karol0604

Claas AXION

Polecane posty

dark34    0

ale kolego MASZLAND w takim razie powiedz mi dlaczego Claas Axion jechal 3,5km/h skoro jest silniejszy a New Holland nie schodzil ponizej 4,5km/h. Mam mieć ponownie Axiona i Masseya na probie ale bedą razem także bedzie wtedy porónanie a New Hollanda ja wogóle nie probowalem tylko poprostu to jest pole znajomego moje jest po sasiedzku ale juz zaorane wiec wjechalismy na jego pole a on sobie tylko konczyl orac i pojechalem tam do niego zeby sobie poprostu z nim pojezdzic i pogadac i przy okazji film nakręcilem, i ja wcale nie mam zamiaru oczrniac marki Claas ponieważ uwazam ze jest to bardzo dobra firma tylko poprostu mowie ze wypadl ten Axion marnie, moze to byl jakis felerny egzemplaz, ja poprostu mowie jakie sa moje wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Kurcze no właśnie staram Ci się wytłumaczyć a Ty dalej swoje, jeżeli takie prędkości były jak mówisz to właśnie NH uzyskał to dzięki obciążeniu i oponom i ich szerokości ale Tobie nie da się realnie wytłumaczyć. Zobacz na forum jest kilku użytkowników AXIONÓW i z mocą problemu nie ma żaden a i warunki pewnie też mają różne. Ja tylko mówię o Tym że ciągle źle porównujesz ale ok Twoje prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Można wiedzieć skąd kolego @dark32 jesteś, że twoim dealerem jest TROJAN? Ja mieszkam ok. 20 km od Wieliczki i ciekaw jestem na jakich zasadach oni robią te pokazy lub wypożyczają ciągniki na testy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Po takiej reklamie jaką zrobił kolega dark34 to zdziwiłbym się jakby dealer chciał dalej robić pokazy tym ciągnikiem ale zapytać możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

ja dalej bede bronil claasa (wiem moze nie obiektywnie bo sam takiego posiadam) ale dalej bede uparcie dazyl do podkreslenia tego ze plog byl zle ustawiony, co zreszta powiedzieli moi przedmowcy, ale takze do tego co jest widoczne na filmiku ze kierowca nie opanowal jeszcze nawet w stopniu dostatecznym tego ciagnika..., wiem co mowie bo znam mozliwosci tego ciagnika i tej skrzyni... trzeba jedynie madrze wszystko ogarnac do "kupy" i bedzie szlo a ziemia widze nie taka straszna o na rownym terenie sobie ladnie radzil... a jezeli chodzi o ociazenie to tyle na przodzie ma moj axion a pracuje na rownym terenie. (przepraszam za bledy ale mi klawiatura szwankuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

Kolego Dark minimalne przestawienie pługa skutkuje tym że ciągnik ze stanu mega wyczerpujacego przejdzie w stan zerowego wysiłku.

Axionem 830 można ciągnąć coś więcej :)

 

 

Takie rzeczy to naewt Arion 630 (150KM) zrobi.

 

Edytowano przez Bartek60001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Panowie mam na oku (za granicą) axiona 840 z 2007 roku, z przednim tuzem. Na co zwrócic największą uwagę? Jakiej skrzyni się nie czepiać? Ciągnik ma miec 240 km, trochę za dużo, można to zmniejszyć np do 200? Jakie silniki i skrzynie są w tych modelach? Czy ten ciągnik porównywalnie wielkością jest podobny do JD 7530? Dzięki za porady i uwagi. Dodam ze zalezy mi na czasie, gdyż wyjezdzam obejżeć maszyny na dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAAXIO    0

Witajcie, ja również mam zamiar stać się posiadaczem AXIONA 840-850 niestety na razie tylko jakaś używka tak około 3500 mth roczniki 2007-2010 i chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś zmiany w związku z rocznikami produkcji? na co zwracać uwagę? posiadam MFa 6490 z 2004r(jeszcze bez comon-reila i na dynaszifcie, ale dyna 6 też znam) i widzę że tyły są bardzo podobne, to tam mnie nic nie zaskoczy;) chyba że pozytywnie.

Jak te ciągniki mają rozwiązaną blokadę przedniego mostu, bo w JD. może być samoblokująca, a to mi się nie podoba. ponieważ często potrzebuję być na pełnej blokadzie zwłaszcza przy wyciąganiu autek z burakami na kilka traktorków (za skręcanie odpowiada wtedy inny ciągnik);(

i ew. w 840 którą skrzynie byście polecali i dlaczego?

moje pytanie kieruję zwłaszacza do: "karola0604" i "brzozaka2"

pozdrawiam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn21    0

Witam, ma ktoś może oferty na claasa axiona, lub kupił taki ciągnik i mógłby zdradzić cenę, chodzi o najnowszy model axiona 810, oferta dla mnie to 447000 zł netto do negocjacji. Wyposażenie dodatkowe to amortyzowana oś, przedni tuz, wersja cebis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 6.07.2007 o 08:39, brzozak2 napisał:

ok. 200 swojego + 96 ha dzierzawy, nie ja tylko moj tato

Taki ciągnik na ten areał jest trochę za duży. Lepszą opcją byłby Claas Axion 800. A resztę pieniędzy przeznaczyć na dalszy rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj