Zaloguj się, aby obserwować  
F3dor

Jaki pług wybrać

Polecane posty

F3dor    3

Witam, jaki pług byście brali do maxxuma 125, co polecacie. Chodzi mi o 4 skiby obracany, z zapotrzebowaniem na moc maks 110 koni, bo ziemie mam ciężką. Nowy cena do 50 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Może na kołkach jakiś za 50000 dostaniesz. Ja kupiłem 3x50 Lemkena za 37000. Lemken jest leciutki, 3 niecałe 800kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Tylko Kverneland EM jak za taką cenę jest najlepszy i lekko chodzi... przynajmniej ci co go mają tak twierdzą

pzdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

Patrzyłem na lemkena opal 7 i ma zapotrzebowanie 130 boje sie ze bede miał za cięzko z nim(mam miejscami duże góry i sporo gliny), bardziej bym sie skłaniałi do opala 6 nie wiem co wy na to. A Kverneland jakie ma wymagania co do mocy wiecie bo ja nie moge znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

A co powiecie o lemkenie ma ktoś może 4 vario? wiecie czy łatwo cos takiego ustawić, pytam bo jakiś przedstawiciel mi wczoraj zachwalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego w zwykłym Lemkenie EuroOpal ustawiasz szerokosc pierwszej skiby ,tor jazdy aby ciagnik szedł prosto w brużdzie i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chcesz pług z zabezpieczeniami? Lemken ma jedne z lżejszych pługów, ale cena jest wysoka. Opal 7 jest na styk do Twojego ciągnika, kupując Opala 8 miałbyś pług nawet do większego ciągnika. Do takiego Case to pług 4x40 byłby akurat, więc taki Kverneland EM85 jest w sam raz. Do tego dochodzi możliwość zakupu piątek skiby, więc również jest to konstrukcja rozwojowa. B) Im prostszy pług tym tańszy i trwalszy, dlatego konstrukcje ze stałą szerokości orki na sztywnej ramie warto moim zdaniem rozwarzyć. Z tego co mi wiadomo, to w tej klasie oprócz EM85, jest również Kuhn 102 o parametrach jak EM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj