje się , że to samo znajdziemy w JD AutoPowr 6020-7030 P i DF TTV :P

#44 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 28 październik 2007 - 14:27

Claas AXION Brozak2 tak tak ale tylko przyokazji zwróciłem uwagę na komfort:D:P. Jeżeli chodzi o BOOSTA to w pierwszej serii Axionów był on tylko w modelach 840 i 850 a teraz tzn pod koniec września wyszła jeszcze jadna seria i tu już wszystkie posiadają tą opcję i do tego kazdy rolnik może zdecydowac czy wybiera wersję z komputerem czy bez więć możliwa jest wersja uboższa i bogatsza :P:D

#45 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 28 październik 2007 - 22:15

Claas AXION No tak LowRider ZF ZF czytalem na stronie claasa o newsach tylko nie wiem kiedy bo chetnie bym dolozyl kaski i sobie wziol skrzynie AP.

A karol0604 o jaki komp Ci chodzi ....CEBIS?

#46 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 październik 2007 - 22:25

Claas AXION Tak może troche źle to ujołem gdyż jest wersaja cis i cebis ta pierwsza nie posiada komputera CEBIS i ograniocza sie jedynie do wyświetlacza w desce rozdzielczej i w związku z tym niemożliwe są niektóre opcje np sekwencje na uwrociach, itd... AHA bo nie rozumiem przecież w claasie axionie możliwy jest tylko jeden rodzaj skrzyni chyba ze sie mylę??

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 październik 2007 - 22:39

Claas AXION wlasnie beda 2 skrzynie do wyboru, tylko nie wiadomo kiedy to nastapi
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 29 październik 2007 - 22:59

Claas AXION Dla zainteresowanych ...dzwonilem dzis do Pawla Buczko i CMATIC , skrzynia bezstopniowa juz jest dostepna we wszystkich Axionach :D
Teraz musze sie pomordowac w ARiMRze, bo jak zwykle robia pod gorke i z 820 chyba nici. Oby 810 choc przeszla

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 październik 2007 - 23:50

Claas AXION

Dla zainteresowanych ...dzwonilem dzis do Pawla Buczko i CMATIC , skrzynia bezstopniowa juz jest dostepna we wszystkich Axionach :)

coz za bol okropny, no ale ochlapy SPO nie wybieraly, nastepny bedzie juz na bezstopniowce, tymczasem okres karencji wynoszacy 2 lata i dobrze :D

#50 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 30 październik 2007 - 07:20

Claas AXION

coz za bol okropny, no ale ochlapy SPO nie wybieraly, nastepny bedzie juz na bezstopniowce, tymczasem okres karencji wynoszacy 2 lata i dobrze :D

No wiesz jak by mial czekac, to by nigdy nie kupil, bo za chwile pewnie znow cos fajnego beda wprowadzac i trzeba byloby znow odczekac. A swoja droga, to szkoda ze sie nie zalapalem na te ochlapy z SPO. W PROW jest tak porypane, ze nie beda brali pod uwage dzierzaw jesli na nie nie skladam na nie o doplaty brzposrednie. A w moim przypadku tak jest. Co za pajac to wymyslil!!! U nas kazdy kto wydzierzawia zasstrzega sobie, ze bedzie bral doplaty, bo to przeciez pewnosc, ze choc czesc dzierzawy bedzie zaplacona na 100 %. Ah trza bedzie pogadac z chlopakami z Ukrainy co by tam poustawiali tych w ARMiR (dla kolegow z ABW i CBŚ, ktorzy nas podsluchuja .... to byl zart :) hehe)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 31 październik 2007 - 16:34

Claas AXION Ja to wogule jużnic niewiem o co chodzi w tym Prowie nowym :/ ale dobrze ze na stary sie załapałem :):) Moze uda mi się złożyć ale na mały traktorek :):D i myslę o arionie :):) jak brac to z pod jednego znaku a nie wiecie czy one tez maja mieć skrzynię bezstopniowa ??

#52 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 00:21

Claas AXION

a nie wiecie czy one tez maja mieć skrzynię bezstopniowa ??

