Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Farmer 8244C2

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
15 odpowiedzi na ten temat

#1 tomi83

tomi83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 19:24

Farmer 8244C2 Piszcie wszystko co wiecie na temat tego ciagnika jaki ma zalety wady,jako głowny ciagnik w gospodarstwie.
  • 0

#2 wanik39

wanik39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • 8897246
  • Zainteresowania:Interesuję się sportem i rolnictwem :)

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:08

Farmer 8244C2 Witam. Ja posiadam takiego farmera. Nie mam zbyt dużo czasu więc powiem krótko. Silnik to on ma nie do zajechania...wiem że za chwilę będą komentarze typu że mówię bez sensu ale taka jest prawda. W tych pracach jakie my nim wykonujemy to sprawdza się świetnie. Oczywiście jak będziesz nim ciągał pług 4-skibowy obrotowy to nie ma o czym gadać...długo ci nie potrzyma. Ale moim zdaniem te MMZ to super silniki! Jedyną wadą dość uciążliwą przy nim to była ta linka od sprzęgła. Ale po kilku naprawach (bodajże trzech) sprzęgło zostało wymienione na nowe z pompką hydrauliczną czyli takie, jakie chyba montują teraz we wszystkich farmerach. Więcej usterek nie miał. Czy ci się sprawdzi jako główny koń w gospodarstwie to nie wiem bo u nas jest tylko pomocnikiem :) Ale w 100 % ci go polecam. Kilka fotek jest w galerii a jeśli chcesz się dowiedzieć więcej pisz śmiało GG 8897246 :)
  • 0

#3 DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • 306814

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:52

Farmer 8244C2 A ja nawet po wymianie sprzęgła na te z pompką robiłem je już 2 razy. I powiem ci że pracuje jako pomocniczy z turem i nie radzi sobie z tym więc kupiliśmy ładowarkę.
Aha i już bym zapomniał części do niego są drogie jak chole....
  • 0
Robimy tym co mamy ;p

#4 zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:56

Farmer 8244C2 U mnie po wymianie linki na hydrauliczne wszystko gra - oby tak dalej :)Kolego @Deutz, a z czym on sobie nie radził bo zastanawiam się nad założeniem do swojego Farmerka tura. Daj jakiś przykład drogich części - co wymieniałeś?
  • 0

#5 mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • 5862727

Napisany 12 sierpień 2010 - 06:17

Farmer 8244C2 o częsci chodzi napewnoo napędy jest to carraro więc włoch więc pozim cen wyższy niż do ursusa czy zetora chociaż nie ma tragedii bo carraro jest i tak dosyć tanie w porównaniu do innych dużych koncernów
  • 0
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • 19490881
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 12 sierpień 2010 - 07:38

Farmer 8244C2 Sprzęgło w Farmerze jest droższe niż w Farmerze Fendowskim. I jak już masz kupować tego trupa( czego oczywiście nie polecam) to zadbaj o gwarancje i wszytko ma być pisemnie a nie ustnie/telefonicznie. Ostatnio u znajomego w c2 skrzynia się rozsypała.
  • 0
KPK - Ochrona

#7 zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 12 sierpień 2010 - 07:48

Farmer 8244C2 U mnie odpukać narazie wszysko dobrze - 700 mth. Ostatnio tylko ścięło mi taki sworzeń od ramienia podnośnika, ale to się dotoczyło i jest ok. Poza tym wszystko gra. Z ciekawości - ile sprzęgło kosztuje ?
  • 0

#8 DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • 306814

Napisany 14 sierpień 2010 - 07:59

Farmer 8244C2 @Zbych Jest za lekki do tura i tyle gdy bierzesz 1T to strach im jechać parę razy stawalem na boku ale sie nie wywróciłem części REWERS padł mi i nie działał
  • 0
Robimy tym co mamy ;p

#9 mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • 5862727

Napisany 14 sierpień 2010 - 08:10

Farmer 8244C2 Już dawno wymyślono coś takiego jak przciwwaga lub obciążniki na tyljne koła co dorewersu nie wiem jak u ciebie ale też miałem przypadek że padł rewers w farmerze i jak byliśmy z gościem z farmera i zobaczyliśmy jak koleś nim jeździł to mu nie uznali a mianowicie ciągnik jeszcze nie wytracił prędkośxci a on już rewers wkładał na hama i do tyłu aż isę koła w miejscu kręciły przy tych rewersach musisz wychamować ciągnik praktycznie do zera i naprawde nic isę nie dzieje
  • 0
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#10 rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 17 sierpień 2010 - 20:09

Farmer 8244C2 ja jestem zadowolony z Farmera, zrobiłem ok 700mtg i praktycznie jedyną awarią był alternator. Ciągnik pracuje na 20 ha razem z Ursusem 5314.. Wykonuje cięższe prace, jak orka, siew a agregatem, transport.. Do mocnych stron należy prosty, ekonomiczny i trwały silnik (mi akurat nie przeszkadza, że dymi, ważne, że ma 'kopa'), bardzo wydajna pompa hydrauliki z 3 parami szybkozłączy w podstawie, konkretnie dociążony przód, synchronizowana skrzynia z rewersem.. Ciągnik świetnie radzi sobie podczas uprawy w ciężkich warunkach, jak błoto.. To co mnie denerwuje to głośny tłumik (być może teraz produkują już z innymi rurami) i drgania na obrotach ok 1200-1400.. Myślę, że za tą cenę to aktualnie jedna z lepszych opcji jeśli chodzi o nowy ciągnik mocy ok. 80km
  • 0