No z tego co czytalem, to cmatic ma byc w serii 600 (odziwo w tabelce, ktora jest tez umieszczona w artykule najsilniejszy Arion nie ma). Zreszta tu masz Link do Ariona. A proponowalbym zadzwonic do korbanka czy maja juz w sprzedazy z cmaticem

No i jeszcze wracajac na wlasciwe sciezki tematu. Dowiedzialem sie cos niecos o dodatkach w Axionie. Ale ze mnie mieli beke u najlepszego dealera Claasa w Polsce jak im wywalilem liste troche podpatrzona z tematu JD :D Milo bylo sie dowiedziec, ze do JD 7430 (165KM) drozszego od Axiona 810 (163 KM jak by kto pytal :) ) dokladnie o 10000 euro netto trzeba dobrac 70% dodatkow, ktore Axion ma w standardzie. Sa to co prawda przy tych pieniadzach niewielki koszty ale by sie pewnie tego jeszcze nazbieralo. 10 tys roznicy wyszlo pomiedzy JD 7430 z AP, przedni TUZ i WOM oraz Axionem 810 z CMaticem, przedni TUZ i WOM. REszta dodatkow to juz detale, ktore podaje ponizej (ceny netto w euro):

-szyberdach 300
-elektrycznie podgrzewane lusterka 570
-xenony(para)-720 mozliwa jedna para na przod i jedna na tyl
-klinatyzacja automatyczna 480 euro

Pod koniec odpowiedzi na maila jak P.Buczko przeczytal takie zapytania o dodatki jak:drewniane wykonczenie tapicerki, skórzana kierownica, przyciemniane szyby .... wtracil "tu oczekiwalem pytania o alu felgi" :) Sie tam chlopaki usmiali u korbanka i ja z Pawlem przez telefon :)
Tu jeszcze nadmienie ze blokowy obciaznik na przedni tuz,instalacja pod radio i glosniki (z radiem i glosnikami), skretne blotniki, wewnetrzne lusterko czy roleta w Axione sdandard a w JD trzeba wywalic kasiorke. Pewnie jest wiecej takich pierdolek i wazniejszych rzczy, ktorych nie wylapalem! :)

#53 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 10:05

Claas AXION I tu się zgadzam ponieważ jak był u nie facet od johndeera to robiłe sobie specyfikację ciągnika pod siebie i jak się dowiedziałem ze amam płaćic za głupie siedzenie dla pasażera za uchwyty na picie wyżej wymienioną roletę to mnie na śmiech zbierało i to nie były małe ceny więc jeżeli chodzi o johna to zgroza pod tym względem :/

#54 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 00:14

Claas AXION @brzozak2
Ty w swoim Axionie masz komputer i tu mam pytanie, w jakim języku jest menu, w tym komuterze? :D

@karol0604
Na ilu hektarach pracuje twój Axion? :)

#55 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 00:28

Claas AXION Pracuje nim na 100 z małym hakiem własnie @brzozak2 jaki masz język bo ja mam angielski(i są tam jeszcze jakieś inne) bo naszego ojczystego nie wgrali :/ ale radzę sobie radze :D

#56 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 12:41

Claas AXION ja mam polski, tylko niektore polskie znaki sa przekrecone

#57 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 21:15

Claas AXION Muszę więc interweniować jak tylko zajdzie okazja :D:) czemu mam nie miec języka polskiego jak mogę go mieć
brzozak 2 czy ty masz w swoim axione sekwencje na uwrociach(i jak tak czy to jest w każdym czy w zależności od zamówienia ponieważ ja mam w swoim przyciski do tego lecz niemogę dowiedzieć się jak to się ustawia??)

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 22:49

Claas AXION

Muszę więc interweniować jak tylko zajdzie okazja :D:) czemu mam nie miec języka polskiego jak mogę go mieć
brzozak 2 czy ty masz w swoim axione sekwencje na uwrociach(i jak tak czy to jest w każdym czy w zależności od zamówienia ponieważ ja mam w swoim przyciski do tego lecz niemogę dowiedzieć się jak to się ustawia??)

poczytaj instrukcje

#59 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 23:15

Claas AXION otóż to ze nic w niej nie znalazłem choć czytałem ją 2 razy :/ ale ok przyjedzie serwis to się dopytam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 22:18

Claas AXION No tak brzozak2 Narzekales, ze w SPO jeszcze nie miales mozliwosci wziecia Axiona z Cmatikiem. Ja zlozylem teraz na PROW i co....zanim to zrealizuje, to pewnie nowa skrzynia wejdzie hehe 2009 podejrzewam dopiero bo nr w kolejce 468 B) Ale nic to jak to mowia ostatni beda pierwszymi i od poniedzialku jade walczyc z kombajnem. Biore Tucano 320. Jak to powiedzial w reklamie jeden z naszych aktorow "piekna ta bestia" B) A jeszcze wracajac do tematu. Dowiedzialem sie ze z Axiona 810 mozna zrobic 850 hehe. Lekki lifting, chip tuning itp. Mam czas na przemyslenie ...moze wieksze kola wezme w takim ukladzie itd. Jeszcze podjade kiedys do Ciebie brzozak2 jak bedzie blizej realizacji, a Ty bedziesz bardziej obcykany w swoim nowym nabytku. Swoja droga nie szalej tak z siewnikiem na "7" B) i chce wam sie kopac buraki samemu holmer przyjedzie, rachu ciachu i po strachu B)