#11 FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • 19490881
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 18 sierpień 2010 - 18:26

Farmer 8244C2 Sprzęgło 3500. ;[ Jeśli dobrze pamiętam, ale na pewno ponad 3tys. :) Przedwczoraj był znajomy, sprzęgło też mu poszło, 600mth, coś koło tego mówił, że ma, niby awarii nie miał ale bardzo narzekał. A nasz pączek przechodził dziś testy u rodziców.( Ciekawi mnie co to było:D)
  • 0
KPK - Ochrona

#12 DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • 306814

Napisany 22 listopad 2010 - 18:24

Farmer 8244C2 Teraz mamy zamiar zmienić go na claasa jak będą środki a tego zostawić do paszowozu a 105 konnego sprzedać ;p
  • 0
Robimy tym co mamy ;p

#13 markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • 10403125
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 22 styczeń 2011 - 23:03

Farmer 8244C2 Jeśli chodzi o to czy się nadaje na główny ciągnik to zależy i ha, u nas pracuje na 36ha i dobrze chodzi. Powiem szczerze to co przychodzi całe do Sokółki to jest ok- silnik jak i napęd czy buda jak najbardziej, ale to co w Sokółce wymyślili to się łamie pęka i urywa a mianowicie:pękające opaski od filtra powietrza to jest normalka, dzisiaj spawałem uchwyt filtra paliwa, no i kable od spryskiwaczy lubią się przetrzeć. Baza traktora jest jak najbardziej w porządku ale te pierdółki to nieciekawie to wygląda. np. zbiorniczek świecy płomieniowej ciekł, był wymieniony raz za parę tygodni znowu mokry, brat już nie wołał serwis do tego gówienka tylko jest podłączone bezpośrednio do układu paliwowego i koniec z problemem.

Panowie a posiadacie może serwisówkę do niego bo co prawda w naszym nie było poważnych awarii ale jak to się mówi dmuchać na zimne i chcę się zaopatrzyć w schematy i katalog części.

Edytowany przez markpp, 22 styczeń 2011 - 23:15.

• 0
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#14 marcin70

marcin70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 12:52

Farmer 8244C2 Jeśli mowa o tym ciągniku to nie polecam. PO dwóch tygodniach pracy poszła chłodnica, czekałem 4 tygodnie( na gwarancji!!!). Sprzęgło - porażka, cieknie wszędzie prócz silnika, na 1,5 roku i 450 godzin przepracowanych wysiadła pompa od hydrauliki. Teraz wybiłem szybę tylną i dowiedziałem się, że muszę czekać, ale nie wiadomo jak długo, bo muszą nazbierać 50 takich żeby producent wznowił produkcję. Dołóżcie ze 30 tysiaków i proszę kupcie coś firmowego albo poczciwą BELARUSkę.... Acha, kontakt z firmą był miły tylko przed zakupem....

Edytowany przez marcin70, 20 sierpień 2013 - 13:03.

• 0

#15 Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem oraz nowoczesnymi maszynami rolnicymi.

Napisany 05 październik 2013 - 08:33

Farmer 8244C2 Silnik bardzo wytrzymały MMZ. Cena ok 140.000.
  • 0

Google AgroFoto Ads Farmer 8244C2

• Reklama google
Dzisiaj, 04:11
  •  

#16 morius998

morius998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 luty 2014 - 13:10

Farmer 8244C2 Witam; czy ktoś z urzytkowników F 8244 c2 miał w nim taką przypadłość jak samoczynne rozłanczanie sie przedniego napędu ? Zauważyłem to na jesieni początkowo podczas orki wyglądało to ta jak by sie zaczepiło o kamien takie szarpnięcie wydawało się normalne ale podczas siewu z agregatem uprawowom siewnym gdy rola była dość miękka co jakiś czas znowu szarpnięcia i tak co jakis czas kilka razy, gdy sam rozłączyłem napęd efekt byłpodobny szarpnięcie coś tak jakby bieg na sekundę wyskoczył i znowu ciągnie i zachwile znowu szarpnięcie może ktoś z kolegów spotkał się z czymś takim

Dzwoniłem jakiś czas temu do Farmera podejrzewają że może to być cewka od załączania napędu znajdująca się pod siedzeniem, włącznik napędu lub przekaźnik .
Włącznik i przekaźnik sprawdziłem niby wydają się dobre zostaje ta cewka nie jest to jakiś duży koszt więc zamówię i wymienię ale nie jestem tego pewien to to, zobaczymy, zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie to że podczas pracy z turem nic się takiego nie dzieje , jak też podczas jazdy po twardym terenie, po żniwach pracował z agregatem ścierniskowym i nic takiego nie zauważyłem pierwszy raz podczas siewu rzepaku i wydaje mi się że się zaczęło z czasem nasilać. Wiosna tuż tuż i dlatego chcę to zdiagnozować, usunąć i żeby jak mówią nie obudzić się z ręką w nocniku gdy całkiem nawali jak to bywa zresztą gdy jest najbardziej potrzebny ,dlatego tu napisałem myśląc że może ktoś się z tym już spotkał
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s